شکلات‌هایی با طعم طبیعی میوه‌های مختلف و خواص آنتی‌اکسیدان
۳۰ خرداد ۱۴۰۰ شکلات‌هایی با طعم طبیعی میوه‌های مختلف و خواص آنتی‌اکسیدان

محققین دانشگاه هندی «Lovely Professional University»، موفق به توسعه فناوری جدیدی شده‌اند که تولید شکلات‌ با طعم میوه‌های مختلف و خواص آنتی‌اکسیدانی را ممکن می‌سازد. این فناوری که مبتنی بر نوعی فرایند تخمیر مضاعف و افزودن ۴۰ درصدی آنتی‌اکسیدان‌ طبیعی به دانه‌های کاکائو است، ارزش تجاری بالایی داشته و می‌تواند با استقبال قابل توجهی برای تجاری‌سازی روبرو شود.

کاکائو و شکلات، در زمره خوراکی‌های مورد علاقه همه اقشار جامعه بوده که کوچک و بزرگ و فقیر و غنی نمی‌شناسد. همین بازار بزرگ، بسیاری از فناوران را بر آن داشته تا با نوآوری‌های مختلف، محصولاتی جدید و متمایز تولید نموده و سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند. به نظر می‌رسد که دانشگاه هندی «LPU» هم، از این قاعده مستثنی نبوده و محققین آن، با اعمال تغییراتی در روش فرآوری دانه‌های کاکائو و استفاده از تخمیر مضاعف، ویژگی‌های شکلات‌ها، از جمله طعم طبیعی و خواص آنتی‌اکسیدانی آن‌ها را بهبود داده‌اند.

از آنجا که احتمالاً این روش ابتکاری، عاشقان شکلات را مجذوب خود می‌کند، «LPU» به منظور حفاظت از فناوری ارزشمند خود، اقدام به ثبت اختراعی در هند نموده و برای آن، موفق به اخذ گواهی ثبت اختراع نیز شده است. همچنین، این دانشگاه در راستای استراتژی مالکیت فکری و تجاری‌سازی خود، از پیمان همکاری ثبت اختراع نیز استفاده نموده تا مسیر را برای اقدامات بعدی و حفاظت احتمالی در کشورهای مختلف هموار نماید.

گفتنی است که در روش‌های فعلی طعم‌دار کردن شکلات، عمدتاً از طعم‌دهنده‌های مصنوعی برای ایجاد طعم میوه استفاده می‌شود. این فرآیند، نه تنها از منظر سلامتی سود آن‌چنانی به دنبال ندارد، بلکه ممکن است خطرات جدی نیز برای مصرف‌کنندگان به دنبال داشته باشد. به منظور جلوگیری از این چالش، در روش پیشنهادی محققین «LPU»، از طعم‌دهنده‌های طبیعی استفاده شده است. آنتی‌اکسیدان موجود در کاکائو، مزایای چشمگیری داشته که از آن جمله، می‌توان به التهاب کمتر، کاهش عوامل مرتبط با بیماری‌های قلبی و کاهش خطر ابتلا به اضافه وزن و چاقی اشاره نمود.

دکتر جاستین ساموئل (Jastin Samuel)، محقق دانشکده مهندسی و علوم زیستی دانشگاه «LPU»، در خصوص فناوری توسعه یافته در این دانشگاه اظهار داشته: «در طی این فرآیند، ابتدا دانه‌های کاکائو تخمیر شده و عطر و طعم طبیعی کاکائو به دست می‌آید. در ادامه، با استفاده از تفاله میوه یا پوست آن، تخمیر صورت گرفته تا طعم میوه به شکلات اضافه شود. این روش، به افزودن حدوداً ۴۰ درصدی آنتی‌اکسیدان طبیعی به دانه‌های کاکائو کمک می‌کند. از طرف دیگر، این روش مقرون‌به‌صرفه بوده و صنعت برای اجرای آن، به زیرساخت‌های اضافی نیاز نخواهد داشت. علاوه بر این، فرایند جدید با ایجاد عطر، طعم و کیفیت بهتر شکلات‌ها، آن‌ها را برای همه مشتریان، قابل قبول‌تر و دوست‌داشتنی‌تر می‌کند». گفتنی است که آشوک میتال (Ashok Mittal)، رئیس دانشگاه «LPU»، با تبریک به تیم تحقیق برای این موفقیت، در راستای حمایت از محققین و مخترعین دانشگاهی، آن‌ها را دعوت به ادامه کار بر روی ایده‌های علمی بدیع و اجتماعی نموده است.

