تجاری‌سازی چادر خواب نوزاد توسط یک مادر و دختر
۰۵ آبان ۱۴۰۰ تجاری‌سازی چادر خواب نوزاد توسط یک مادر و دختر

یک مادر و دختر آمریکایی، موفق به طراحی یک تجهیز خلاقانه برای کمک به خواب شبانه کودکان شده‌اند. پس از موفقیت در برنامه شارک تانک (Shark Tank) و جذب سرمایه ۴۰۰ هزار دلاری برای توسعه و تجاری‌سازی این اختراع، حالا با تأیید درخواست ثبت اختراع از سوی دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا و اعطای گواهی، مسیر توسعه و تجاری‌سازی این محصول با اطمینان بیشتری پیش خواهد رفت.

این محصول که «SlumberPod» نام دارد، با انواع تشک‌های بازی، تختخواب‌های کوچک، تشک‌های بادی و هر آنچه برای خواب نوزادان به کار می‌رود، سازگار است. محصول ابداعی لو چیلدز (Lou Childs) و دخترش کتی مولاری (Katy Mallory)، یک پوشش چادر مانند برای کمک به خواب کودکان است که عمدتاً برای ساکت شدن مکان خواب نوزادان و تاریک کردن آن (به‌ویژه در هنگام مسافرت) مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اختراع جالب و خلاقانه، در نتیجه یک اتفاق ساده ایجاد شد. کتی و همسرش به اتفاق دختر کوچکشان در یک اتاق می‌خوابیدند. زمانی که اتاق تاریک و خلوت بود، کودک آن‌ها به راحتی به خواب می‌رفت، اما هنگامی که پدر و مادرش در اتاق حضور داشتند، وی با مشکل بی‌خوابی مواجه می‌شد. این موضوع، فکر کتی را درگیر نمود. پس از این‌که مادرش لو هم از موضوع خبردار شد، با هم فکر کردند و راه‌حلی ساده برای آن یافتند: «پوششی برای محصور کردن فضای اطراف تخت نوزاد».

مشکل به سادگی هر چه تمام‌تر حل شد و این مادر و دختر مخترع، با خود فکر کردند که شاید افراد دیگری هم با این مسئله مواجه باشند. در نتیجه، کمی بیشتر روی طراحی محصول کار کرده و سرانجام در برنامه شارک تانک حضور یافتند. نتیجه خارق‌العاده بود. کوسه‌های برنامه حاضر شدند تا در ازای سهم ۲۰ درصدی شرکت تازه تأسیس «Dovetail Essentials LLC»، سرمایه‌ای ۴۰۰ هزار دلاری بپردازند.

چادر خواب کودک

گفتنی است که از زمان عرضه «SlumberPod»، بیش از ۱۲۵ هزار خانواده از آن استفاده نموده و با استرس کمتر و آرامش بیشتر، همراه با نوزادان خود در سفر یا اتاق مشترکشان استراحت می‌کنند. جالب‌تر این‌که این مادر و دختر کارآفرین، اختراع خود را در آگوست ۲۰۱۷ در آمریکا به ثبت رسانیده و حالا پس از گذشت تقریباً چهار سال، گواهی ثبت اختراعی به شماره «US 11140997» به آن‌ها اعطا شده است. تأیید این درخواست، به حفظ یکپارچگی طراحی و اطمینان از جلوگیری از کپی‌برداری‌ رقبا کمک نموده و حتی می‌تواند اعتبار محصول نزد مشتریان و مصرف‌کنندگان را هم افزایش دهد.

لازم به تأکید است که اختراع مذکور، چندین جایزه طراحی و نوآوری، از جمله جایزه «Mom's Choice Award» را برای مخترعینش به همراه داشته است. همچنین کتی و مادرش پیش از این‌که در شارک تانک حضور یابند، یک تجربه موفق تأمین مالی جمعی به مبلغ ۴۵ هزار دلار را در «Kickstarter» تجربه نموده‌اند.

پربازدید‌ترین‌ها

تحول خدمات حمایتی کانون مدیریت دارایی‌های فکری با رویکرد حداکثرسازی حمایت از فناوران
۷ فروردین ۱۴۰۳

تحول خدمات حمایتی کانون مدیریت دارایی‌های فکری با رویکرد حداکثرسازی حمایت از فناوران

معاون سیاست‌گذاری کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی ریاست جمهوری با اعلام ارایه ۲۰ خدمت در حوزه مالکیت فکری گفت: در حالی که اختراعات باید برای تجاری‌سازی حمایت شوند، از این نوآوری‌ها بیشتر برای ارتقای رتبه هیات علمی دانشگاه‌ها و دریافت تسهیلات بنیاد ملی نخبگان استفاده می‌شود.