تازه‌ها
۲۴ مهر ۱۳۹۶

همکاری برزیل و آرژانتین در حمایت از پروژه‎های توسعه فناوری و نوآوری و مدیریت دارایی‎های فکری

آژانس نوآوری برزیل با مشارکت وزارت علوم، فناوری و تولید نوآورانه آرژانتین، طرحی در زمینه برخی حمایت‌های دو جانبه از پروژه‌های مرتبط با توسعه علمی، فناوری و نوآوری اجرا می‌نمایند. در توافقنامه‌ای که به همین منظور میان مدیران دفاتر ثبت اختراعات و علائم تجاری دو کشور به امضاء رسیده است، همکاری‌های آرژانتین و برزیل در زمینه مالکیت فکری نیز تقویت خواهد شد.

filereader.php?p1=main_c81e728d9d4c2f636

بنا بر گزارش شرکت برزیلی «Di Blasi, Parente & Associados»، که در زمینه مدیریت دارایی‌های فکری فعالیت می‌نماید، این توافقنامه حاوی برخی مقررات و دستورالعمل‌هایی بوده که مرتبط با دارایی‌های فکری توسعه یافته در پروژه‌های حمایت شده از سوی دو کشور است. 
شایان ذکر است، مدت زمان پیش‌بینی شده در طرح مشارکت مذکور، پنج سال خواهد بود و طی این دوره زمانی برخی مؤسسات فعال در حوزه علم و فناوری، علی‌الخصوص در زمینه‌های بهداشت، انرژی‌های تجدیدپذیر و اقیانوس‌شناسی، از حمایت‌های دو جانبه کشورهای آرژانتین و برزیل بهره‌مند خواهند شد.
به اعتقاد کارشناسان، این گونه طرح‌های ابتکاری در توسعه علم و فناوری، نشان‌دهنده تمرکز دو کشور بر پیشبرد مستمر نوآوری و تقویت حقوق مالکیت فکری به عنوان یکی از گام‌های کلیدی در بهبود وضعیت کسب و کار و توسعه اقتصادی است. 
نـام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر شما
کد امنیتی (حروف بزرگ)
پربازدید‌ترین‌ها
۲۳ آبان ۱۳۹۷ گام جدید گوگل در دستیابی به رؤیای توسعه و تجاری‌سازی لباس‌های هوشمند
گوگل پتنت جدیدی به ثبت رسانیده است که می‌تواند تحولی بزرگ در فناوری لباس‌های هوشمند ایجاد نماید.
۲۲ آبان ۱۳۹۷ روش جدید اپل برای چاپ سه‌بعدی سطوح خاص
پتنت جدید اپل، روش نوینی برای چاپ سه‌بعدی اشیاء معرفی نموده که مبتنی بر استفاده از طرح‌های مثلثی خاصی است که می‌تواند سرعت فرآیند چاپ سه‌بعدی را به شدت افزایش داده و در عین حال، تولید اشکال توخالی با سطوح یکنواخت را امکان‌پذیر نماید.
۲۷ آبان ۱۳۹۷ روند صعودی درخواست‌های ثبت پتنت در تایوان
در سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی، بیش از ۱۱۷۴۶ پرونده جدید در سیستم پتنت تایوان به ثبت رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، با افزایش یک درصدی، همراه بوده است.
۲۸ آبان ۱۳۹۷ استفاده فراگیر از ثبت اختراع در ورزش گلف
با توجه به اهمیت وافر جنبه‌های تجاری ورزش و استفاده گسترده از فناوری برای ارتقاء عملکرد کمی و کیفی، استفاده از پتنت برای حفاظت از نوآوری‌ها و اختراعات در این حوزه، به‌شدت افزایش یافته است. در این میان، رشته گلف نیز از ورزش‌هایی است که فعالان آن، به‌شدت به استفاده از ثبت اختراع روی آورده‌اند.
۲۷ آبان ۱۳۹۷ استفاده از لامپ‌های «OLED» برای طراحی و ساخت کیبوردهای کوچک و سبک
یکی از مواردی که بسیاری از کاربران کامپیوترهای خانگی را کلافه می‌نماید، نور پس‌زمینه مورد استفاده در اغلب اجزای کامپیوتری است که از موس تا رم کامپیوتر را شامل می‌شود. با این حال، شرکت «Dell» که با این نظریه مخالف است، اقدام به ثبت پتنت جدیدی نموده که استفاده از پانل «OLED» را در کلیدهای کیبورد تشریح می‌نماید.
۲۶ آبان ۱۳۹۷ گام بزرگ گوگل در پیشرفت فناوری واقعیت مجازی
پتنت جدید شرکت گوگل، در راستای سیاست این شرکت به منظور توسعه فناوری‌های واقعیت مجازی، استفاده از یک الگوریتم یادگیری ماشین، همراه با تعدادی سنسور رهگیری چشم را برای بیان حالات چهره کاربران معرفی نموده است که مشکلات گرافیک نسبتاً پایین، کارایی کند و عدم قابلیت ارائه تصویر نسبتاً واقعی برای کاربر را تا حدودی مرتفع می‌نماید.