نظارت بر عملکرد کارکنان از طریق ارزیابی زبان بدن و حالات چهره
۲۲ آذر ۱۳۹۹ نظارت بر عملکرد کارکنان از طریق ارزیابی زبان بدن و حالات چهره

با ایده خلاقانه و جدید مایکروسافت، راه برای تنبلی کردن کارکنان و فرار از زیر کار بسته می‌شود. به کمک این نرم‌افزار جدید، زبان بدن کارکنان و حالات چهره آن‌ها مورد ارزیابی قرار گرفته و شاخصی تحت عنوان «امتیاز بهره‌وری» تعریف می‌شود. ایده مایکروسافت که برای کارفرمایان محصول به شدت جذابی است، سروصدای فراوانی به پا کرده و برخی از کارشناسان، آن را ناقض حریم خصوصی می‌دانند.

یکی از موضوعات حیاتی هر کسب‌وکار کوچک و بزرگی، منابع انسانی و چگونگی افزایش بهره‌وری کارکنان است. ایده‌های نوآورانه زیادی در این زمینه مطرح گردیده که از آن جمله، می‌توان به استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای مسیریابی مهارتی کارکنان و یا پیش‌بینی ترک کار آن‌ها، شنود مکالمات کارکنان و مشتریان و نیز دستبند کنترلی برای نظارت بر کارکرد صحیح کارکنان اشاره نمود. حضور نام‌های مشهوری همچون «IBM»، والمارت و آمازون در بین متقاضیان پتنت‌های به ثبت رسیده، به خوبی بیانگر اهمیت موضوع نزد شرکت‌های بزرگ فناور است. در این میان، به نظر می‌رسد که مایکروسافت هم به رصد و کنترل کارکنان علاقه‌مند است!

اگر حرفه شغلی شما به گونه‌ای باشد که می‌بایست در جلسات متعددی حضور یابید، احتمالاً تجارب جالبی از عکس‌العمل‌های متنوع حاضران دارید، از بحث‌های جدی و مشارکت فعال در جلسات تا خمیازه کشیدن‌های پیاپی و نگاه به صفحات نمایش تلفن همراه. پتنت جدید مایکروسافت که در جولای ۲۰۱۰ میلادی در دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا به ثبت رسیده و به تازگی با شماره پتنت «US 20200358627» انتشار یافته است، به کارفرمایان اجازه می‌دهد تا از طریق ارزیابی زبان بدن و حالات چهره، میزان توجه و مشارکت کارکنان در جلسات کاری را ارزیابی کنند. با این کار، کارکنانی که در جلسات حضوری یا کنفرانس‌های ویدئویی، به اندازه کافی حضور ذهن و توجه ندارند، شناسایی می‌شوند. ابزار پیش‌بینی شده از سوی مایکروسافت برای رصد و کنترل مشارکت کارکنان در جلسات کاری، شاخص «امتیاز بهره‌وری» است که عددی (با سقف امتیازی ۸۰۰) را نصیب هر یک از کارکنان می‌کند.

ویژگی دیگر نرم‌افزار ابداعی مایکروسافت، دسترسی مدیران به فعالیت‌های صورت گرفته در سطح شرکت است. آن‌ها با استناد به رایانه‌های اداری شرکت، متوجه می‌شوند که چه تعداد از کارمندان در جلسات کاری حضور یافته و چه ساعاتی را در مجموعه نرم‌افزارهای مختلفی نظیر «Office» یا «Skype» سپری می‌کنند.  جالب‌تر این‌که حتی ایمیل‌های کاری (Outlook Email) نیز، مورد بررسی قرار گرفته تا درکی عمیق‌تر از سطح فعالیت‌های شرکت به دست آید.

گفتنی است که نرم‌افزار نظارتی جدید مایکروسافت، سروصدای فراوانی به پا کرده که بخشی از آن، نگرانی پیرامون نقض حریم خصوصی افراد است. یکی از فعالان این حوزه می‌گوید: «این وحشتناک است؛ این نوع نظارت بر کارکنان، با فرض غلطی که یک روش یکنواخت و هنجار مرسوم برای کار بهینه مردم وجود دارد، تنوع در محیط‌های کاری را مسدود می‌کند. بسیاری از فناوری‌های نظارتی که با عناوین نوآورانه به بازار عرضه می شوند، به طرز حیرت‌انگیزی عقب‌مانده است». این در حالی است که غول کامپیوتری جهان، در توضیحات خود، تهاجمی بودن امتیاز بهره‌وری را کاملاً انکار می‌کند. یکی از مدیران این شرکت می‌گوید: «بگذارید صریح بگویم؛ امتیاز بهره‌وری، ابزاری برای نظارت بر کار نیست. امتیاز بهره‌وری، در مورد کشف روش‌های جدید کار، ارائه همکاری و تجربه‌های عالی فناورانه در مردم است». باید منتظر ماند و نتیجه نهایی این نرم‌افزار جنجالی را به نظاره نشست!

