کانون پتنت ایران | همکاری برزیل و آرژانتین در حمایت از پروژه‎های توسعه فناوری و نوآوری و مدیریت دارایی‎های فکری
تازه‌ها
۲۴ مهر ۱۳۹۶

همکاری برزیل و آرژانتین در حمایت از پروژه‎های توسعه فناوری و نوآوری و مدیریت دارایی‎های فکری

آژانس نوآوری برزیل با مشارکت وزارت علوم، فناوری و تولید نوآورانه آرژانتین، طرحی در زمینه برخی حمایت‌های دو جانبه از پروژه‌های مرتبط با توسعه علمی، فناوری و نوآوری اجرا می‌نمایند. در توافقنامه‌ای که به همین منظور میان مدیران دفاتر ثبت اختراعات و علائم تجاری دو کشور به امضاء رسیده است، همکاری‌های آرژانتین و برزیل در زمینه مالکیت فکری نیز تقویت خواهد شد.

filereader.php?p1=main_c81e728d9d4c2f636

بنا بر گزارش شرکت برزیلی «Di Blasi, Parente & Associados»، که در زمینه مدیریت دارایی‌های فکری فعالیت می‌نماید، این توافقنامه حاوی برخی مقررات و دستورالعمل‌هایی بوده که مرتبط با دارایی‌های فکری توسعه یافته در پروژه‌های حمایت شده از سوی دو کشور است. 
شایان ذکر است، مدت زمان پیش‌بینی شده در طرح مشارکت مذکور، پنج سال خواهد بود و طی این دوره زمانی برخی مؤسسات فعال در حوزه علم و فناوری، علی‌الخصوص در زمینه‌های بهداشت، انرژی‌های تجدیدپذیر و اقیانوس‌شناسی، از حمایت‌های دو جانبه کشورهای آرژانتین و برزیل بهره‌مند خواهند شد.
به اعتقاد کارشناسان، این گونه طرح‌های ابتکاری در توسعه علم و فناوری، نشان‌دهنده تمرکز دو کشور بر پیشبرد مستمر نوآوری و تقویت حقوق مالکیت فکری به عنوان یکی از گام‌های کلیدی در بهبود وضعیت کسب و کار و توسعه اقتصادی است. 
نـام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر شما
کد امنیتی (حروف بزرگ)
پربازدید‌ترین‌ها
۲۷ شهریور ۱۳۹۷ پرداخت غرامت ۱۰.۵ میلیون دلاری هوآووی به دلیل نقض پتنت
اگرچه تلفن‌های هوشمند هوآووی، حضور کمرنگی در بازار آمریکا دارند، با این حال، نقض یک پتنت مرتبط با فناوری «4G LTE»، منجر به صدور حکم غرامت ۱۰.۵ میلیون دلاری، علیه این شرکت شده است.
۲ مهر ۱۳۹۷ «علی‌بابا» در صدر رده‌بندی پتنت‌های ثبت‌شده در حوزه فناوری بلاک‌چین
بر اساس گزارش ارائه شده در خصوص شرکت‌های فعال در حوزه بلاک‌چین، شرکت چینی «علی‌بابا»، در صدر فهرست بیشترین پتنت به ثبت رسیده در این حوزه، قرار گرفته است.
۱ مهر ۱۳۹۷ استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای ایمن‌سازی رانندگی
پتنت جدید انتشاریافته از سوی اپل، نشان می‌دهد که چگونه یک سیستم هوش مصنوعی می‌تواند به رانندگان خودرو کمک نموده، تا عابران پیاده و دیگر خطرات را در هنگام رانندگی در شب و یا شرایط خاص که دید آن‌ها محدود است، به‌خوبی پشت سر بگذارند.
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ جدال حقوقی گسترده بلک‌بری و فیسبوک در زمینه نقض پتنت
پس از شکایت بلک‌بری مبنی بر نقض برخی از پتنت‌هایش توسط فیسبوک، اینک نوبت به رقیب رسیده که بلک‌بری را به نقض ۶ پتنت متعلق به خود متهم نماید و بدین شکل، جدال حقوقی این دو غول فناوری، وارده فاز جدیدی می‌شود.
۷ مهر ۱۳۹۷ روند صعودی ایران در فعالیت‌های ثبت اختراع در «EPO» و «USPTO»
بر اساس بررسی‌های صورت گرفته توسط کانون پتنت ایران، تعداد پتنت‌های انتشاریافته ایران در «EPO» و همچنین «USPTO»، از ابتدای سال جاری میلادی تا پایان ماه اوت، به بیش از ۱۲۹ عدد رسیده است که ادامه این نرخ تا پایان سال، نویدبخش افزایش ۶۵ درصدی در مقایسه با سال گذشته است.
۳ مهر ۱۳۹۷ حفاظت از یک روش درمانی سرطان در استرالیا
بر اساس اعلام شرکت «اینویون»، پتنت جدید این شرکت در خصوص نوعی ماده حساس به نور که در درمان بیماری‌های سرطانی کاربرد دارد، مورد تأیید اداره ثبت پتنت استرالیا قرار گرفته است.