تقویم زمستان۱۴۰۰ آکادمی کانون پتنت ایران
۰۵ دی ۱۴۰۰ تقویم زمستان۱۴۰۰ آکادمی کانون پتنت ایران

به گزارش روابط عمومی کانون پتنت ایران؛ تقویم زمستان آکادمی کانون پتنت ایران، با هشت رویداد آموزشی-ترویجی در حوزه مالکیت فکری، از تاریخ ۱۴ دی تا ۱۷ اسفند ماه در قالب «سه‌شنبه‌های با طعم مالکیت فکری» هر سه‌شنبه برگزار خواهد شد.

 

رویدادهای تقویم زمستانی آکادمی، با دوره «آشنایی با مالکیت فکری»، به‌عنوان مقدمه‌ای بر سایر دوره‌های تخصصی آغاز می‌گردد. در وبینار « پتنت ابزاری برای حفاظت از فناوری‌های نوآورانه» به مفهوم پتنت و الزامات رسمی ثبت اختراع در دنیا با هدف محافظت از ایده‌های جدید، پرداخته خواهد.

 

در دنیای امروز که سرعت حرف اول را می‌زند لازم است تا مخترعین و صاحبان ایده با تکنیک‌های ارائه اختراع خود آشنا شوند، به همین منظور در تقویم زمستانه آکادمی سرفصل جدیدی تحت عنوان «هنر نگارش توصیف اختراع» ۲۸ دی ماه برگزار خواهد شد؛ در این وبینار علاوه بر مزایای نگارش حرفه‌ای شرح اختراع که باعث تسریع در روند ارزیابی اختراع و ارتباط موثر مخترع با تیم درفت می‌شود، به توضیح درباره اجزای پتنت و چگونگی ثبت درخواست در کانون پتنت ایران هم پرداخته خواهد شد.

 

 


در وبینارهای «آشنایی با آناتومی پتنت» و « جستجوی پتنت »، به بررسی و تشریح اجزای پتنت، امکان جستجو، مطالعه و بهره‌برداری مناسب از این اسناد پرداخته خواهد شد؛ همچنین علاقمندان با حضور در وبینار « آشنایی با پایگاه اطلاعاتی PATENTSCOPE » خواهند آموخت که چگونه از میان حجم عظیمی از داده‌های اطلاعاتی در حوزه ثبت اختراع و تاریخ انتشار آنها به اطلاعات مورد نظر خود دست یابند.

 

دوره « آشنایی با تحلیل پتنت » کمک خواهد کرد تا تشخیص ایده‌های قابل ثبت به‌عنوان اختراع و نحوه مطالعه آن آسان شود؛ همچنین در آخرین وبینار زمستانه تمرکز « آشنایی با معاهده همکاری ثبت اختراع «PCT» و مزایای آن» بر آن است تا با معرفی معاهده همکاری ثبت اختراع، جنبه‌ها و ابعاد مختلف استفاده از این سیستم، مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

 

لازم به ذکر است؛ آنجا که کلیه فرایندهای ثبت‌نام و اطلاع‌رسانی در مورد لینک ورود به وبینار و نحوه دریافت گواهی‌نامه، از طریق پرتال کانون انجام می‌گیرد، لذا لازم است تا شرکت‌کنندگان نسبت به ویرایش و درج آدرس صحیح ایمیل در حساب کاربری خود اقدام نمایند.