عیدانه کانون پتنت ایران
۲۳ اسفند ۱۳۹۹ عیدانه کانون پتنت ایران

آکادمی کانون پتنت ایران، در پی برنامه‌های آموزشی خود، اقدام به برگزاری یک رویداد چندجانبه برای ایام نوروز نموده است. عیدانه کانون پتنت ایران، متشکل از برنامه‌های آموزشی، سرگرمی و اطلاعات عمومی در حوزه مالکیت فکری و به‌صورت ویژه ثبت اختراع است. فرصتی که عید امسال را با توجه به محدودیت‌های کرونایی موجود، به زمانی مناسب برای یادگیری بیشتر در خصوص مفاهیمی کاربردی برای توسعه کسب‌وکارها و حفاظت از دارایی‌های فکری تبدیل می‌کند.

سال‌های زیادی از دورانی می‌گذرد که شعرهایی همچون "باز باران با ترانه، با گوهرهای فراوان، می‌خورد بر بام خانه" را با ذوق و شوق از بر می‌کردیم. دورانی که منتظر فرا رسیدن نوروز بودیم تا به یاد دید و بازدیدها و فراغت ایام کودکی، لحظاتی را با هم‌سن‌وسال‌های خودمان بگذرانیم. یکی از مواردی که کمتر از خاطرات قابل حذف می‌باشد، پیک‌های نوروزی است؛ کتابچه‌های گاه ضخیم که بخش‌هایی از آن‌ها را با ذوق تکمیل می‌کردیم و بخش‌های دیگری را با فشار والدین. عیدانه کانون پتنت ایران، الهامی از همین پیک‌های نوروزی است. نوستالژی بزرگی که می‌تواند با دانش‌اندوزی و یادگیری مفاهیم مهمی در خصوص مالکیت فکری همراه باشد.

عیدانه کانون، با یک پست اینستاگرامی آغاز می‌شود. متقاضیان با دنبال نمودن صفحه آکادمی به آدرس «ipkanoon.academy» و اعلام ایمیل خود در بخش کامنت‌های این پست، برای ثبت‌نام در رویداد اقدام می‌کنند. برای افرادی که در حدفاصل ۲۳ الی ۲۸ اسفند، برای معرفی ایمیل خود اقدام می‌کنند، ایمیلی ارسال شده که شامل لینک‌های دانلود ۱۰ کارگاه آموزشی پرمخاطب و کاربردی کانون پتنت ایران می‌باشد. همچنین از ابتدای فروردین ماه، در ایام نوروز، ۵ پست آموزشی در اینستاگرام مذکور درج می‌گردد که حاوی محتواهایی در خصوص آشنایی با خدمات و واحدهای مختلف کانون پتنت، کلیپ‌هایی از مخترعین بزرگ و سرگرمی‌هایی در حوزه‌های مرتبط با خلاقیت و مالکیت فکری است.

مجموع محتواهای اعلامی، اطلاعات مناسبی را در اختیار مخاطبین قرار داده و می‌توان به جرأت گفت که بخش مقدماتی آموزش‌های مرتبط با ثبت اختراع را به‌صورت خودآموز، در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. در مورخ ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۰، آزمونی بر اساس محتواهای منتشر شده برگزار گردیده و علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در آن و محک دانسته‌های خود، برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند. این آزمون، شامل ۱۰ سؤال تستی بوده که بر اساس فیلم‌های ارسالی و همچنین محتوای منتشر شده در اینستاگرام آکادمی کانون پتنت ایران طراحی می‌گردد.

گفتنی است که به ۳ نفر از کسانی‌که بیشترین پاسخ صحیح را به سوالات آزمون بدهند به قید قرعه، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان نقداً تقدیم می‌گردد. همچنین، این افراد می‌توانند از دو جلسه رایگان برای مشاوره ثبت اختراع نیز استفاده نمایند. شایان ذکر است که عیدانه کانون پتنت ایران، یکی از رویدادهای ویژه‌ای است که برای کسب امتیاز در باشگاه «همیشه همراه» آکادمی کانون، قابل استفاده می‌باشد.

