۱۷ مرداد ۱۳۹۶

ادغام دو شرکت پیشرو در ارائه محصولات نرم‌افزاری مدیریت IP

شرکت آناکوآ «Anaqua» که یکی از شرکت‎های پیشگام در زمینه مدیریت مالکیت فکری به شمار می‌رود، با شرکت لکورپیو «Lecorpio» که در زمینه توسعه نرم‌افزارهای مدیریت دارایی‎های فکری فعالیت می‎نماید، ادغام شدند. بنا به گزارش‌های منتشر شده، شرکت جدید حاصل از ادغام این دو شرکت با تمرکز بر توسعه ابزارهای ساده‌سازی فرآیند محافظت از دارایی‌های فکری، سعی بر ایجاد ارزش افزوده از طریق دارایی‌های مذکور را خواهد داشت.

filereader.php?p1=main_c4ca4238a0b923820

به گزارش وب‎سایت «Business Wire»، همکاری این دو شرکت با توجه به منابع و توان تخصصی هر یک از آن‌ها و قابلیت در تجزیه و تحلیل حجم عظیمی از داده‌های اطلاعاتی در حوزه «IP» می‌تواند به توسعه نسل جدید پلتفرم‌های هوشمند مالکیت فکری و ارائه آن به مشتریان در سرتاسر جهان، سرعت دو چندانی بخشد. شرکت تازه متولد شده از هر دو نام تجاری لکورپیو و آناکوآ استفاده خواهد نمود و با توجه به مشتریان حال حاضر هر یک از دو شرکت مذکور، از محصولات نرم‌افزاری آن‌ها پشتیبانی می‌نماید. 
باب رومئو مدیر عامل آناکوآ که در شرکت جدید نیز سمت مدیریت ارشد را به عهده خواهد داشت، با تأکید تعهد عمیق دو شرکت به ارائه بهترین نرم‌افزارهای مدیریت IP، افزود: «به هم پیوستن دو شرکت می‌تواند با به اشتراک‌گذاری فناوری و نوآوری موجود و بهره‌وری در توسعه نرم‌افزارهای جدید را به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد.»
گفتنی است، این ادغام حرکتی دیگر از آناکوآ در راستای استراتژی توسعه حوزه فعالیت و تبلیغ نشان تجاری خود می‌باشد. این شرکت در طول دو سال گذشته توانسته است چندین کسب و کار ارائه دهنده راهکارهای نوآورانه در حوزه IP نظیر «AcclaimIP» و «IdeaPoint» را از آن خود نماید. اقدامات مذکور توانسته است این شرکت را به عنوان یک بازیگر پیشرو در ارائه راهکارهای نوین مدیریت مالکیت فکری مطرح نماید، به نحوی که از سال 2004 به این سو، شرکت‌هایی نظیر کوکاکولا، فورد و کیبرلی کلارک از خدمات و محصولات ارائه شده توسط آناکوآ استفاده می‌نماید.
نـام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر شما
کد امنیتی (حروف بزرگ)

پربازدید‌ترین‌ها

حل مشکل ارتباط برقرار کردن بیماران دارای ماسک تنفسی، به کمک اختراع یک نوجوان ۱۲ ساله
۲ دی ۱۳۹۸

حل مشکل ارتباط برقرار کردن بیماران دارای ماسک تنفسی، به کمک اختراع یک نوجوان ۱۲ ساله

اختراع نوجوان ۱۲ ساله، پس از گذشت پنج سال و اخذ جوایز متعدد، با ثبت در سیستم پتنت و محافظت‌های لازم، گام‌های بعدی برای تجاری‌سازی و عرضه به متقاضیان را طی می‌کند. این اختراع جالب و منحصربه‌فرد، مشکل ارتباطی بیماران استفاده‌کننده از ماسک اکسیژن را رفع نموده و به آن‌ها کمک می‌کند تا صدایشان را به گوش اطرافیان برسانند.

