دستگاه هوشمند ترمیم پوست با قابلیت تعامل با کاربر
۱۹ اسفند ۱۳۹۹ دستگاه هوشمند ترمیم پوست با قابلیت تعامل با کاربر

ثبت اختراع جدید لئورال (L’Oréal)، حاکی از آن است که این شرکت مشهور، در تلاش برای توسعه نوعی دستگاه هوشمند ترمیم پوست است. دستگاه یاد شده، در پاسخ به دستورات و نشانه‌های صوتی کاربران، طیف وسیعی از گزینه‌های پاک‌سازی و ماساژ پوست صورت را ارائه نموده و راهنمایی‌های لازم را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

لئورال، یکی مشهورترین شرکت‌های آرایشی و بهداشتی در سطح جهان است که در کنار تولید و عرضه محصولات فعلی، نوآوری و توسعه محصولات جدید را هم در اولویت خود قرار داده است. ثبت اختراع جدید این شرکت، یکی از همین نوآوری‌ها است که با توجه به استقبال رو به افزایش کاربران از دستگاه‌های ترمیم و درمان پوست، نقشی بزرگ در افزایش سهم بازار این شرکت خواهد داشت. در این درخواست که در فوریه سال جاری میلادی به ثبت رسیده و به‌تازگی با شماره «WO 2021/030465»، از سوی سازمان جهانی مالکیت فکری انتشار یافته است، یک دستگاه هوشمند ترمیم پوست صورت را توصیف می‌کند.

بنا بر آنچه در اسناد ثبت اختراع لئورال آمده، این دستگاه برای ارائه طیف وسیعی از عملکردها، از جمله تمیزسازی سطحی و عمیق، ترمیم منافذ پوست، ماساژ صورت و دور چشم، آرایش و حتی جوان‌سازی پوست طراحی شده است. مهم‌ترین ویژگی‌ این دستگاه همه کاره‌ و احتمالاً مورد علاقه شدید بانوان، تعامل صوتی با کاربران است. به عبارت بهتر، دستگاه می‌تواند به نشانه‌های صوتی کاربران پاسخ داده و به لطف یک برس هوشمند و متشکل از سنسورهای پیشرفته، فرآیند ترمیم و شدت آن را بر مبنای نیازهای پوستی کاربر تنظیم نماید.

در حین استفاده از دستگاه، مجموعه‌ای از بازخوردهای صوتی از طریق یک بلندگوی کوچک به کاربر ارائه شده که آن‌ها را در هر مرحله از کار، نسبت به روال خاص متناسب با نیازشان راهنمایی می‌کند. دستورالعمل‌های تعریف شده برای دستگاه، با هدف اطمینان از تطابق کارکرد دستگاه و نیاز کاربر طراحی شده و حتی جزئیاتی نظیر زمان انتقال برس از پیشانی به گونه، نوع حرکت و مدت‌زمان کار را هم در بر می‌گیرد. لئورال در توضیحات درخواست خود آورده: «راهنمایی‌های شفاهی سیستم، اطلاعات بیشتری برای بهبود تجربه کاربری، اثربخشی دستگاه و همچنین تعامل دستگاه و کاربر فراهم می‌کند». علاوه بر این، اگر دستگاه یاد شده به تلفن همراه یا لپ‌تاپ متصل شود، امکان استفاده از تعاملات و دستورالعمل‌های کلامی گسترده‌تری وجود خواهد داشت. یک نمایشگر بصری نیز در دستگاه تعبیه شده تا مصرف‌کنندگان در هر لحظه دریابند که از چه تنظیمات درمانی استفاده می‌شود.

نکته جالب‌تر این‌که با گذشت زمان و استفاده از دستگاه، قابلیت ثبت و ذخیره‌سازی داده‌های کاربر وجود داشته و دستگاه با گذشت زمان، باهوش‌تر می‌شود. در نهایت، بر مبنای تاریخچه استفاده کاربران و روشن شدن دستگاه در روزهای مختلف هفته، قابلیت پیش‌بینی نیازهای کاربران وجود خواهد داشت. لازم به ذکر است که با توجه به مقررات مرتبط با حفاظت از داده‌ها (GDPR)، تمامی داده‌های ارتباطی بین دستگاه و کاربر، به صورت رمزگذاری شده ذخیره‌سازی می‌شوند.

گفتنی است که لئورال، پیش از این هم به دستگاه‌های پاک‌کننده و ترمیم صورت علاقه نشان داده و حتی در سال ۲۰۱۴ میلادی، پتنت مشابهی را برای سر و صورت، به‌عنوان زیرمجموعه نشان تجاری «Clarisonic» به ثبت رسانید.

