کانون پتنت ایران
تازه‌ها : دعاوی قضایی
۲۵ مهر ۱۳۹۷ جدال حقوقی دانشگاه واترلو با یکی از استارت‌آپ‌های تحت حمایتش
دانشگاه واترلو وارد یک جدال حقوقی با یکی از استارت‌آپ‌های تحت حمایت خود به نام «سالینت انرژی» شده است. دانشگاه واترلو مدعی شده که این استارت‌آپ که در زمینه توسعه فناوری باتری‌ها...
۴ مهر ۱۳۹۷ جدال حقوقی غول‌های عرضه‌کننده انواع نوشیدنی بر سر نشان تجاری Zero
برخی از مشهورترین شرکت‌های تولید نوشیدنی در جهان، از جمله «Royal Crown»، «دکتر پپر/ سون‌آپ» و «کوکاکولا»، وارد یک جدال گسترده حقوقی در زمینه علائم و نشان‌های تجاری شده‌اند.
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ جدال حقوقی گسترده بلک‌بری و فیسبوک در زمینه نقض پتنت
پس از شکایت بلک‌بری مبنی بر نقض برخی از پتنت‌هایش توسط فیسبوک، اینک نوبت به رقیب رسیده که بلک‌بری را به نقض ۶ پتنت متعلق به خود متهم نماید و بدین شکل، جدال حقوقی این دو غول فناو...
۲۷ شهریور ۱۳۹۷ پرداخت غرامت ۱۰.۵ میلیون دلاری هوآووی به دلیل نقض پتنت
اگرچه تلفن‌های هوشمند هوآووی، حضور کمرنگی در بازار آمریکا دارند، با این حال، نقض یک پتنت مرتبط با فناوری «4G LTE»، منجر به صدور حکم غرامت ۱۰.۵ میلیون دلاری، علیه این شرکت شده است.
۱۳ شهریور ۱۳۹۷ شکایت سهامداران پولاریتی از مدیران شرکت به دلیل عدم اعلام وضعیت یک پتنت
گروهی از سهامداران شرکت «پولاریتی»، به دلیل ادعاهای دروغین شرکت در حوزه ثبت اختراع، اقدام به ثبت شکایت علیه این شرکت نموده‌اند.
IP Pro Patents
۱۱ شهریور ۱۳۹۷ والت دیزنی در دو راهی شکایت مجدد یا توقف پیگیری نقض حقوق کپی‌رایت و علائم تجاری
والت دیزنی، سال پیش، علیه شرکت «Characters For Hire» که برخی شخصیت‌های کارتونی سفارشی را به جشن تولد کودکان ارسال می‌نماید، به اتهام نقض حقوق کپی‌رایت و علائم تجاری اعلام شکایت ...
Tech Dirt
۶ شهریور ۱۳۹۷ بیمه نقض پتنت؛ ابزاری برای کاهش ریسک نوآوری
بیمه نقض پتنت، یک مدیریت ریسک محتاطانه برای شرکت‌های فناور بوده که نه‌تنها خطرات مالی را رفع می‌نماید، بلکه تخصص و اطلاعات لازم برای حل‌وفصل سریع و ارزان ادعاهای دریافتی را ممکن...
bizjournals
۴ شهریور ۱۳۹۷ محکومیت آدیداس به دلیل نقض علائم تجاری
دادگاه منطقه‌ای لاهه در هلند، یکی از شرکت‌های زیرمجموعه آدیداس را ملزم به توقف فروش پوشاک، تحت برند یکی از ستاره‌های رزمی «MMA»، به نام «کونور مک‌گرگور» نمود.
۲۵ مرداد ۱۳۹۷ شکایت خانواده استیو مک‌کوئین از فراری به اتهام نقض علائم تجاری
بازماندگان «استیو مک‌کوئین» از شرکت «فراری» به دلیل استفاده از یک تصویر این بازیگر مشهور سینما در فرآیند بازاریابی و فروش خود، شکایت نموده‌اند.
phys
۱۱ مرداد ۱۳۹۷ درخواست غرامت ۱۶۷ میلیون دلاری «IBM» از یک شرکت تجارت الکترونیک
شرکت «IBM»، یک شرکت فعال در زمینه تجارت الکترونیک را متهم به نقض چهار پتنت نموده و تقاضای دریافت غرامت ۱۶۷ میلیون دلاری نموده است.
zdnet