عیدانه کانون پتنت ایران
۲۳ اسفند ۱۳۹۹

عیدانه کانون پتنت ایران

آکادمی کانون پتنت ایران، در پی برنامه‌های آموزشی خود، اقدام به برگزاری یک رویداد چندجانبه برای ایام نوروز نموده است. عیدانه کانون پتنت ایران، متشکل از برنامه‌های آموزشی، سرگرمی و اطلاعات عمومی در حوزه مالکیت فکری و به‌صورت ویژه ثبت اختراع است. فرصتی که عید امسال را با توجه به محدودیت‌های کرونایی موجود، به زمانی مناسب برای یادگیری بیشتر در خصوص مفاهیمی کاربردی برای توسعه کسب‌وکارها و حفاظت از دارایی‌های فکری تبدیل می‌کند.

سال‌های زیادی از دورانی می‌گذرد که شعرهایی همچون "باز باران با ترانه، با گوهرهای فراوان، می‌خورد بر بام خانه" را با ذوق و شوق از بر می‌کردیم. دورانی که منتظر فرا رسیدن نوروز بودیم تا به یاد دید و بازدیدها و فراغت ایام کودکی، لحظاتی را با هم‌سن‌وسال‌های خودمان بگذرانیم. یکی از مواردی که کمتر از خاطرات قابل حذف می‌باشد، پیک‌های نوروزی است؛ کتابچه‌های گاه ضخیم که بخش‌هایی از آن‌ها را با ذوق تکمیل می‌کردیم و بخش‌های دیگری را با فشار والدین. عیدانه کانون پتنت ایران، الهامی از همین پیک‌های نوروزی است. نوستالژی بزرگی که می‌تواند با دانش‌اندوزی و یادگیری مفاهیم مهمی در خصوص مالکیت فکری همراه باشد.

عیدانه کانون، با یک پست اینستاگرامی آغاز می‌شود. متقاضیان با دنبال نمودن صفحه آکادمی به آدرس «ipkanoon.academy» و اعلام ایمیل خود در بخش کامنت‌های این پست، برای ثبت‌نام در رویداد اقدام می‌کنند. برای افرادی که در حدفاصل ۲۳ الی ۲۸ اسفند، برای معرفی ایمیل خود اقدام می‌کنند، ایمیلی ارسال شده که شامل لینک‌های دانلود ۱۰ کارگاه آموزشی پرمخاطب و کاربردی کانون پتنت ایران می‌باشد. همچنین از ابتدای فروردین ماه، در ایام نوروز، ۵ پست آموزشی در اینستاگرام مذکور درج می‌گردد که حاوی محتواهایی در خصوص آشنایی با خدمات و واحدهای مختلف کانون پتنت، کلیپ‌هایی از مخترعین بزرگ و سرگرمی‌هایی در حوزه‌های مرتبط با خلاقیت و مالکیت فکری است.

مجموع محتواهای اعلامی، اطلاعات مناسبی را در اختیار مخاطبین قرار داده و می‌توان به جرأت گفت که بخش مقدماتی آموزش‌های مرتبط با ثبت اختراع را به‌صورت خودآموز، در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. در مورخ ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۰، آزمونی بر اساس محتواهای منتشر شده برگزار گردیده و علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در آن و محک دانسته‌های خود، برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند. این آزمون، شامل ۱۰ سؤال تستی بوده که بر اساس فیلم‌های ارسالی و همچنین محتوای منتشر شده در اینستاگرام آکادمی کانون پتنت ایران طراحی می‌گردد.

گفتنی است که به ۳ نفر از کسانی‌که بیشترین پاسخ صحیح را به سوالات آزمون بدهند به قید قرعه، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان نقداً تقدیم می‌گردد. همچنین، این افراد می‌توانند از دو جلسه رایگان برای مشاوره ثبت اختراع نیز استفاده نمایند. شایان ذکر است که عیدانه کانون پتنت ایران، یکی از رویدادهای ویژه‌ای است که برای کسب امتیاز در باشگاه «همیشه همراه» آکادمی کانون، قابل استفاده می‌باشد.

 

تاریخ‌های مهم در رویداد عیدانه:

ثبت‌نام: ۲۳ الی ۲۸ اسفند

ارسال ایمیل حاوی لینک‌های دانلود: ۲۸ الی ۳۰ اسفند

تاریخ آزمون: ۲۰ فروردین

 

پربازدید‌ترین‌ها

دعوت به همکاری در تیم جستجوی نوآوری کانون با تخصص مهندسی مکانیک
۹ تیر ۱۴۰۰

دعوت به همکاری در تیم جستجوی نوآوری کانون با تخصص مهندسی مکانیک

کانون پتنت ایران جهت توسعه تیم جستجوی نوآوری خود، از فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد یا دکتری در رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه‌های برتر کشور، دعوت به همکاری به عمل می‌آورد.

