نتایج سومین آزمون بر خط مالکیت فکری اعلام شد
۲۴ دی ۱۳۹۹ نتایج سومین آزمون بر خط مالکیت فکری اعلام شد

مخاطبین کانون پتنت ایران، رکورد جدیدی را در سومین آزمون بر خط مالکیت فکری بر جای گذاشتند. این آزمون که در پی دو تجربه موفق قبلی، در روز جمعه مورخ نوزدهم دی ماه برگزار گردید، همراهی ۱۷۱ شرکت‌کننده را به‌دنبال داشت.

برگزاری آزمون‌های بر خط مالکیت فکری، یکی از استراتژی‌های جدید کانون پتنت ایران در سال ۹۹ بوده که با هدف ترغیب عمومی در حوزه مالکیت فکری و ایجاد انگیزه برای کسب دانش و علاقه‌مندی در این حوزه عملیاتی شده است. در حالی‌که در دو آزمون ابتدایی، به ترتیب ۶۳ و ۷۸ نفر حضور داشتند، آمار شرکت‌کنندگان جدید، حکایت از افزایش قریب به ۱۲۰ درصدی داشته است.

در سومین آزمون بر خط مالکیت فکری، پنج نفر موفق به پاسخ‌دهی صحیح به همه سؤالات شدند. خانم‌ها «میترا محتشمی» و «الهه صفایی» و آقایان «مهرداد صحرانورد»، «آیدین اشرفی بلگاباد» و «محمد حسن کنعانی جزی»، پنج نفری بودند که با پاسخ صحیح به همه ۲۰ سؤال، نمره کامل را کسب کردند. به هر یک از این پنج  نفر، یک کالای دانش‌بنیان به همراه یک کارت هدیه، مجموعاً به ارزش ۷۰۰ هزار تومان تقدیم می‌گردد.

خانم «الهام مرادی» و آقای «محمد رجائی» نیز، با تنها یک پاسخ نادرست، موفق به کسب رده‌های بعدی شده که به این بزرگواران نیز، به رسم هدیه، یک کالای نوآورانه و ایرانی به ارزش ۴۰۰ هزارتومان ارسال می‌گردد. در همین راستا، نفرات برگزیده، می‌توانند برای دریافت جوایز خود، با ایمیل info@patentoffice.ir در ارتباط باشند.

شایان ذکر است که آقایان «آیدین اشرفی بلگاباد» و «محمد حسن کنعانی جزی»، از برگزیدگان این آزمون، در آزمون اول نیز با پاسخ صحیح به ۱۹ سؤال، در زمره برندگان قرار داشتند.

گفتنی است که از مجموع شرکت‌کنندگان، ۵۱ نفر عملکرد ۷۵ تا ۱۰۰ درصدی در پاسخ صحیح به سؤالات داشتند و ۵۹ نفر دیگر نیز، به بیش از ۵۰ درصد از سؤالات پاسخ صحیح دادند. بر همین اساس، تنها ۳۶ درصد از افراد حاضر در این آزمون، به کمتر از نیمی از سؤالات پاسخ صحیح داده‌اند. امید است که در ادامه برگزاری آزمون‌های بر خط، با تلاش‌ روزافزون افراد به منظور کسب دانش مالکیت فکری، شاهد عملکردهای بسیار بهتر شرکت‌کنندگان و حتی برگزاری آزمون‌های تخصصی‌تر در این حوزه باشیم.

لازم به ذکر است که رتبه‌بندی کلی شرکت‌کنندگان و همچنین پاسخ‌های صحیح سؤالات، در بخش صفحه کاربری افراد در سایت کانون پتنت ایران، در دسترس بوده و افراد با مراجعه به این بخش، می‌توانند گزارش دقیق‌تری از عملکرد خود در این آزمون به دست آورند. علاقه‌مندان می‌توانند در بخش نظرات وب‌سایت کانون پتنت ایران و یا پیام‌رسان‌های کانون، با ما در ارتباط بوده و نقطه‌نظرات خود را در راستای بهبود هرچه بیشتر فرایندهای طراحی سؤال، برگزاری و امتیازدهی ارائه دهند.

