گزارش برگزاری دوره ۴ روزه "استفاده از منابع پتنت در پژوهش‌های دانشگاهی" در دانشکده فیزیک دانشگاه خواجه نصیر

به همت دانشکده فیزیک دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی و همکاری کانون پتنت ایران، دوره ۴ روزه "استفاده از منابع پتنت در پژوهش‌های دانشگاهی" در دانشکده فیزیک این دانشگاه برگزار شد.

تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ تعداد بازدید : ۱۳۲
تعداد رای : ۱
موضوعات خبر : اخبار کانون

به همت دانشکده فیزیک دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی و همکاری کانون پتنت ایران، دوره ۴ روزه "استفاده از منابع پتنت در پژوهش‌های دانشگاهی" در دانشکده فیزیک این دانشگاه برگزار شد. این دوره در روزهای ۲۷ فروردین، ۳، ۱۰  و ۱۷ اردیبهشت ماه سال جاری، با حضور بیش از ۶۰ نفر از اعضای هیئت‌علمی، دانشجویان و کارشناسان مربوطه برگزار گردید.

 

filereader.php?p1=main_d3d9446802a442597

 

این رویداد، با هدف آشنایی اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان، با حقوق مالکیت فکری، تعریف اختراع، شرایط و فرآیند ثبت آن، آشنایی با جستجوی پتنت، استفاده از اسناد پتنت به‌عنوان منبع مناسب در پژوهش‌های دانشگاهی و تشویق محققین و مخترعین و ارتقای سطح علمی شرکت‌کنندگان برگزار گردید.

از نکات قابل توجه این دوره، ارائه مباحث توسط سه مدرس در جلسات مجزا، به‌عنوان بخشی از درس سمینار دانشجویان رشته فیزیک پلاسمای دانشگاه خواجه نصیر بود که طی این چهار جلسه، خانم دکتر پاشایی، خانم قرقچیان و آقای خسروانی به بیان مباحث مرتبط با حوزه مالکیت فکری و ثبت اختراع و نحوه استفاده از این منابع در پژوهش‌های دانشگاهی پرداختند.

لازم به ذکر است که تمامی شرکت‌کنندگان در این رویداد، گواهینامه معتبر کانون پتنت ایران را دریافت خواهند کرد.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)