عیدانه کانون پتنت ایران
۲۳ اسفند ۱۳۹۹

عیدانه کانون پتنت ایران

آکادمی کانون پتنت ایران، در پی برنامه‌های آموزشی خود، اقدام به برگزاری یک رویداد چندجانبه برای ایام نوروز نموده است. عیدانه کانون پتنت ایران، متشکل از برنامه‌های آموزشی، سرگرمی و اطلاعات عمومی در حوزه مالکیت فکری و به‌صورت ویژه ثبت اختراع است. فرصتی که عید امسال را با توجه به محدودیت‌های کرونایی موجود، به زمانی مناسب برای یادگیری بیشتر در خصوص مفاهیمی کاربردی برای توسعه کسب‌وکارها و حفاظت از دارایی‌های فکری تبدیل می‌کند.

سال‌های زیادی از دورانی می‌گذرد که شعرهایی همچون "باز باران با ترانه، با گوهرهای فراوان، می‌خورد بر بام خانه" را با ذوق و شوق از بر می‌کردیم. دورانی که منتظر فرا رسیدن نوروز بودیم تا به یاد دید و بازدیدها و فراغت ایام کودکی، لحظاتی را با هم‌سن‌وسال‌های خودمان بگذرانیم. یکی از مواردی که کمتر از خاطرات قابل حذف می‌باشد، پیک‌های نوروزی است؛ کتابچه‌های گاه ضخیم که بخش‌هایی از آن‌ها را با ذوق تکمیل می‌کردیم و بخش‌های دیگری را با فشار والدین. عیدانه کانون پتنت ایران، الهامی از همین پیک‌های نوروزی است. نوستالژی بزرگی که می‌تواند با دانش‌اندوزی و یادگیری مفاهیم مهمی در خصوص مالکیت فکری همراه باشد.

عیدانه کانون، با یک پست اینستاگرامی آغاز می‌شود. متقاضیان با دنبال نمودن صفحه آکادمی به آدرس «ipkanoon.academy» و اعلام ایمیل خود در بخش کامنت‌های این پست، برای ثبت‌نام در رویداد اقدام می‌کنند. برای افرادی که در حدفاصل ۲۳ الی ۲۸ اسفند، برای معرفی ایمیل خود اقدام می‌کنند، ایمیلی ارسال شده که شامل لینک‌های دانلود ۱۰ کارگاه آموزشی پرمخاطب و کاربردی کانون پتنت ایران می‌باشد. همچنین از ابتدای فروردین ماه، در ایام نوروز، ۵ پست آموزشی در اینستاگرام مذکور درج می‌گردد که حاوی محتواهایی در خصوص آشنایی با خدمات و واحدهای مختلف کانون پتنت، کلیپ‌هایی از مخترعین بزرگ و سرگرمی‌هایی در حوزه‌های مرتبط با خلاقیت و مالکیت فکری است.

مجموع محتواهای اعلامی، اطلاعات مناسبی را در اختیار مخاطبین قرار داده و می‌توان به جرأت گفت که بخش مقدماتی آموزش‌های مرتبط با ثبت اختراع را به‌صورت خودآموز، در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. در مورخ ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۰، آزمونی بر اساس محتواهای منتشر شده برگزار گردیده و علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در آن و محک دانسته‌های خود، برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند. این آزمون، شامل ۱۰ سؤال تستی بوده که بر اساس فیلم‌های ارسالی و همچنین محتوای منتشر شده در اینستاگرام آکادمی کانون پتنت ایران طراحی می‌گردد.

گفتنی است که به ۳ نفر از کسانی‌که بیشترین پاسخ صحیح را به سوالات آزمون بدهند به قید قرعه، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان نقداً تقدیم می‌گردد. همچنین، این افراد می‌توانند از دو جلسه رایگان برای مشاوره ثبت اختراع نیز استفاده نمایند. شایان ذکر است که عیدانه کانون پتنت ایران، یکی از رویدادهای ویژه‌ای است که برای کسب امتیاز در باشگاه «همیشه همراه» آکادمی کانون، قابل استفاده می‌باشد.

