۲۵ آبان ۱۴۰۰ سومین وبینار آموزشی-ترویجی "مدرسه پاییزه" برگزار شد

سومین وبینار از سلسله وبینارهای آموزشی-ترویجی "مدرسه پاییزه" با عنوان "آیا پتنت ابزار مناسبی برای حفاظت از ایده من هست؟" با حضور 101نفر از اعضای هیئت علمی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تاریخ 24 آبانماه ۱۴۰۰ ویژه مرکز مالکیت فکری دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت برگزار شد.

 

در این وبینار ضمن تشریح نحوه عملکرد و مزایای بهره‌گیری از اقسام 《مالکیت فکری》در حفاظت از ایده‌های خلاقانه، پتنت بعنوان ابزاری مؤثر برای حفاظت از بخشی از فناوری‌های نوآورانه معرفی گردید.

 

همچنین؛ بمنظور استفاده مفید از این ابزار تبیین ساختار، کارکرد، فرآیند و محدودیت‌های آن تبین و اطلاعات لازم جهت تشخیص اینکه آیا پتنت برای حفاظت از ایده‌های آنان مناسب است یا خیر به پژوهشگران و صاحبان ایده منتقل شد.

 

در پایان، دکتر خانلرخانی (مدرس کانون پتنت ایران) با بررسی مزایای ثبت اختراع، بر لزوم آگاهی از پتانسیل کلیه معاهدات بین‌المللی تأکید کرد.

 

گفتنی است؛ در این دوره از مدرسه پاییزه، پنج وبینار با عناوین «مالکیت فکری، بودن یا نبودن مسئله این است»، «آیا پتنت ابزار مناسبی برای حفاظت از ایده من هست؟»، «هنر نگارش شرح اختراع»، «چرا چرخ رو از اول اختراع کنیم؟» و «وداع با اسلحه» در آبان و آذر ماه برگزار شده و مراسم اختتامیه این مدرسه نیز در تاریخ ۲۲ آذرماه خواهد بود.