حمایت کانون پتنت ایران از تمدید پتنت‌های تجاری شده شرکت‌های دانش بنیان
۲۹ تیر ۱۴۰۱ حمایت کانون پتنت ایران از تمدید پتنت‌های تجاری شده شرکت‌های دانش بنیان

کانون پتنت ایران در راستای نقش آفرینی در توسعه بازارهای صادراتی محصولات فناورانه، از تمدید پتنت‌های تجاری‌شده شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌نماید.

سید امیر گلچین، سرپرست کانون پتنت ایران، با اعلام این خبر گفت: ثبت اختراع و اخذ حقوق انحصاری پتنت، امکان بهره‌برداری را به مدت ۲۰ سال در اختیار مالک آن قرار می‌دهد. اما اعتبار این حقوق انحصاری، در صورتی ادامه خواهد داشت که هزینه‌های تمدید و به عبارت دقیق‌تر نگهداری پتنت، از سوی صاحب‌امتیاز آن پرداخت گردد. بر این اساس، نگهداری از پتنت به‌معنای اجرای تشریفات اداری و پرداخت هزینه‌های مرتبط با تمدید پتنت است که در صورت غفلت از آن‌ها، حق انحصاری بهره‌برداری تجاری از پتنت از بین خواهد رفت. ازطرفی، هزینه‌های تمدید و نگهداری پتنت در کشورهای مختلف، کاملاً متفاوت بوده و میزان و مهلت زمانی پرداخت آن، بسته به قوانین ثبت اختراع هر کشور تعیین می‌گردد.

وی افزود: کانون پتنت ایران به‌منظور حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و در راستای شعار امسال «سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» برای اولین بار اقدام به حمایت 90 درصدی از فرآیند تمدید پتنت‌هایی کرده است که توسط شرکت‌های دانش بنیان تجاری شده است.

سرپرست کانون پتنت ایران، با یادآوری این نکته که هزینه‌های نگهداری پتنت برای بازه‌های زمانی 5.3، 5.7 و 5.11 ساله است که مجموعا 20 سال حفاظت را برای صاحب‌امتیاز آن به ارمغان می‌آورد، گفت: با این خدمت جدید کانون پتنت ایران، شرکت‌های دانش‌بنیان این امکان را خواهند یافت تا بدون نگرانی از پرداخت هزینه‌های نگهداری پتنت و چگونگی طی کردن فرآیند بعضا پیچیده آن، به توسعه بازارهای صادراتی خود بپردازند و از حقوق انحصاری بهره‌برداری ایجاد شده توسط پتنت استفاده نمایند.

پربازدید‌ترین‌ها

برگزاری کارگاه آموزشی تخصصی پتنت در پارک علم و فناوری استان مرکزی
۱ اسفند ۱۴۰۱

برگزاری کارگاه آموزشی تخصصی پتنت در پارک علم و فناوری استان مرکزی

در راستای توسعه و ترویج فرهنگ مالکیت فکری، حفاظت از دارایی‌هایی فکری و معرفی خدمات و حمایت‌های کانون پتنت ایران از اختراعات فناوران و شرکت‌های دانش بنیان داخل کشور، وبینار " پتنت ابزاری برای محافظت از دارایی‌های فکری" توسط کانون پتنت ایران و به میزبانی پارک علم و فناوری استان مرکزی در تاریخ 26 بهمن ماه به صورت مجازی برگزار شد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری: اقتصاد دانش‌بنیان با مالکیت فکری و دارایی‌های نامشهود توسعه می‌یابد
۳ اسفند ۱۴۰۱

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری: اقتصاد دانش‌بنیان با مالکیت فکری و دارایی‌های نامشهود توسعه می‌یابد

روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری در جمع اندیشه‌ورزان، فعالان و سیاستگذاران اقتصادی حاضر در این همایش با اشاره به اهمیت شرکت‌های کوچک و نوآور در زنجیره‌های ارزش عنوان کرد: در حلقه‌های بالایی زنجیره ارزش عمدتا شرکت های بزرگ و متکی به دارایی های فیزیکی مشهود را شاهد هستیم، اما در حلقه‌های زیرین‌تر به شرکت های کوچک به لحاظ دارایی‌های فیزیکی و متکی به دارایی‌های نامشهود می‌رسیم.