تجاری‌سازی اختراع یک کودک ۹ ساله
۱۶ تیر ۱۴۰۰

تجاری‌سازی اختراع یک کودک ۹ ساله

ایده یک کودک ۹ ساله که حاضر نبود حتی برای دقایقی از عروسکش جدا شود، منجر به شکل‌گیری یک کسب‌وکار خانوادگی شد. «آدل فولتون»، با مطرح نمودن ایده قرار گرفتن یک جیب شفاف بر روی کوله‌پشتی به منظور قرار گرفتن عروسک در آن، نه تنها مشکل کودکانه خود را حل نمود، بلکه با اخذ گواهی ثبت اختراع و ثبت ایده در یک پلتفرم سرمایه‌گذاری جمعی، تولید و فروش محصول را هم آغاز نموده است.

بررسی آناتومی پتنت در سه‌شنبه‌های با طعم مالکیت فکری
۱۲ تیر ۱۴۰۰

بررسی آناتومی پتنت در سه‌شنبه‌های با طعم مالکیت فکری

با توجه به اهمیت اسناد ثبت اختراع و اطلاعات ارزشمند موجود در آن‌ها، عنوان جدیدی در وبینارهای آکادمی کانون پتنت ایران قرار گرفته که به شناخت اجزا و بخش‌های مختلف یک پتنت اختصاص دارد. این دوره آموزشی که تحت عنوان «آناتومی پتنت» در تقویم تابستانه آکادمی گنجانیده شده، در تاریخ پنجم مرداد ماه و در قالب برنامه سه‌شنبه‌های با طعم مالکیت فکری برگزار می‌گردد.

پیشگامی چینی‌ها در ثبت اختراعات حوزه انرژی خورشیدی
۱۳ تیر ۱۴۰۰

پیشگامی چینی‌ها در ثبت اختراعات حوزه انرژی خورشیدی

با وجود رقابت کشورهای پیشرفته در زمینه استفاده از انرژی خورشیدی، به نظر می‌رسد که کشورهای آسیایی، گوی سبقت را از دیگر رقبا ربوده‌اند. در میان ده متقاضی برتر ثبت اختراع در این حوزه، نه مورد آسیایی بوده و فقط یک شرکت کانادایی در این بین حضور دارد. در این بین، چین با بیش از ۲۳۳ هزار پتنت فامیلی، فاصله‌ای زیاد با رقبا ایجاد نموده و عملاً خود را به‌عنوان رهبر اصلی این حوزه شناسانده است.

جمع‌آوری استخری از پتنت‌های مرتبط با فناوری صدای سه بعدی
۱۴ تیر ۱۴۰۰

جمع‌آوری استخری از پتنت‌های مرتبط با فناوری صدای سه بعدی

سونی با همکاری چند شرکت فعال در حوزه فناوری‌های صوتی، استخری از پتنت‌های متنوع‌ جمع‌آوری نموده که برای پیاده‌سازی استاندارد جدید صدای سه بعدی، الزامی و البته کافی می‌باشند. متقاضیان فعالیت در این حوزه، با اخذ مجوز بهره‌برداری از این مجموعه، بدون نگرانی از هر گونه دادرسی و نقض پتنت، می‌توانند به فعالیت‌های خود ادامه داده و نسل بعدی فناوری‌های صوتی را ارتقاء دهند.

شارژ تلفن‌های هوشمند از طریق صداهای محیطی
۲۱ تیر ۱۴۰۰

شارژ تلفن‌های هوشمند از طریق صداهای محیطی

شیائومی در تلاش برای توسعه قابلیت نوآورانه‌ای برای شارژ گوشی‌های هوشمند است. این فناوری که به تازگی در دفتر مالکیت فکری چین به ثبت رسیده، از صدا برای شارژ دستگاه‌های الکترونیکی استفاده می‌کند. به این منظور، دستگاهی برای جمع‌آوری صدا و ارتعاشات محیط تعبیه شده که آن‌ها را به انرژی مکانیکی تبدیل می‌کند. در ادامه، این لرزش مکانیکی به یک جریان الکتریکی تبدیل شده و شارژ شگفت‌انگیز تلفن‌های همراه و سایر دستگاه‌های الکترونیکی را ممکن می‌سازد.