پربازدید‌ترین‌ها

دعوت به همکاری در حوزه‌های مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک و مهندسی برق و کامپیوتر
۱۴ مهر ۱۴۰۰

دعوت به همکاری در حوزه‌های مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک و مهندسی برق و کامپیوتر

کانون پتنت ایران جهت توسعه تیم جستجوی نوآوری خود، از فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد یا دکتری در رشته‌های مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک و مهندسی برق و کامپیوتر از دانشگاه‌های برتر کشور دعوت به همکاری به‌ عمل می‌آورد.

مدرسه پاییزه مالکیت فکری وزارت بهداشت
۲۵ مهر ۱۴۰۰

مدرسه پاییزه مالکیت فکری وزارت بهداشت

آکادمی کانون پتنت ایران، با همکاری مرکز مالکیت فکری دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، اقدام به برگزاری یک مدرسه پاییزه مالکیت فکری ویژه محققین دانشگاه‌ها و مراکز وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نموده است. این مدرسه که متشکل از هفت وبینار با عناوین مختلف مالکیت فکری و با تمرکز ویژه بر ثبت اختراع است، ترغیب برای استفاده از سیستم پتنت، هم برای حفاظت از دستاوردهای فناورانه و هم برای انجام پژوهش‌های کاربردی و خلق ثروت از آن‌ها را هدف قرار می‌دهد.

شناسایی خودروهای فورد به کمک هولوگرام‌های نورانی
۷ مهر ۱۴۰۰

شناسایی خودروهای فورد به کمک هولوگرام‌های نورانی

شرکت خودروسازی فورد، در یک همکاری فناورانه با شرکت لینکلن، فناوری جدیدی برای ایجاد نوعی هولوگرام سفارشی بر روی کاپوت خودرو توسعه داده‌اند. این هولوگرام که از ذرات بسیار ریز آب معلق در هوا تشکیل شده که توسط یک نورافکن روشن می‌شود، امکان تشخیص وسیله نقلیه را در شرایط خاص، از جمله انبوه خودروهای پارک شده در یک پارکینگ، آب و هوای ابری و یا تاریکی شب فراهم می‌نماید.

قرارگیری یک نوجوان ۱۷ ساله در جایگاه یک مخترع سریالی
۱۰ مهر ۱۴۰۰

قرارگیری یک نوجوان ۱۷ ساله در جایگاه یک مخترع سریالی

نوجوان ۱۷ ساله اهل «گوام»، موفق به دریافت چهار گواهی ثبت اختراع از دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا شده است. «سونگو کانگ» که از کودکی علاقه خاصی به ساختن وسایل و چیزهای جدید داشت، عمده تمرکزش را بر شناسایی مشکلات پیرامون خود و حل آن‌ها گذاشته و همین رویکرد خلاقانه، تاکنون چهار اختراع کاملاً متفاوت را برایش به ارمغان آورده است.

جستجوگر دارایی فکری دارکوب؛ ابزاری برای جستجوی پتنت‌های داخلی
۲۸ مهر ۱۴۰۰

جستجوگر دارایی فکری دارکوب؛ ابزاری برای جستجوی پتنت‌های داخلی

پایگاه جستجوی «دارکوب»، با هدف تجمیع و رصد دارایی‌های فکری ثبت شده در ایران شروع به کار نموده و امکان جستجوی دقیق، سریع و راحت در میان این داده‌های ارزشمند مالکیت صنعتی را برای کاربران فراهم نموده است.

تعبیه یک سیستم کامل فیلم‌برداری و عکاسی در قلم هوشمند سامسونگ
۱۱ مهر ۱۴۰۰

تعبیه یک سیستم کامل فیلم‌برداری و عکاسی در قلم هوشمند سامسونگ

رصد فعالیت‌های ثبت اختراع سامسونگ نشان می‌دهد که این شرکت فناور، ایده‌های جدید و متنوعی را برای قلم هوشمند خود در سر دارد. در ثبت اختراع جدید این شرکت، قابلیت تصویربرداری و ضبط صدا هم برای قلم هوشمند توصیف شده که استقلال نسبی قابل قبولی را برای این ابزار جانبی ایجاد می‌نماید. در طراحی سامسونگ، سنسورهای دوربین در انتهای قلم تعبیه شده‌ و با بیرون کشیدن نسبی آن از داخل گوشی، امکان تغییر زاویه و ارتفاع دوربین وجود دارد.