پربازدید‌ترین‌ها

دعوت به همکاری در حوزه‌های مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک و مهندسی برق و کامپیوتر
۱۴ مهر ۱۴۰۰

دعوت به همکاری در حوزه‌های مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک و مهندسی برق و کامپیوتر

کانون پتنت ایران جهت توسعه تیم جستجوی نوآوری خود، از فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد یا دکتری در رشته‌های مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک و مهندسی برق و کامپیوتر از دانشگاه‌های برتر کشور دعوت به همکاری به‌ عمل می‌آورد.

مدرسه پاییزه مالکیت فکری وزارت بهداشت
۲۵ مهر ۱۴۰۰

مدرسه پاییزه مالکیت فکری وزارت بهداشت

آکادمی کانون پتنت ایران، با همکاری مرکز مالکیت فکری دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، اقدام به برگزاری یک مدرسه پاییزه مالکیت فکری ویژه محققین دانشگاه‌ها و مراکز وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نموده است. این مدرسه که متشکل از هفت وبینار با عناوین مختلف مالکیت فکری و با تمرکز ویژه بر ثبت اختراع است، ترغیب برای استفاده از سیستم پتنت، هم برای حفاظت از دستاوردهای فناورانه و هم برای انجام پژوهش‌های کاربردی و خلق ثروت از آن‌ها را هدف قرار می‌دهد.

شناسایی خودروهای فورد به کمک هولوگرام‌های نورانی
۷ مهر ۱۴۰۰

شناسایی خودروهای فورد به کمک هولوگرام‌های نورانی

شرکت خودروسازی فورد، در یک همکاری فناورانه با شرکت لینکلن، فناوری جدیدی برای ایجاد نوعی هولوگرام سفارشی بر روی کاپوت خودرو توسعه داده‌اند. این هولوگرام که از ذرات بسیار ریز آب معلق در هوا تشکیل شده که توسط یک نورافکن روشن می‌شود، امکان تشخیص وسیله نقلیه را در شرایط خاص، از جمله انبوه خودروهای پارک شده در یک پارکینگ، آب و هوای ابری و یا تاریکی شب فراهم می‌نماید.

قرارگیری یک نوجوان ۱۷ ساله در جایگاه یک مخترع سریالی
۱۰ مهر ۱۴۰۰

قرارگیری یک نوجوان ۱۷ ساله در جایگاه یک مخترع سریالی

نوجوان ۱۷ ساله اهل «گوام»، موفق به دریافت چهار گواهی ثبت اختراع از دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا شده است. «سونگو کانگ» که از کودکی علاقه خاصی به ساختن وسایل و چیزهای جدید داشت، عمده تمرکزش را بر شناسایی مشکلات پیرامون خود و حل آن‌ها گذاشته و همین رویکرد خلاقانه، تاکنون چهار اختراع کاملاً متفاوت را برایش به ارمغان آورده است.

جستجوگر دارایی فکری دارکوب؛ ابزاری برای جستجوی پتنت‌های داخلی
۲۸ مهر ۱۴۰۰

جستجوگر دارایی فکری دارکوب؛ ابزاری برای جستجوی پتنت‌های داخلی

پایگاه جستجوی «دارکوب»، با هدف تجمیع و رصد دارایی‌های فکری ثبت شده در ایران شروع به کار نموده و امکان جستجوی دقیق، سریع و راحت در میان این داده‌های ارزشمند مالکیت صنعتی را برای کاربران فراهم نموده است.

تعبیه یک سیستم کامل فیلم‌برداری و عکاسی در قلم هوشمند سامسونگ
۱۱ مهر ۱۴۰۰

تعبیه یک سیستم کامل فیلم‌برداری و عکاسی در قلم هوشمند سامسونگ

رصد فعالیت‌های ثبت اختراع سامسونگ نشان می‌دهد که این شرکت فناور، ایده‌های جدید و متنوعی را برای قلم هوشمند خود در سر دارد. در ثبت اختراع جدید این شرکت، قابلیت تصویربرداری و ضبط صدا هم برای قلم هوشمند توصیف شده که استقلال نسبی قابل قبولی را برای این ابزار جانبی ایجاد می‌نماید. در طراحی سامسونگ، سنسورهای دوربین در انتهای قلم تعبیه شده‌ و با بیرون کشیدن نسبی آن از داخل گوشی، امکان تغییر زاویه و ارتفاع دوربین وجود دارد.