لزوم حمایت از پتنت‌های راهبردی در مسیر ایده تا بازار
۲۳ آبان ۱۴۰۰ لزوم حمایت از پتنت‌های راهبردی در مسیر ایده تا بازار

دومین وبینار از سلسله وبینارهای آموزشی-ترویجی «مدرسه پاییزه» با عنوان «مالکیت فکری، بودن یا نبودن مسئله این است!» با حضور ۱۰۰نفر از اعضای هیئت علمی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تاریخ ۱۷ آبان ماه ۱۴۰۰ ویژه مرکز مالکیت فکری دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت برگزار گردید.

 

در طول این وبینار ضمن بیان داستانهای واقعی و نمونه‌های موردی از چالشهای پیشِ روی پژوهشگران و صاحبان ایده، حاضرین با مفهوم و اقسام مالکیت فکری آشنا شدند. 

 

یکی از موضوعات مهم که در این وبینار به آن پرداخته شد، مسئله‌ی اهمیت آگاهی از مباحث حقوق مالکیت فکری برای پژوهشگران و صاحبان دارایی‌های فکری بعنوان فرصتی بزرگ و ضامن بودن و یا نبودن کسب و کارها بود.

 

همچنین در بخش پایانی وبینار، خانم مهندس امین‌لو (مدرس کانون پتنت ایران) با تبیین نقش استراتژی مالکیت فکری در مسیر ایده تا بازار بر لزوم ایجاد و حمایت از پتنت‌های راهبردی تاکید نمودند.

 

گفتنی است؛ در این دوره از مدرسه پاییزه، پنج وبینار با عناوین «مالکیت فکری، بودن یا نبودن مسئله این است»، «آیا پتنت ابزار مناسبی برای حفاظت از ایده من هست؟»، «هنر نگارش شرح اختراع»، «چرا چرخ رو از اول اختراع کنیم؟» و «وداع با اسلحه» در آبان و آذر ماه برگزار شده و مراسم اختتامیه این مدرسه نیز در تاریخ ۲۲ آذرماه خواهد بود.

پربازدید‌ترین‌ها

دومین دوره خودخوان مالکیت فکری برای همه برگزار می‌شود
۱۰ آذر ۱۴۰۰

دومین دوره خودخوان مالکیت فکری برای همه برگزار می‌شود

دومین دوره خودخوان با عنوان «مالکیت فکری برای همه»، به همت آکادمی کانون پتنت ایران، 12 آذر آغاز می‌شود.

لزوم حمایت از پتنت‌های راهبردی در مسیر ایده تا بازار
۲۳ آبان ۱۴۰۰

لزوم حمایت از پتنت‌های راهبردی در مسیر ایده تا بازار

دومین وبینار «مدرسه پاییزه» با عنوان «مالکیت فکری، بودن یا نبودن مسئله این است!» ویژه مرکز مالکیت فکری دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت برگزار گردید.  

رده ۶۰ شاخص جهانی نوآوری به ایران رسید
۲۴ آبان ۱۴۰۰

رده ۶۰ شاخص جهانی نوآوری به ایران رسید

بر اساس آمار منتشر شده، ایران در شاخص‌های مختلف در مقایسه با ده کشور برتر، کشورهای منطقه و گروه کشورهای با درآمد متوسط رو به بالا در حوزه خروجی‌های فناوری عملکرد مطلوبی داشته تا جایی که به جایگاه 60 در شاخص جهانی نوآوری رسیده است.