ضرورت فرهنگ‌سازی و تسهیل و تسریع اقدامات در پذیرش دارایی‌های نامشهود در بورس
۰۸ مرداد ۱۴۰۲ ضرورت فرهنگ‌سازی و تسهیل و تسریع اقدامات در پذیرش دارایی‌های نامشهود در بورس

مصاحبه میترا امین‌لو، دبیر کارگروه توسعه دارایی‌های نامشهود و مدیر کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری

حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در بورس به نظام ارزش‌گذاری و به رسمیت شناختن دارایی‌های فکری در اسناد مالی بنگاه‌ها گره خورده است به این معنا که اگر مهمترین دارایی شرکت‌های دانش‌بنیان که دارایی فکری و به طور کلی دارایی نامشهود است به درستی ارزش‌گذاری شود، مقیاس‌پذیری و راه ورود این شرکت‌ها به بورس هموارتر خواهد شد. ارزش‌گذاری دارایی نامشهود در کشور موضوع نسبتا جدیدی نیست و اگرچه آیین‌نامه‌های دولتی برای آن وضع شده است اما تا اجرایی‌شدن و پیاده‌سازی شدن هنوز فاصله دارد. با درک این ضرورت و لزوم تسریع و تسهیل آن، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، راهبردها و رویکردهای جدیدی را برای اهرمی‌سازی دارایی‌های فکری در راستای بهبود فضای اقتصادی اندیشیده است.

میترا امین‌لو در گفتگو با خبرگزاری صمت به برخی از راهبردها، برنامه‌ها و اقدامات اشاره کرده است.

برای مشاهده متن کامل این مصاحبه اینجا را کلیک کنید.

پربازدید‌ترین‌ها

تحول خدمات حمایتی کانون مدیریت دارایی‌های فکری با رویکرد حداکثرسازی حمایت از فناوران
۷ فروردین ۱۴۰۳

تحول خدمات حمایتی کانون مدیریت دارایی‌های فکری با رویکرد حداکثرسازی حمایت از فناوران

معاون سیاست‌گذاری کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی ریاست جمهوری با اعلام ارایه ۲۰ خدمت در حوزه مالکیت فکری گفت: در حالی که اختراعات باید برای تجاری‌سازی حمایت شوند، از این نوآوری‌ها بیشتر برای ارتقای رتبه هیات علمی دانشگاه‌ها و دریافت تسهیلات بنیاد ملی نخبگان استفاده می‌شود.