دوره خودخوان مالکیت فکری برای همه
۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

دوره خودخوان مالکیت فکری برای همه

آکادمی کانون پتنت ایران، در راستای ارائه برنامه‌های آموزشی متنوع در حوزه‌های مختلف مالکیت فکری، اقدام به راه‌اندازی یک دوره خودخوان نموده که اقشار مختلف جامعه، اعم از کودکان و نوجوانان، تا مادران خانه‌دار و حتی افراد توانیاب را مورد توجه قرار داده است. این دوره که تحت عنوان «مالکیت فکری برای همه» می‌باشد، متشکل از مقالات مرتبط با حوزه مالکیت فکری، داستان‌های موردی از افراد موفق و مصاحبه‌های اختصاصی با چهره‌های شناخته شده و در قالب‌های چندرسانه‌ای از جمله، متن، صدا و تصویر می‌باشد.

بلوغ یک دانش و مهارت و ترکیب آن با نبوغ، می‌تواند به شکل‌گیری یک دارایی فکری ارزشمند منجر شده و اهرمی برای درآمدزایی باشد. ذهن‌های خلاق، هر روز ایده‌های جدیدی ارائه می‌کنند. اما بسیاری از این افراد، ارزش واقعی ایده خود را ندانسته و فکر می‌کنند که تنها اختراعات افراد بزرگی همچون ادیسون، آثار هنری افراد مشهوری مانند داوینچی یا نشان تجاری برندهای معروفی مثل اپل، در محدوده حفاظت توسط حقوق مالکیت فکری قرار می‌گیرد. اما این باور بسیار غلطی است! مالکیت فکری، برای همه است و هیچ محدودیتی چه از نظر سن، چه از نظر جنسیت و چه از نظر میزان توانمندی‌ها وجود ندارد؛ از مادر خانه‌داری که برای فرزند خود یک وسیله ساده و به‌ظاهر پیش پا افتاده می‌سازد، تا هنرمند جوانی که به واسطه نداشتن دست، از دندان برای نقاشی استفاده می‌کند، تا دانش‌آموزی که برای توسعه کسب‌وکار خلاقانه خود یک علامت تجاری جدید ایجاد می‌کند، همگی می‌توانند از مزایای قابل توجه مالکیت فکری استفاده کنند.

 در همین راستا، آکادمی کانون پتنت ایران، دوره‌ای خودخوان تحت عنوان مالکیت فکری برای همه راه‌اندازی نموده که تمامی افراد از اقشار مختلف را مخاطب خود قرار داده است و بدین منظور تمامی فایل‌های متنی از طریق خوانش صوتی و تمامی ویدیوها با مترجم ناشنوا مناسب‌سازی شده است.

این دوره آموزشی- ترویجی، برای مخاطبانی طراحی شده که با مالکیت فکری آشنایی نداشته و یا به تازگی با این مفهوم آشنا شده‌اند. این دوره، به صورت محتوای خودخوان و در بستر سایت کانون پتنت منتشر شده و علاقه‌مندان می‌توانند با توجه به برنامه‌ریزی شخصی خودشان، برای ثبت‌نام در آن اقدام نموده و برای مدت محدودی که به محتوای دوره دسترسی دارند، آن را مطالعه کنند. در نهایت، شرکت در آزمون پایانی، اخذ گواهینامه را نیز برای مخاطبین امکان‌پذیر می‌نماید.

گفتنی است که دوره مالکیت فکری برای همه، مختص دانشگاه‌ها و شرکت‌های بزرگ و فناور نیست. این رویداد آموزشی که اولین دوره خودخوان آکادمی است، پیش‌درآمدی بر مالکیت فکری بوده و افراد با هر سطحی از اطلاعات، می‌توانند در آن شرکت کنند. لازم بذکر است که علاقمندان می توانند از ششم اردیبهشت‌ماه و به مناسبت روز جهانی مالکیت فکری  در این دوره شرکت کنند. علاقه‌مندان برای ثبت‌نام، می‌توانند از طریق این لینک اقدام کنند.

