لزوم حمایت از پتنت‌های راهبردی در مسیر ایده تا بازار
۲۳ آبان ۱۴۰۰ لزوم حمایت از پتنت‌های راهبردی در مسیر ایده تا بازار

دومین وبینار از سلسله وبینارهای آموزشی-ترویجی «مدرسه پاییزه» با عنوان «مالکیت فکری، بودن یا نبودن مسئله این است!» با حضور ۱۰۰نفر از اعضای هیئت علمی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تاریخ ۱۷ آبان ماه ۱۴۰۰ ویژه مرکز مالکیت فکری دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت برگزار گردید.

 

در طول این وبینار ضمن بیان داستانهای واقعی و نمونه‌های موردی از چالشهای پیشِ روی پژوهشگران و صاحبان ایده، حاضرین با مفهوم و اقسام مالکیت فکری آشنا شدند. 

 

یکی از موضوعات مهم که در این وبینار به آن پرداخته شد، مسئله‌ی اهمیت آگاهی از مباحث حقوق مالکیت فکری برای پژوهشگران و صاحبان دارایی‌های فکری بعنوان فرصتی بزرگ و ضامن بودن و یا نبودن کسب و کارها بود.

 

همچنین در بخش پایانی وبینار، خانم مهندس امین‌لو (مدرس کانون پتنت ایران) با تبیین نقش استراتژی مالکیت فکری در مسیر ایده تا بازار بر لزوم ایجاد و حمایت از پتنت‌های راهبردی تاکید نمودند.

 

گفتنی است؛ در این دوره از مدرسه پاییزه، پنج وبینار با عناوین «مالکیت فکری، بودن یا نبودن مسئله این است»، «آیا پتنت ابزار مناسبی برای حفاظت از ایده من هست؟»، «هنر نگارش شرح اختراع»، «چرا چرخ رو از اول اختراع کنیم؟» و «وداع با اسلحه» در آبان و آذر ماه برگزار شده و مراسم اختتامیه این مدرسه نیز در تاریخ ۲۲ آذرماه خواهد بود.

پربازدید‌ترین‌ها

نگاهی بر عملکرد فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه ثبت اختراع خارجی در سال گذشته
۳۰ خرداد ۱۴۰۱

نگاهی بر عملکرد فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه ثبت اختراع خارجی در سال گذشته

در سال 1400 نیمی از تقاضانامه‌های تأییدشده در کانون پتنت ایران، از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان ارسال شده است. که نسبت به سال 1399، افزایش 10 درصدی را نشان می‌دهد.

افزایش سهم بانوان مخترع و اساتید دانشگاهی در تقاضانامه‌های تایید شده سال 1400
۷ تیر ۱۴۰۱

افزایش سهم بانوان مخترع و اساتید دانشگاهی در تقاضانامه‌های تایید شده سال 1400

افزایش 70 درصدی بانوان مخترع به‌همراه رشد بیش از 30 درصدی اساتید دانشگاه‌ها در میان مخترعین طی یک‌سال، از مهم‌ترین تغییرات فناوران حاضر در تقاضانامه‌های تایید شده در سال گذشته است.