پلتفرمی برای ارزیابی احساسات مشتریان
۱۴ دی ۱۳۹۹

پلتفرمی برای ارزیابی احساسات مشتریان

یک شرکت نوآور، ایده‌ای جدید ارائه نموده که نحوه تصمیم‌گیری مصرف‌کنندگان در هنگام خرید محصولات و خدمات مختلف را ارزیابی می‌نماید. «سنتیننت» (Sentient Decision Science)، پس از یک دهه تحقیق و فعالیت در حوزه علوم رفتاری، فناوری جدیدی تحت عنوان «Sentient Prime» توسعه داده که قابلیت ارزیابی و اندازه‌گیری احساسات کاربران را را دارا می‌باشد. این فناوری، به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا درک بهتری از احساسات و ریشه تصمیمات مشتریان خود پیرامون انتخاب یا عدم انتخاب یک محصول خاص به دست آورند.

احساسات انسان، از موضوعاتی است که بسیاری از محققین در طول تاریخ، به آن علاقه‌مند بوده و دستمایه بسیاری از نوآوری‌های پزشکی و دارویی شده است. با این حال، ویژگی‌ها و اقتضائات کسب‌وکارهای مدرن و شدت رقابت‌ها، موجب شده تا تأکید بر احساسات به‌عنوان یکی از ابزارهای جلب‌توجه مشتری، در اولویت سرمایه‌گذاری‌های تحقیقاتی شرکت‌های فناور قرار گیرد. مثال‌های مختلفی از این موضوع وجود دارد که از آن جمله، می‌توان به پخش موسیقی متن بازی‌های پلی‌استیشن مبتنی بر احساسات کاربر و یا استفاده از هوش مصنوعی برای تشخیص احساسات کاربر از روی چهره اشاره نمود. شاید نقطه اوج توجه به احساسات و عواطف انسانی در کسب‌وکارها را بتوان در ایده جدید سنتیننت مشاهده کرد.

تمرکز اصلی این شرکت، تعیین کیفیت و کمیت تأثیر احساسات، در انتخاب مصرف‌کنندگان است. این کار، از طریق کشف فعل و انفعالات ضمنی بین عقل و احساس کاربر انجام می‌گیرد. آن‌ها طی آزمایش‌های کاربردی متعدد که شامل بررسی هزاران برند جهانی و روند فروش محصولات آن‌ها از طریق بسته‌بندی‌های جذاب، تبلیغات و ... بود، به این نتیجه رسیدند که برخی ارتباطات ناخودآگاه احساسی، می‌تواند رفتار مشتریان را در انتخاب یک محصول خاص، تحت تأثیر قرار دهد. آن‌ها این نتایج را در قالب روشی جدید برای ارزیابی احساسات مصرف‌کنندگان ثبت نمودند، پتنتی که طبق اعلام رسمی شرکت، مورد تأیید دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا نیز قرار گرفته است.

پلتفرم «Sentient Prime»، برای آشکارسازی ارتباطات ناخودآگاه مؤثر بر رفتار مصرف‌کننده، آزمایش‌های ضمنی کاملاً معتبری را ذیل یک نظرسنجی تحقیق بازار طراحی کرده است. کلینت تیلور (Clint Taylor)، از مخترعین این پلتفرم و مدیر فناوری شرکت، در این خصوص می‌گوید: «ترکیبی از اقدامات علمی معتبر برای ارزیابی احساسات، همراه با استفاده از فناوری‌های مبتنی بر تلفن همراه، ما را قادر می‌سازد تا در هر کجای دنیا، در مورد تجربه احساسی افراد تحقیق کنیم». آرون رید (Aaron Reid) ، بنیان‌گذار این شرکت و دیگر مخترع فناوری هم می‌افزاید: «بدون در نظر گرفتن احساسات و اقدامات عاطفی مرتبط، کسب‌وکارها اقدام به تولید و عرضه محصولات جدید ناموفق و راه‌اندازی طرح‌های مخرب تبلیغاتی می‌کنند که به برند آن‌ها آسیب جدی وارد می‌نماید. پلتفرم ما، با تأکید بر شواهد علمی و واکنش احساسی بازار نسبت به حرکات تجاری شما، قبل از آنکه اقدامی جدی انجام دهید، بینشی را در اختیارتان قرار می‌دهد که نتایج بهتری را برای کسب‌وکار و مصرف‌کننده ایجاد می‌نماید».

