همکاری برزیل و آرژانتین در حمایت از پروژه‎های توسعه فناوری و نوآوری و مدیریت دارایی‎های فکری

برزیل و آرژانتین، طرحی در زمینه برخی حمایت‌های دو جانبه از پروژه‌های مرتبط با توسعه علمی، فناوری و نوآوری اجرا می‌نمایند.

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۷/۲۴ تعداد بازدید : ۵۴۰
تعداد رای : ۰
آژانس نوآوری برزیل با مشارکت وزارت علوم، فناوری و تولید نوآورانه آرژانتین، طرحی در زمینه برخی حمایت‌های دو جانبه از پروژه‌های مرتبط با توسعه علمی، فناوری و نوآوری اجرا می‌نمایند. در توافقنامه‌ای که به همین منظور میان مدیران دفاتر ثبت اختراعات و علائم تجاری دو کشور به امضاء رسیده است، همکاری‌های آرژانتین و برزیل در زمینه مالکیت فکری نیز تقویت خواهد شد.

filereader.php?p1=main_c81e728d9d4c2f636

بنا بر گزارش شرکت برزیلی «Di Blasi, Parente & Associados»، که در زمینه مدیریت دارایی‌های فکری فعالیت می‌نماید، این توافقنامه حاوی برخی مقررات و دستورالعمل‌هایی بوده که مرتبط با دارایی‌های فکری توسعه یافته در پروژه‌های حمایت شده از سوی دو کشور است. 
شایان ذکر است، مدت زمان پیش‌بینی شده در طرح مشارکت مذکور، پنج سال خواهد بود و طی این دوره زمانی برخی مؤسسات فعال در حوزه علم و فناوری، علی‌الخصوص در زمینه‌های بهداشت، انرژی‌های تجدیدپذیر و اقیانوس‌شناسی، از حمایت‌های دو جانبه کشورهای آرژانتین و برزیل بهره‌مند خواهند شد.
به اعتقاد کارشناسان، این گونه طرح‌های ابتکاری در توسعه علم و فناوری، نشان‌دهنده تمرکز دو کشور بر پیشبرد مستمر نوآوری و تقویت حقوق مالکیت فکری به عنوان یکی از گام‌های کلیدی در بهبود وضعیت کسب و کار و توسعه اقتصادی است. 
منبع : ippropatents

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)