حمایت کانون پتنت ایران از تمدید پتنت‌های تجاری شده شرکت‌های دانش بنیان
۲۹ تیر ۱۴۰۱ حمایت کانون پتنت ایران از تمدید پتنت‌های تجاری شده شرکت‌های دانش بنیان

کانون پتنت ایران در راستای نقش آفرینی در توسعه بازارهای صادراتی محصولات فناورانه، از تمدید پتنت‌های تجاری‌شده شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌نماید.

سید امیر گلچین، سرپرست کانون پتنت ایران، با اعلام این خبر گفت: ثبت اختراع و اخذ حقوق انحصاری پتنت، امکان بهره‌برداری را به مدت ۲۰ سال در اختیار مالک آن قرار می‌دهد. اما اعتبار این حقوق انحصاری، در صورتی ادامه خواهد داشت که هزینه‌های تمدید و به عبارت دقیق‌تر نگهداری پتنت، از سوی صاحب‌امتیاز آن پرداخت گردد. بر این اساس، نگهداری از پتنت به‌معنای اجرای تشریفات اداری و پرداخت هزینه‌های مرتبط با تمدید پتنت است که در صورت غفلت از آن‌ها، حق انحصاری بهره‌برداری تجاری از پتنت از بین خواهد رفت. ازطرفی، هزینه‌های تمدید و نگهداری پتنت در کشورهای مختلف، کاملاً متفاوت بوده و میزان و مهلت زمانی پرداخت آن، بسته به قوانین ثبت اختراع هر کشور تعیین می‌گردد.

وی افزود: کانون پتنت ایران به‌منظور حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و در راستای شعار امسال «سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» برای اولین بار اقدام به حمایت 90 درصدی از فرآیند تمدید پتنت‌هایی کرده است که توسط شرکت‌های دانش بنیان تجاری شده است.

سرپرست کانون پتنت ایران، با یادآوری این نکته که هزینه‌های نگهداری پتنت برای بازه‌های زمانی 5.3، 5.7 و 5.11 ساله است که مجموعا 20 سال حفاظت را برای صاحب‌امتیاز آن به ارمغان می‌آورد، گفت: با این خدمت جدید کانون پتنت ایران، شرکت‌های دانش‌بنیان این امکان را خواهند یافت تا بدون نگرانی از پرداخت هزینه‌های نگهداری پتنت و چگونگی طی کردن فرآیند بعضا پیچیده آن، به توسعه بازارهای صادراتی خود بپردازند و از حقوق انحصاری بهره‌برداری ایجاد شده توسط پتنت استفاده نمایند.

پربازدید‌ترین‌ها

برنامه مشترک کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و پژوهشگاه رنگ با محوریت «آشنایی با ماموریت‌ها، برنامه‌های تحولی و حمایت‌های کانون »
۱۰ بهمن ۱۴۰۲

برنامه مشترک کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و پژوهشگاه رنگ با محوریت «آشنایی با ماموریت‌ها، برنامه‌های تحولی و حمایت‌های کانون »

برنامه مشترک کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و پژوهشگاه رنگ با محوریت «آشنایی با ماموریت‌ها، برنامه‌های تحولی و حمایت‌های کانون »، در پژوهشگاه رنگ برگزار شد.