 

تاریخ‌های مهم در رویداد عیدانه:

ثبت‌نام: ۲۳ الی ۲۸ اسفند

ارسال ایمیل حاوی لینک‌های دانلود: ۲۸ الی ۳۰ اسفند

تاریخ آزمون: ۲۰ فروردین

 

پربازدید‌ترین‌ها

دعوت به همکاری در حوزه‌های مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک و مهندسی برق و کامپیوتر
۱۴ مهر ۱۴۰۰

دعوت به همکاری در حوزه‌های مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک و مهندسی برق و کامپیوتر

کانون پتنت ایران جهت توسعه تیم جستجوی نوآوری خود، از فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد یا دکتری در رشته‌های مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک و مهندسی برق و کامپیوتر از دانشگاه‌های برتر کشور دعوت به همکاری به‌ عمل می‌آورد.

مدرسه پاییزه مالکیت فکری وزارت بهداشت
۲۵ مهر ۱۴۰۰

مدرسه پاییزه مالکیت فکری وزارت بهداشت

آکادمی کانون پتنت ایران، با همکاری مرکز مالکیت فکری دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، اقدام به برگزاری یک مدرسه پاییزه مالکیت فکری ویژه محققین دانشگاه‌ها و مراکز وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نموده است. این مدرسه که متشکل از هفت وبینار با عناوین مختلف مالکیت فکری و با تمرکز ویژه بر ثبت اختراع است، ترغیب برای استفاده از سیستم پتنت، هم برای حفاظت از دستاوردهای فناورانه و هم برای انجام پژوهش‌های کاربردی و خلق ثروت از آن‌ها را هدف قرار می‌دهد.

شناسایی خودروهای فورد به کمک هولوگرام‌های نورانی
۷ مهر ۱۴۰۰

شناسایی خودروهای فورد به کمک هولوگرام‌های نورانی

شرکت خودروسازی فورد، در یک همکاری فناورانه با شرکت لینکلن، فناوری جدیدی برای ایجاد نوعی هولوگرام سفارشی بر روی کاپوت خودرو توسعه داده‌اند. این هولوگرام که از ذرات بسیار ریز آب معلق در هوا تشکیل شده که توسط یک نورافکن روشن می‌شود، امکان تشخیص وسیله نقلیه را در شرایط خاص، از جمله انبوه خودروهای پارک شده در یک پارکینگ، آب و هوای ابری و یا تاریکی شب فراهم می‌نماید.

قرارگیری یک نوجوان ۱۷ ساله در جایگاه یک مخترع سریالی
۱۰ مهر ۱۴۰۰

قرارگیری یک نوجوان ۱۷ ساله در جایگاه یک مخترع سریالی

نوجوان ۱۷ ساله اهل «گوام»، موفق به دریافت چهار گواهی ثبت اختراع از دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا شده است. «سونگو کانگ» که از کودکی علاقه خاصی به ساختن وسایل و چیزهای جدید داشت، عمده تمرکزش را بر شناسایی مشکلات پیرامون خود و حل آن‌ها گذاشته و همین رویکرد خلاقانه، تاکنون چهار اختراع کاملاً متفاوت را برایش به ارمغان آورده است.

جستجوگر دارایی فکری دارکوب؛ ابزاری برای جستجوی پتنت‌های داخلی
۲۸ مهر ۱۴۰۰

جستجوگر دارایی فکری دارکوب؛ ابزاری برای جستجوی پتنت‌های داخلی

پایگاه جستجوی «دارکوب»، با هدف تجمیع و رصد دارایی‌های فکری ثبت شده در ایران شروع به کار نموده و امکان جستجوی دقیق، سریع و راحت در میان این داده‌های ارزشمند مالکیت صنعتی را برای کاربران فراهم نموده است.

تعبیه یک سیستم کامل فیلم‌برداری و عکاسی در قلم هوشمند سامسونگ
۱۱ مهر ۱۴۰۰

تعبیه یک سیستم کامل فیلم‌برداری و عکاسی در قلم هوشمند سامسونگ

رصد فعالیت‌های ثبت اختراع سامسونگ نشان می‌دهد که این شرکت فناور، ایده‌های جدید و متنوعی را برای قلم هوشمند خود در سر دارد. در ثبت اختراع جدید این شرکت، قابلیت تصویربرداری و ضبط صدا هم برای قلم هوشمند توصیف شده که استقلال نسبی قابل قبولی را برای این ابزار جانبی ایجاد می‌نماید. در طراحی سامسونگ، سنسورهای دوربین در انتهای قلم تعبیه شده‌ و با بیرون کشیدن نسبی آن از داخل گوشی، امکان تغییر زاویه و ارتفاع دوربین وجود دارد.