برگزاری کارگاه آموزشی تخصصی پتنت در پارک علم و فناوری استان مرکزی
۰۱ اسفند ۱۴۰۱ برگزاری کارگاه آموزشی تخصصی پتنت در پارک علم و فناوری استان مرکزی

در راستای توسعه و ترویج فرهنگ مالکیت فکری، حفاظت از دارایی‌هایی فکری و معرفی خدمات و حمایت‌های کانون پتنت ایران از اختراعات فناوران و شرکت‌های دانش بنیان داخل کشور، وبینار " پتنت ابزاری برای محافظت از دارایی‌های فکری" توسط کانون پتنت ایران و به میزبانی پارک علم و فناوری استان مرکزی در تاریخ 26 بهمن ماه به صورت مجازی برگزار شد. در این وبینار که با حضور جمعی از فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان مرکزی همراه بود به تشریح مبانی پایه در مورد چیستی اختراع و پتنت، اجزاء و الزامات آن، جستجوی پتنت، رفع چالش‌های فنی و تحلیل پتنت با هدف توانمندسازی شرکت‌های فوق‌الذکر پرداخته شد.

 

 

گفتنی است که در برنامه توانمندسازی کانون پتنت ایران برای شرکت‌های دانش بنیان، رویکردهای «توجه به کاربردهای عملیاتی مفاهیم و ابزارهای مالکیت فکری» و «محوریت‌بخشی به مقوله تجاری‌سازی» دیده شده است. از همین رو، پارک‌های علم و فناوری، مجتمع‌های صنعتی و فناوری، مراکز رشد، مراکز نوآوری و شتابدهنده‌ها از جمله مخاطبان اصلی این برنامه هستند.

 

 

 

پربازدید‌ترین‌ها

تحول خدمات حمایتی کانون مدیریت دارایی‌های فکری با رویکرد حداکثرسازی حمایت از فناوران
۷ فروردین ۱۴۰۳

تحول خدمات حمایتی کانون مدیریت دارایی‌های فکری با رویکرد حداکثرسازی حمایت از فناوران

معاون سیاست‌گذاری کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی ریاست جمهوری با اعلام ارایه ۲۰ خدمت در حوزه مالکیت فکری گفت: در حالی که اختراعات باید برای تجاری‌سازی حمایت شوند، از این نوآوری‌ها بیشتر برای ارتقای رتبه هیات علمی دانشگاه‌ها و دریافت تسهیلات بنیاد ملی نخبگان استفاده می‌شود.

World Intellectual Property Day
۲۸ فروردین ۱۴۰۳

World Intellectual Property Day