USPTO
سه‌شنبه‌های با طعم مالکیت فکری (وبینارهای آکادمی کانون پتنت ایران)
۱۷ دی ۱۳۹۸

سه‌شنبه‌های با طعم مالکیت فکری (وبینارهای آکادمی کانون پتنت ایران)

کانون پتنت ایران، در راستای فعالیت‌های آموزشی و ترویجی خود و با هدف افزایش آگاهی عمومی پیرامون مالکیت فکری و مزایای آن، برنامه‌ای مدون برای آموزش آنلاین و غیرحضوری، تحت عنوان «سه‌شنبه‌های با طعم مالکیت فکری» را در دستور کار خود قرار داده است. در این برنامه که شامل برگزاری سلسله وبینارهای آموزشی منظم در سه‌شنبه‌های مختلف فصل زمستان است، مخاطبین با مهم‌ترین موضوعات مالکیت فکری آشنا خواهند شد.

انتشار تقویم آموزشی زمستان ۹۸ آکادمی کانون پتنت ایران
۱۵ دی ۱۳۹۸

انتشار تقویم آموزشی زمستان ۹۸ آکادمی کانون پتنت ایران

آکادمی کانون پتنت ایران که فعالیت خود را در سال ۹۷ و با هدف آموزش مخاطب‌محور در حوزه مالکیت فکری آغاز نمود، در راستای اهداف کانون پتنت به منظور ارتقای سطح دانش مالکیت فکری در کشور، اولین تقویم آموزشی خود را در پاییز امسال منتشر ساخت. با توجه به استقبال قابل توجه صورت گرفته از دوره‌های برگزار شده در پاییز سال جاری، آکادمی اقدام به تدوین دومین تقویم آموزشی خود، تحت عنوانه تقویم آموزشی زمستانه نموده که شامل دوره‌های متنوع حضوری و همچنین آموزش مجازی می‌باشد.

برگزاری دومین وبینار آشنایی با مالکیت فکری توسط کانون پتنت ایران
۱۲ دی ۱۳۹۸

برگزاری دومین وبینار آشنایی با مالکیت فکری توسط کانون پتنت ایران

در راستای استقبال قابل توجه مخاطبین از وبینارهای برگزار شده پیشین کانون پتنت ایران، آکادمی کانون در برنامه زمستانه خود نیز، وبینارهایی را در نظر گرفته که یکی از آن‌ها در مورخ هفدهم دی‌ماه سال جاری و با عنوان «آشنایی با مالکیت فکری»، برگزار می‌گردد.

برگزاری اولین وبینار از مجموعه سه‌شنبه‌های با طعم مالکیت فکری
۱۸ دی ۱۳۹۸

برگزاری اولین وبینار از مجموعه سه‌شنبه‌های با طعم مالکیت فکری

آکادمی کانون پتنت ایران، برگزاری سلسله وبینارهایی با موضوعات متنوع مالکیت فکری را برنامه‌ریزی نموده که تحت عنوان «سه‌شنبه‌های با طعم مالکیت فکری»، برگزار می‌گردد. در همین راستا، اولین وبینار این مجموعه با موضوع «آشنایی با مالکیت فکری»، سه‌شنبه گذشته مورخ ۲۴ دی ماه برگزار گردید. آموزش‌های مد نظر، در سرفصل‌هایی شامل «اهمیت دارایی‌های فکری»، «تعاریف دارایی‌های فکری و حوزه شمول آن‌ها»، «قلمرو و مصادیق دارایی‌های فکری و نحوه حمایت از آن‌ها»، «مسیرهای حفاظت از دارایی‌های فکری» و همچنین «مثال‌هایی از مصادیق دارایی‌های فکری»، ارائه گردید.

برگزاری کارگاه «هنر مطالعه پتنت» در پژوهشکده انرژی دانشگاه شریف
۳ دی ۱۳۹۸

برگزاری کارگاه «هنر مطالعه پتنت» در پژوهشکده انرژی دانشگاه شریف

«کانون پتنت ایران» در مورخ ۲۸ آذرماه سال جاری و در راستای استراتژی حمایتی خود برای آموزش در حوزه مالکیت فکری، اقدام به برگزاری کارگاهی با عنوان «هنر مطالعه پتنت» نموده است. از جمله سرفصل‌های مطرح شده در این کارگاه، می‌توان به «مقدمه‌ای بر ساختار و رسالت پتنت»، «نحوه استخراج پتنت»، «آناتومی پتنت»، «نکات کاربردی برای مطالعه بخش‌های مختلف پتنت» و «مطالعه عملی پتنت و استخراج اطلاعات آن» اشاره نمود.