تقویم بهار ۱۴۰۰ آکادمی کانون پتنت ایران
۰۷ فروردین ۱۴۰۰ تقویم بهار ۱۴۰۰ آکادمی کانون پتنت ایران

تقویم جدید آکادمی کانون پتنت ایران، با هفت رویداد آموزشی-ترویجی در حوزه مالکیت فکری، به استقبال بهار ۱۴۰۰ رفته است. با توجه به تداوم شرایط کرونایی در کشور، این تقویم نیز در برگیرنده دوره‌های غیر حضوری بوده که در قالب سه‌شنبه‌های با طعم مالکیت فکری، هر سه‌شنبه از ساعت ۱۶ الی ۱۸ برگزار می‌گردد.

رویدادهای تقویم بهاره آکادمی، با دوره «آشنایی با مالکیت فکری»، به‌عنوان مقدمه‌ای بر سایر دوره‌های تخصصی آغاز می‌گردد. در ادامه، وبینارهای «معرفی پتنت به‌عنوان ابزاری برای حفاظت از فناوری‌های نوآورانه» و «بررسی شرایط ثبت اختراع (با تأکید بر گام ابتکاری)»، تمرکز بیشتری بر ثبت اختراع و الزامات آن داشته و علاقه‌مندان را با لزوم حفاظت از اختراعات و مهمترین شرایط و الزامات ثبت اختراع آشنا می‌سازد. پس از این سه وبینار آموزشی، مخاطبین با حضور در دو وبینار ترویجی با عناوین «معرفی خدمات کانون پتنت ایران» و «آشنایی با پرتال ثبت درخواست کانون پتنت»، با حمایت‌های مختلف کانون و به‌ویژه حمایت از ثبت اختراع خارجی بیشتر آشنا شده و می‌توانند از جزئیات و فرایند ثبت یک درخواست در پرتال کانون اطلاع یابند.

دو وبینار آخر تقویم بهاره ۱۴۰۰ نیز، به موضوع دسترسی به حجم عظیم اطلاعات ارزشمندی اشاره دارد که در پایگاه‌های داده پتنت وجود دارند. وبینار «جستجوی پتنت» و همینطور وبینار «معرفی پایگاه اطلاعاتی Lens»، به دنبال پاسخ‌دهی مقدماتی به این نیاز گسترده برای توانایی جستجو در میان پتنت‌ها می‌باشند. گفتنی است که با توجه به سلسله‌وار بودن دوره‌های آموزشی و لزوم آشنایی با برخی مفاهیم مطرح در دوره‌های پیشین برای حضور در دوره‌های تخصصی‌تر، علاقه‌مندان برای حضور در دوره‌های مورد نظر و پیش‌نیازهای آن‌ها، می‌توانند از هم‌اکنون برای برنامه‌ریزی لازم اقدام نمایند.

 

ردیف عنوان مدرس/سخنران زمان
۱ آشنایی با مالکیت فکری میترا امین لو ۲۴ فروردین

۲

پتنت، ابزاری برای حفاظت از فناوری های نوآورانه امیرحسین برنایی ۳۱ فروردین
۳ بررسی شرایط ثبت اختراع با تاکید بر گام ابتکاری به عنوان چالش برانگیزترین شرط

مهرداد خانلرخانی

۷ اردیبهشت
۴ معرفی کانون پتنت ایران و خدمات آن

صبا شرف الدین

۲۱ اردیبهشت
۵ آموزش نحوه ثبت درخواست در پرتال کانون پتنت ایران

وجیهه کاظم پور

۲۸ اردیبهشت
۶ جستجوی پتنت

لیلا زارعی

۱۱ خرداد
۷ آشنایی با پایگاه اطلاعاتی Lens

فاطمه جهان پیما

۱۸ خرداد

 

لازم به ذکر است که کانون پتنت ایران به‌عنوان بخشی از وظایف خود، تمرکزی ویژه بر مسئله آموزش‌ در حوزه مالکیت فکری داشته است. در همین راستا، آکادمی کانون پتنت ایران نیز، از سال ۱۳۹۷، فعالیت خود را به شکل رسمی آغاز نموده و از پاییز ۹۸، تقویم‌های فصلی خود را منتشر کرد. در حالی‌که لزوم تمرکززدایی از شهرها و استان‌های بزرگ‌ کشور، برگزاری دوره‌های آنلاین و غیرحضوری را به‌عنوان بخشی ثابت از برنامه آکادمی تعریف نموده بود، اپیدمی کووید-۱۹ نیز مزید بر علت شد تا در حالی‌که امکان برگزاری برخی رویدادهای حضوری وجود ندارد، اما تداوم دوره‌های غیرحضوری با جدیت بیشتری دنبال شود.

دانلود تقویم بهاره

تقویم بهاره کانون

پربازدید‌ترین‌ها