نتایج سومین آزمون بر خط مالکیت فکری اعلام شد
۲۴ دی ۱۳۹۹ نتایج سومین آزمون بر خط مالکیت فکری اعلام شد

مخاطبین کانون پتنت ایران، رکورد جدیدی را در سومین آزمون بر خط مالکیت فکری بر جای گذاشتند. این آزمون که در پی دو تجربه موفق قبلی، در روز جمعه مورخ نوزدهم دی ماه برگزار گردید، همراهی ۱۷۱ شرکت‌کننده را به‌دنبال داشت.

برگزاری آزمون‌های بر خط مالکیت فکری، یکی از استراتژی‌های جدید کانون پتنت ایران در سال ۹۹ بوده که با هدف ترغیب عمومی در حوزه مالکیت فکری و ایجاد انگیزه برای کسب دانش و علاقه‌مندی در این حوزه عملیاتی شده است. در حالی‌که در دو آزمون ابتدایی، به ترتیب ۶۳ و ۷۸ نفر حضور داشتند، آمار شرکت‌کنندگان جدید، حکایت از افزایش قریب به ۱۲۰ درصدی داشته است.

در سومین آزمون بر خط مالکیت فکری، پنج نفر موفق به پاسخ‌دهی صحیح به همه سؤالات شدند. خانم‌ها «میترا محتشمی» و «الهه صفایی» و آقایان «مهرداد صحرانورد»، «آیدین اشرفی بلگاباد» و «محمد حسن کنعانی جزی»، پنج نفری بودند که با پاسخ صحیح به همه ۲۰ سؤال، نمره کامل را کسب کردند. به هر یک از این پنج  نفر، یک کالای دانش‌بنیان به همراه یک کارت هدیه، مجموعاً به ارزش ۷۰۰ هزار تومان تقدیم می‌گردد.

خانم «الهام مرادی» و آقای «محمد رجائی» نیز، با تنها یک پاسخ نادرست، موفق به کسب رده‌های بعدی شده که به این بزرگواران نیز، به رسم هدیه، یک کالای نوآورانه و ایرانی به ارزش ۴۰۰ هزارتومان ارسال می‌گردد. در همین راستا، نفرات برگزیده، می‌توانند برای دریافت جوایز خود، با ایمیل info@patentoffice.ir در ارتباط باشند.

شایان ذکر است که آقایان «آیدین اشرفی بلگاباد» و «محمد حسن کنعانی جزی»، از برگزیدگان این آزمون، در آزمون اول نیز با پاسخ صحیح به ۱۹ سؤال، در زمره برندگان قرار داشتند.

گفتنی است که از مجموع شرکت‌کنندگان، ۵۱ نفر عملکرد ۷۵ تا ۱۰۰ درصدی در پاسخ صحیح به سؤالات داشتند و ۵۹ نفر دیگر نیز، به بیش از ۵۰ درصد از سؤالات پاسخ صحیح دادند. بر همین اساس، تنها ۳۶ درصد از افراد حاضر در این آزمون، به کمتر از نیمی از سؤالات پاسخ صحیح داده‌اند. امید است که در ادامه برگزاری آزمون‌های بر خط، با تلاش‌ روزافزون افراد به منظور کسب دانش مالکیت فکری، شاهد عملکردهای بسیار بهتر شرکت‌کنندگان و حتی برگزاری آزمون‌های تخصصی‌تر در این حوزه باشیم.

لازم به ذکر است که رتبه‌بندی کلی شرکت‌کنندگان و همچنین پاسخ‌های صحیح سؤالات، در بخش صفحه کاربری افراد در سایت کانون پتنت ایران، در دسترس بوده و افراد با مراجعه به این بخش، می‌توانند گزارش دقیق‌تری از عملکرد خود در این آزمون به دست آورند. علاقه‌مندان می‌توانند در بخش نظرات وب‌سایت کانون پتنت ایران و یا پیام‌رسان‌های کانون، با ما در ارتباط بوده و نقطه‌نظرات خود را در راستای بهبود هرچه بیشتر فرایندهای طراحی سؤال، برگزاری و امتیازدهی ارائه دهند.

پربازدید‌ترین‌ها

تحول خدمات حمایتی کانون مدیریت دارایی‌های فکری با رویکرد حداکثرسازی حمایت از فناوران
۷ فروردین ۱۴۰۳

تحول خدمات حمایتی کانون مدیریت دارایی‌های فکری با رویکرد حداکثرسازی حمایت از فناوران

معاون سیاست‌گذاری کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی ریاست جمهوری با اعلام ارایه ۲۰ خدمت در حوزه مالکیت فکری گفت: در حالی که اختراعات باید برای تجاری‌سازی حمایت شوند، از این نوآوری‌ها بیشتر برای ارتقای رتبه هیات علمی دانشگاه‌ها و دریافت تسهیلات بنیاد ملی نخبگان استفاده می‌شود.

World Intellectual Property Day
۲۸ فروردین ۱۴۰۳

World Intellectual Property Day