تقویم پاییز آکادمی کانون پتنت ایران
۰۱ مهر ۱۴۰۰ تقویم پاییز آکادمی کانون پتنت ایران

آکادمی کانون پتنت ایران، در پاییز سال جاری، هشت مورد از پرمخاطب‌ترین رویدادهای خود را در قالب سه‌شنبه‌های با طعم مالکیت فکری برگزار می‌نماید.

رویدادهای پاییزه آکادمی، با دوره «آشنایی با مالکیت فکری» به عنوان پیش‌نیازی برای سایر دوره‌ها آغاز شده و با دوره‌های تخصصی‌تر در خصوص ثبت اختراع ادامه می‌یابد. وبینار «پتنت ابزاری برای حفاظت از فناوری‌های نوآورانه»، دومین رویداد سه‌شنبه‌های با طعم مالکیت فکری بوده که به دنبال شفاف‌سازی اهمیت ثبت اختراع و لزوم ثبت دستاوردهای فنی فناوران، نوآوران، دانشگاهیان و شرکت‌ها می‌باشد. در گام بعدی و پس از پی بردن به اهمیت ثبت این دارایی‌های ارزشمند، نیاز است تا با الزامات ثبت اختراع آشنا شویم، چیزی که در سومین وبینار آکادمی، با عنوان «بررسی شرایط ثبت اختراع با تأکید بر گام ابتکاری» به آن پرداخته می‌شود.

«آشنایی با آناتومی پتنت»، دیگر رویداد این فصل بوده که هم برای مخترعینی که به دنبال ثبت اختراعات خود می‌باشند و هم برای فناورانی که به دنبال مطالعه اسناد ثبت اختراع دیگران هستند، اهمیت بسیاری داشته و آن‌ها را با بخش‌های مختلف یک پتنت و دسترسی به اطلاعات با اهمیت موجود در آن‌‌ها آشنا می‌نماید. البته در راستای دسترسی گسترده به اسناد ثبت اختراع، دو وبینار نیز با عناوین «جستجوی پتنت» و «آشنایی با پایگاه اطلاعاتی LENS» نیز تدارک دیده شده که اهمیت جستجو در میان اسناد ثبت اختراع، راه‌های دسترسی به این اسناد و فوت و فن جستجو در یکی از پایگاه‌های معتبر را به مخاطبین ارائه می‌نماید.

علاوه بر موارد یاد شده، دو وبینار ترویجی نیز در میان رویدادهای برنامه‌ریزی شده وجود داشته که به «معرفی کانون پتنت ایران و خدمات آن» و همچنین «نحوه ثبت درخواست در پرتال کانون» می‌پردازد. در جدول زیر، لیست رویدادهای پاییزه آکادمی ارائه شده است.

 

عنوان کارگاه مدرس/سخنران تاریخ برگزاری ساعت برگزاری
آشنایی با مالکیت فکری میترا امین لو ۲۰ مهر ۱۶-۱۸
پتنت، ابزاری برای حفاظت از فناوری‌های نوآورانه امیرحسین برنایی ۲۷ مهر ۱۶-۱۸
بررسی شرایط ثبت اختراع با تأکید بر گام ابتکاری به عنوان چالش برانگیزترین شرط مهرداد خانلرخانی ۴ آبان ۱۶-۱۸
آشنایی با آناتومی پتنت لیلا زارعی ۱۱ آبان ۱۶-۱۸
معرفی کانون پتنت ایران و خدمات آن صبا شرف‌الدین ۱۸ آبان ۱۰-۱۲
جستجوی پتنت لیلا زارعی ۲۵ آبان ۱۶-۱۸
آموزش نحوه ثبت درخواست در پرتال کانون پتنت ایران وجیهه کاظم‌پور ۲ آذر ۱۶-۱۸
آشنایی با پایگاه اطلاعاتی LENS فاطمه جهان‌پیما ۹ آذر ۱۶-۱۸

 

لازم به ذکر است، از آنجاکه کلیه فرایندهای ثبت‌نام، اطلاع‌رسانی در مورد لینک ورود به وبینار و نحوه دریافت گواهی‌نامه، از طریق پرتال کانون انجام می‌گیرد، لذا لازم است تا شرکت‌کنندگان نسبت به ویرایش و درج آدرس صحیح ایمیل در حساب کاربری خود اقدام نمایند.

 

تقویم پاییز آکادمی

پربازدید‌ترین‌ها

تحول خدمات حمایتی کانون مدیریت دارایی‌های فکری با رویکرد حداکثرسازی حمایت از فناوران
۷ فروردین ۱۴۰۳

تحول خدمات حمایتی کانون مدیریت دارایی‌های فکری با رویکرد حداکثرسازی حمایت از فناوران

معاون سیاست‌گذاری کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی ریاست جمهوری با اعلام ارایه ۲۰ خدمت در حوزه مالکیت فکری گفت: در حالی که اختراعات باید برای تجاری‌سازی حمایت شوند، از این نوآوری‌ها بیشتر برای ارتقای رتبه هیات علمی دانشگاه‌ها و دریافت تسهیلات بنیاد ملی نخبگان استفاده می‌شود.