گفتنی است که سنتیننت، برای محققینی که در حال بررسی اثرات احساسی بحران کووید-۱۹ بر عموم هستند، امکان دسترسی رایگان به فناوری ابداعی خود را فراهم ساخته و علاقه‌مندان، می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت این شرکت، از این پلتفرم رایگان، برای تسریع تحقیقات خود استفاده نمایند.

کد امنیتی (حروف بزرگ)

پربازدید‌ترین‌ها

پوشش انواع مالکیت فکری در تقویم زمستانه آکادمی کانون پتنت
۱ دی ۱۳۹۹

پوشش انواع مالکیت فکری در تقویم زمستانه آکادمی کانون پتنت

تقویم زمستانه آکادمی کانون پتنت ایران، علاوه بر پوشش مسائل آموزشی مرتبط با ثبت اختراع، سایر انواع حقوق مالکیت فکری را نیز هدف قرار داده است. در این تقویم آموزشی که اولین دوره آن در مورخ شانزدهم دی‌ماه برگزار می‌گردد، ۱۰ عنوان جذاب گنجانیده شده که از علامت تجاری تا کپی‌رایت، اسرار تجاری و نشان‌های تجاری را در بر می‌گیرد. از آنجاکه ظرفیت وبینارها محدود می‌باشد، لذا به فناوران محترم توصیه می‌شود که برای حضور در وبینارهای مد نظر برنامه‌ریزی نموده و هرچه سریع‌تر نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

نتایج سومین آزمون بر خط مالکیت فکری اعلام شد
۲۴ دی ۱۳۹۹

نتایج سومین آزمون بر خط مالکیت فکری اعلام شد

مخاطبین کانون پتنت ایران، رکورد جدیدی را در سومین آزمون بر خط مالکیت فکری بر جای گذاشتند. در این آزمون که ۱۷۱ شرکت‌کننده حضور داشتند، پنج نفر موفق به پاسخ‌دهی صحیح به همه سؤالات شدند.

بسته‌بندی ویژه برای افزایش طول عمر محصولات کشاورزی
۹ دی ۱۳۹۹

بسته‌بندی ویژه برای افزایش طول عمر محصولات کشاورزی

«وردانت تکنولوژی»، موفق به اخذ گواهی ثبت اختراع جدیدی شده که مرتبط با تنظیم وضعیت محصولات کشاورزی و کنترل شرایط آن‌ها در کل فرایند برداشت تا عرضه به مصرف‌کننده است.

اندازه‌گیری دقیق فشارخون توسط ساعت اپل
۸ دی ۱۳۹۹

اندازه‌گیری دقیق فشارخون توسط ساعت اپل

اپل در ادامه استراتژی ایجاد کاربردهای متنوع در محصولات و حرکت به سمت سلامت دیجیتال، نوآوری جدیدی برای ساعت‌های هوشمند توسعه داده که «Apple Watch»ها به سادگی امکان اندازه‌گیری و کنترل دقیق فشارخون کاربر را خواهند داشت.

اعطای عنوان کودک سال مجله تایم به یک مخترع ۱۵ ساله
۱۵ دی ۱۳۹۹

اعطای عنوان کودک سال مجله تایم به یک مخترع ۱۵ ساله

یک مخترع ۱۵ ساله، عنوان اولین کودک سال مجله «Time» را از آن خود نموده و تصویرش بر روی جلد این مجله مشهور قرار گرفت.

رشد ۲۰ درصدی ثبت اختراع در فناوری‌های انقلاب صنعتی چهارم
۳۰ آذر ۱۳۹۹

رشد ۲۰ درصدی ثبت اختراع در فناوری‌های انقلاب صنعتی چهارم

مطالعه دفتر ثبت اختراع اروپا، نشان می‌دهد که نوآوری‌های مرتبط با اشیای هوشمند، به‌عنوان نمادی از فناوری‌های انقلاب صنعتی چهارم (4IR)، با سرعتی چشمگیر در حال گسترش می‌باشند. بررسی روندهای ثبت اختراع در طی سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ میلادی، حاکی از آن است که حوزه‌های اینترنت اشیاء، داده‌های بزرگ، «5G» و هوش مصنوعی، رشد میانگین سالانه ۲۰ درصدی را تجربه نموده‌‌اند که تقریباً پنج برابر سریع‌تر از نرخ رشد میانگین تمامی حوزه‌های فناوری است. بر اساس داده‌های ارائه شده، فقط در سال ۲۰۱۸ میلادی، تقریباً ۴۰ هزار پتنت فامیلی جدید برای این فناوری‌ها به ثبت رسیده که عدد قابل‌توجهی است.