 

تاریخ‌های مهم در رویداد عیدانه:

ثبت‌نام: ۲۳ الی ۲۸ اسفند

ارسال ایمیل حاوی لینک‌های دانلود: ۲۸ الی ۳۰ اسفند

تاریخ آزمون: ۲۰ فروردین

 

کد امنیتی (حروف بزرگ)

پربازدید‌ترین‌ها

تقویم بهار ۱۴۰۰ آکادمی کانون پتنت ایران
۷ فروردین ۱۴۰۰

تقویم بهار ۱۴۰۰ آکادمی کانون پتنت ایران

تقویم جدید آکادمی کانون پتنت ایران، با هفت رویداد آموزشی-ترویجی در حوزه مالکیت فکری، به استقبال بهار ۱۴۰۰ رفته است. با توجه به تداوم شرایط کرونایی در کشور، این تقویم نیز در برگیرنده دوره‌های غیر حضوری بوده که در قالب سه‌شنبه‌های با طعم مالکیت فکری، هر سه‌شنبه از ساعت ۱۶ الی ۱۸ برگزار می‌گردد.

وبیناری به مناسبت روز جهانی مالکیت فکری: ایده‌هات رو روانه بازار کن!
۲۶ فروردین ۱۴۰۰

وبیناری به مناسبت روز جهانی مالکیت فکری: ایده‌هات رو روانه بازار کن!

آکادمی کانون پتنت ایران، به مناسبت روز جهانی مالکیت فکری، برگزاری وبینار ویژه‌ای را در دستور کار خود قرار داده است: "ایده‌هات رو روانه بازار کن!". این وبینار، در مورخ ششم اردیبهشت و مصادف با روز جهانی مالکیت فکری، از ساعت ۲۱ الی ۲۲:۳۰ برگزار می‌گردد.

ایده خلاقانه نوجوان چینی برای بیماران آلزایمری
۱۴ فروردین ۱۴۰۰

ایده خلاقانه نوجوان چینی برای بیماران آلزایمری

یک نوجوان خوش‌فکر چینی، با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، پوشیدنی هوشمندی توسعه داده که به یاری بیماران مبتلا به آلزایمر می‌آید. گردنبند هوشمند «لو یوآن» پانزده ساله، برای کمک به افراد مبتلا به آلزایمر طراحی شده و به آن‌ها کمک می‌کند تا با چالش‌های کمتری روبرو شوند. این تجهیز منحصربه‌فرد و خلاقانه، علاوه بر امکان تشخیص اعضای خانواده برای فرد مبتلا، از طریق یک دستیار صوتی، به آن‌ها کمک می‌کند تا راه خانه را پیدا کنند.

جذب سرمایه ۳۰۰ میلیون دلاری برای توسعه پلتفرم تحلیل پتنت
۱۰ فروردین ۱۴۰۰

جذب سرمایه ۳۰۰ میلیون دلاری برای توسعه پلتفرم تحلیل پتنت

پت‌اسنپ برای توسعه پلتفرم اطلاعاتی و تحلیل پتنت خود، موفق به جذب سرمایه ۳۰۰ میلیون دلاری شده است. این شرکت در صدد است تا از این سرمایه، برای توسعه بستر اطلاعاتی خود که مبتنی بر هوش مصنوعی است استفاده نماید.

تولید محصولات گیاهی مقوی به کمک هوش مصنوعی
۱۵ فروردین ۱۴۰۰

تولید محصولات گیاهی مقوی به کمک هوش مصنوعی

ثبت اختراع جدید «نات‌کو»، دریچه جدیدی به روی صنایع غذایی و فعالان این حوزه باز نموده است. استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای جستجو، شناسایی و تولید محصولات گیاهی متناسب با نمونه‌های مشابه حیوانی، دستاورد خارق‌العاده‌ای است که در پرونده ثبت اختراع نات‌کو، به آن پرداخته شده است. این اختراع منحصربه‌فرد، با حمایت قابل توجه سرمایه‌گذاران معتبری همچون جف بزوس همراه شده و همین مسئله، بیانگر ارزش تجاری بالای این فناوری است.

حق امتیاز ۱.۲ میلیارد دلاری هوآوی برای فناوری «5G»
۱۱ فروردین ۱۴۰۰

حق امتیاز ۱.۲ میلیارد دلاری هوآوی برای فناوری «5G»

هوآوی با تکیه بر سبد پتنت قدرتمند خود در حوزه فناوری «5G»، در حال تهیه و تدارک یک استراتژی تهاجمی مالکیت فکری است. این غول فناوری‌های ارتباطی، به دنبال آن است که به ازای هر گوشی تلفن همراه هوشمند متصل به شبکه‌های «5G» و نسل‌های قبلی این فناوری پیشرفته، مبلغ ۲.۵ دلار از سازندگان تلفن‌های همراه دریافت نماید؛ چیزی که درآمد حداقل ۱.۲ میلیارد دلاری را برای این شرکت در سال ۲۰۲۱ به ارمغان می‌آورد.