پربازدید‌ترین‌ها

دعوت به همکاری در حوزه‌های مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک و مهندسی برق و کامپیوتر
۱۴ مهر ۱۴۰۰

دعوت به همکاری در حوزه‌های مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک و مهندسی برق و کامپیوتر

کانون پتنت ایران جهت توسعه تیم جستجوی نوآوری خود، از فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد یا دکتری در رشته‌های مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک و مهندسی برق و کامپیوتر از دانشگاه‌های برتر کشور دعوت به همکاری به‌ عمل می‌آورد.

مدرسه پاییزه مالکیت فکری وزارت بهداشت
۲۵ مهر ۱۴۰۰

مدرسه پاییزه مالکیت فکری وزارت بهداشت

آکادمی کانون پتنت ایران، با همکاری مرکز مالکیت فکری دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، اقدام به برگزاری یک مدرسه پاییزه مالکیت فکری ویژه محققین دانشگاه‌ها و مراکز وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نموده است. این مدرسه که متشکل از هفت وبینار با عناوین مختلف مالکیت فکری و با تمرکز ویژه بر ثبت اختراع است، ترغیب برای استفاده از سیستم پتنت، هم برای حفاظت از دستاوردهای فناورانه و هم برای انجام پژوهش‌های کاربردی و خلق ثروت از آن‌ها را هدف قرار می‌دهد.

شناسایی خودروهای فورد به کمک هولوگرام‌های نورانی
۷ مهر ۱۴۰۰

شناسایی خودروهای فورد به کمک هولوگرام‌های نورانی

شرکت خودروسازی فورد، در یک همکاری فناورانه با شرکت لینکلن، فناوری جدیدی برای ایجاد نوعی هولوگرام سفارشی بر روی کاپوت خودرو توسعه داده‌اند. این هولوگرام که از ذرات بسیار ریز آب معلق در هوا تشکیل شده که توسط یک نورافکن روشن می‌شود، امکان تشخیص وسیله نقلیه را در شرایط خاص، از جمله انبوه خودروهای پارک شده در یک پارکینگ، آب و هوای ابری و یا تاریکی شب فراهم می‌نماید.

قرارگیری یک نوجوان ۱۷ ساله در جایگاه یک مخترع سریالی
۱۰ مهر ۱۴۰۰

قرارگیری یک نوجوان ۱۷ ساله در جایگاه یک مخترع سریالی

نوجوان ۱۷ ساله اهل «گوام»، موفق به دریافت چهار گواهی ثبت اختراع از دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا شده است. «سونگو کانگ» که از کودکی علاقه خاصی به ساختن وسایل و چیزهای جدید داشت، عمده تمرکزش را بر شناسایی مشکلات پیرامون خود و حل آن‌ها گذاشته و همین رویکرد خلاقانه، تاکنون چهار اختراع کاملاً متفاوت را برایش به ارمغان آورده است.

جستجوگر دارایی فکری دارکوب؛ ابزاری برای جستجوی پتنت‌های داخلی
۲۸ مهر ۱۴۰۰

جستجوگر دارایی فکری دارکوب؛ ابزاری برای جستجوی پتنت‌های داخلی

پایگاه جستجوی «دارکوب»، با هدف تجمیع و رصد دارایی‌های فکری ثبت شده در ایران شروع به کار نموده و امکان جستجوی دقیق، سریع و راحت در میان این داده‌های ارزشمند مالکیت صنعتی را برای کاربران فراهم نموده است.

تعبیه یک سیستم کامل فیلم‌برداری و عکاسی در قلم هوشمند سامسونگ
۱۱ مهر ۱۴۰۰

تعبیه یک سیستم کامل فیلم‌برداری و عکاسی در قلم هوشمند سامسونگ

رصد فعالیت‌های ثبت اختراع سامسونگ نشان می‌دهد که این شرکت فناور، ایده‌های جدید و متنوعی را برای قلم هوشمند خود در سر دارد. در ثبت اختراع جدید این شرکت، قابلیت تصویربرداری و ضبط صدا هم برای قلم هوشمند توصیف شده که استقلال نسبی قابل قبولی را برای این ابزار جانبی ایجاد می‌نماید. در طراحی سامسونگ، سنسورهای دوربین در انتهای قلم تعبیه شده‌ و با بیرون کشیدن نسبی آن از داخل گوشی، امکان تغییر زاویه و ارتفاع دوربین وجود دارد.