کد امنیتی (حروف بزرگ)

پربازدید‌ترین‌ها

دوره خودخوان مالکیت فکری برای همه
۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

دوره خودخوان مالکیت فکری برای همه

آکادمی کانون پتنت ایران، در راستای ارائه برنامه‌های آموزشی متنوع در حوزه‌های مختلف مالکیت فکری، اقدام به راه‌اندازی یک دوره خودخوان نموده که اقشار مختلف جامعه، اعم از کودکان و نوجوانان، تا مادران خانه‌دار و حتی افراد توانیاب را مورد توجه قرار داده است.

وبیناری به مناسبت روز جهانی مالکیت فکری: ایده‌هات رو روانه بازار کن!
۲۶ فروردین ۱۴۰۰

وبیناری به مناسبت روز جهانی مالکیت فکری: ایده‌هات رو روانه بازار کن!

آکادمی کانون پتنت ایران، به مناسبت روز جهانی مالکیت فکری، برگزاری وبینار ویژه‌ای را در دستور کار خود قرار داده است: "ایده‌هات رو روانه بازار کن!". این وبینار، در مورخ ششم اردیبهشت و مصادف با روز جهانی مالکیت فکری، از ساعت ۲۱ الی ۲۲:۳۰ برگزار می‌گردد.

پیشگامان فناوری «mRNA»؛ نسل جدید واکسن‌ها و روش‌های درمانی
۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

پیشگامان فناوری «mRNA»؛ نسل جدید واکسن‌ها و روش‌های درمانی

با ظهور اپیدمی کووید-۱۹ و تلاش برای ساخت واکسن این بیماری، واژه جدیدی تحت عنوان «mRNA»، بر سر زبان‌ها افتاد. فناوری منحصربه‌فرد و پیشرفته‌ای که شاید واکسن کووید-۱۹، تنها سرآغازی برای کاربردهای فراگیر آن در حوزه‌های مختلف پزشکی و دارویی باشد. باشد. بررسی فعالیت‌های ثبت اختراع در این حوزه، نشان می‌دهد که در حال حاضر، سه شرکت مدرنا، بیوان‌تک و کیوروک، پیشگام توسعه این فناوری هستند.

ساخت جعبه‌هایی با قابلیت کنترل دما برای حمل واکسن کرونا
۲۳ فروردین ۱۴۰۰

ساخت جعبه‌هایی با قابلیت کنترل دما برای حمل واکسن کرونا

یک شرکت هندی اقدام به توسعه جعبه‌هایی جدید نموده که شرایط دمایی مورد نیاز برای واکسن‌های تولیدی شرکت‌های مختلف را فراهم می‌کند.

سیطره مطلق فناوران چینی بر فعالیت‌های ثبت اختراع حوزه بلاک‌چین
۲۵ فروردین ۱۴۰۰

سیطره مطلق فناوران چینی بر فعالیت‌های ثبت اختراع حوزه بلاک‌چین

آمارها حکایت از آن دارد که شرکت‌های چینی، با ثبت رکوردهای خیره‌کننده در سال ۲۰۲۰ میلادی، خود را به‌عنوان بازیگران برتر ثبت اختراع در حوزه بلاک‌چین معرفی نموده‌اند. بنابر فهرست منتشر شده توسط «IAM»، در میان ده متقاضی برتر ثبت اختراع در حوزه بلاک‌چین، تنها یک شرکت غیر چینی وجود دارد. در این میان، «Ant Group» که از زیرمجموعه‌های گروه تجاری علی‌بابا است، با ثبت ۵۸۶ درخواست جدید در سال ۲۰۲۰، مجموعاً با ۲۲۹۸ درخواست، در رده نخست بازیگران برتر قرار گرفته است.

دعوت به همکاری جهت توسعه تیم جستجوی نوآوری
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

دعوت به همکاری جهت توسعه تیم جستجوی نوآوری

کانون پتنت ایران، جهت توسعه تیم جستجوی نوآوری خود، از متقاضیان با رشته‌های تحصیلی الکترونیک (یک نفر)، مکانیک یا مکاترونیک (یک نفر) و مهندسی شیمی (دو نفر) دعوت به همکاری به عمل می‌آورد.