پربازدید‌ترین‌ها

دعوت به همکاری در حوزه‌های مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک و مهندسی برق و کامپیوتر
۱۴ مهر ۱۴۰۰

دعوت به همکاری در حوزه‌های مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک و مهندسی برق و کامپیوتر

کانون پتنت ایران جهت توسعه تیم جستجوی نوآوری خود، از فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد یا دکتری در رشته‌های مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک و مهندسی برق و کامپیوتر از دانشگاه‌های برتر کشور دعوت به همکاری به‌ عمل می‌آورد.

مدرسه پاییزه مالکیت فکری وزارت بهداشت
۲۵ مهر ۱۴۰۰

مدرسه پاییزه مالکیت فکری وزارت بهداشت

آکادمی کانون پتنت ایران، با همکاری مرکز مالکیت فکری دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، اقدام به برگزاری یک مدرسه پاییزه مالکیت فکری ویژه محققین دانشگاه‌ها و مراکز وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نموده است. این مدرسه که متشکل از هفت وبینار با عناوین مختلف مالکیت فکری و با تمرکز ویژه بر ثبت اختراع است، ترغیب برای استفاده از سیستم پتنت، هم برای حفاظت از دستاوردهای فناورانه و هم برای انجام پژوهش‌های کاربردی و خلق ثروت از آن‌ها را هدف قرار می‌دهد.

شناسایی خودروهای فورد به کمک هولوگرام‌های نورانی
۷ مهر ۱۴۰۰

شناسایی خودروهای فورد به کمک هولوگرام‌های نورانی

شرکت خودروسازی فورد، در یک همکاری فناورانه با شرکت لینکلن، فناوری جدیدی برای ایجاد نوعی هولوگرام سفارشی بر روی کاپوت خودرو توسعه داده‌اند. این هولوگرام که از ذرات بسیار ریز آب معلق در هوا تشکیل شده که توسط یک نورافکن روشن می‌شود، امکان تشخیص وسیله نقلیه را در شرایط خاص، از جمله انبوه خودروهای پارک شده در یک پارکینگ، آب و هوای ابری و یا تاریکی شب فراهم می‌نماید.

قرارگیری یک نوجوان ۱۷ ساله در جایگاه یک مخترع سریالی
۱۰ مهر ۱۴۰۰

قرارگیری یک نوجوان ۱۷ ساله در جایگاه یک مخترع سریالی

نوجوان ۱۷ ساله اهل «گوام»، موفق به دریافت چهار گواهی ثبت اختراع از دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا شده است. «سونگو کانگ» که از کودکی علاقه خاصی به ساختن وسایل و چیزهای جدید داشت، عمده تمرکزش را بر شناسایی مشکلات پیرامون خود و حل آن‌ها گذاشته و همین رویکرد خلاقانه، تاکنون چهار اختراع کاملاً متفاوت را برایش به ارمغان آورده است.

جستجوگر دارایی فکری دارکوب؛ ابزاری برای جستجوی پتنت‌های داخلی
۲۸ مهر ۱۴۰۰

جستجوگر دارایی فکری دارکوب؛ ابزاری برای جستجوی پتنت‌های داخلی

پایگاه جستجوی «دارکوب»، با هدف تجمیع و رصد دارایی‌های فکری ثبت شده در ایران شروع به کار نموده و امکان جستجوی دقیق، سریع و راحت در میان این داده‌های ارزشمند مالکیت صنعتی را برای کاربران فراهم نموده است.

تعبیه یک سیستم کامل فیلم‌برداری و عکاسی در قلم هوشمند سامسونگ
۱۱ مهر ۱۴۰۰

تعبیه یک سیستم کامل فیلم‌برداری و عکاسی در قلم هوشمند سامسونگ

رصد فعالیت‌های ثبت اختراع سامسونگ نشان می‌دهد که این شرکت فناور، ایده‌های جدید و متنوعی را برای قلم هوشمند خود در سر دارد. در ثبت اختراع جدید این شرکت، قابلیت تصویربرداری و ضبط صدا هم برای قلم هوشمند توصیف شده که استقلال نسبی قابل قبولی را برای این ابزار جانبی ایجاد می‌نماید. در طراحی سامسونگ، سنسورهای دوربین در انتهای قلم تعبیه شده‌ و با بیرون کشیدن نسبی آن از داخل گوشی، امکان تغییر زاویه و ارتفاع دوربین وجود دارد.