به‌کارگیری سیستم‌های تصمیم‌گیری خودکار در فرآیند ثبت اختراع و اطلاع‌رسانی‌های مرتبط در استرالیا

در پی تصمیم دولت استرالیا برای افزایش کارایی نظام مالکیت فکری این کشور و انجام برخی اقدامات اصلاحی، به‌ویژه تغییر قوانین و مجموعه دستورالعمل‌های تدوین شده، کمیته قانون‌گذاری مجلس سنا پیشنهاداتی ارائه نموده که موجب ارتقاء نوآوری و تقویت سرمایه‌گذاری‌ها در تحقیق و توسعه فناورانه خواهد شد.

تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۰۴/۲۰ تعداد بازدید : ۴۹
تعداد رای : ۰
موضوعات خبر : حقوق مالکیت فکری

در پی تصمیم دولت استرالیا برای افزایش کارایی نظام مالکیت فکری این کشور و انجام برخی اقدامات اصلاحی، به‌ویژه تغییر قوانین و مجموعه دستورالعمل‌های تدوین شده، کمیته قانون‌گذاری مجلس سنا پیشنهاد نموده است که پارلمان این کشور، مجموعه‌ای از قوانین جدید در حوزه مالکیت فکری به تصویب برساند که موجب ارتقاء نوآوری و تقویت سرمایه‌گذاری‌ها در تحقیق و توسعه فناورانه خواهد شد.

 

 filereader.php?p1=main_a87ff679a2f3e71d9

 

یکی از موضوعاتی که مورد توجه ویژه قرار گرفته است، به‌کارگیری فناوری تصمیم‌گیری خودکار، از طریق سیستم‌های کامپیوتری است. در درفت پیشنهادی کمیته مجلس سنا در استرالیا، آمده است که سیستم تصمیم‌گیری خودکار پتنت، کمک می‌نماید تا مجموعه قوانین حقوق مالکیت فکری در استرالیا، ساده‌تر و مؤثرتر به اجرا در آید. بنا بر گزارش کمیته یادشده، این برنامه اصلاحی شامل ۲۱ بخش بوده که تعدادی اقدامات اصلاحی در جهت ساده‌سازی و هماهنگی مدیریت سیستم «IP» استرالیا به کار می‌بندد. گفتنی است، بخش عمده‌ای از اصلاحات مدنظر، مرتبط با افزایش انعطاف‌پذیری سیستم مالکیت فکری استرالیا در فرآیندهای ثبت و انتشار پتنت و نیز روش‌های متنوع اطلاع‌رسانی، به‌ویژه به‌صورت الکترونیکی، انجام خواهد گرفت.

بنا بر گزارش «zdnet»، دفتر مالکیت فکری استرالیا در نظر دارد، تا استفاده از فناوری‌های نوین برای ارتقاء استاندارد ارائه خدمات به متقاضیان را بررسی نماید که از آن جمله، تعبیه قابلیت‌های تصمیم‌گیری توسط برنامه‌های کامپیوتری است. به‌کارگیری سیستم تصمیم‌گیری خودکار، موجب می‌شود تا «تعداد بسیار زیاد تصمیم‌گیری» که در حال حاضر بر عهده کارمندان دفتر مالکیت فکری است، کاهش یابد و در نتیجه، فشار کاری متحمل شده از سوی آن‌ها تا حد زیادی رفع شود. استفاده از سیستم‌های تصمیم‌گیری کامپیوتری، دقت تصمیمات را افزایش داده و باعث اتخاذ به‌موقع آن‌ها می‌شود.

منبع : zdnet

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نوع نظر
نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)