وبینار بوی ماه مهر
۰۸ مهر ۱۴۰۲ وبینار بوی ماه مهر

دانشگاه‌ها به عنوان قلب تپنده توسعه و انتشار دانش بوده و آگاهی از این موضوع که چگونه می‌توان از این دانش به بهترین نحو ممکن به نفع جامعه استفاده کرد و اینکه چگونه می‌توان از آن به عنوان دارایی که ایجاد ارزش کرده و منافع مادی و معنوی برای جامعه و خود دانشگاه داشته باشد، بسیار حائز اهمیت است.

مالکیت فکری به عنوان ابزاری قدرتمند برای بهره‌مندی تجاری از دانش و فناوری‌های تولید شده در دانشگاه‌ها می‌تواند به هموارتر شدن این مسیر ارزش آفرینی کمک کند. از این رو آگاهی بدنه دانشگاه از مباحث مرتبط با مدیریت دارایی‌های فکری می‌تواند ایشان را به این ابزار مجهز کرده و در مسیر ارزش آفرینی از دانش‌های توسعه یافته قرار دهد.

شروع سال تحصیلی دانشگاهی فرصتی مناسب برای ارتقا یادگیری و آگاه‌سازی پژوهشگران دانشگاهی در این خصوص بوده تا سال جدید را با نگرشی نو به مسائل مرتبط با علم و فناوری آغاز کنند. سلسله وبینارهای "بوی ماه مهر" به همت کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و با هدف آگاهی بخشی در خصوص مباحث مرتبط با مالکیت فکری و مدیریت آن، ویژه پژوهشگران دانشگاهی طراحی شده است، می تواند شروع مناسبی برای تحول این نگرش در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی باشد.

"حفاظت از دستاورهای پژوهشی ! چرا و چگونه؟"

" کپی‌رایت و حقوق متقابل پدیدآورنده و دانشگاه"

" مالکیت فکری و فناوری‌های نوآورانه در دانشگاه"،

"پتنت ابزاری قدرتمند برای جهت‌دهی پژوهش‌ و فناوری در دانشگاه"

"مدیریت دارایی‌های فکری ناشی از فعالیت‌های دانشگاهی"

عناوین وبینارهای این رویداد حمایتی است که از تاریخ 22 تا 26 مهرماه سال جاری از ساعت 16 تا 18 برگزار خواهد شد.

علاقمندان می توانند برای ثبت نام رایگان به لینک https://m0h.ir/xd0o4n مراجعه نمایند.

پربازدید‌ترین‌ها

تحول خدمات حمایتی کانون مدیریت دارایی‌های فکری با رویکرد حداکثرسازی حمایت از فناوران
۷ فروردین ۱۴۰۳

تحول خدمات حمایتی کانون مدیریت دارایی‌های فکری با رویکرد حداکثرسازی حمایت از فناوران

معاون سیاست‌گذاری کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی ریاست جمهوری با اعلام ارایه ۲۰ خدمت در حوزه مالکیت فکری گفت: در حالی که اختراعات باید برای تجاری‌سازی حمایت شوند، از این نوآوری‌ها بیشتر برای ارتقای رتبه هیات علمی دانشگاه‌ها و دریافت تسهیلات بنیاد ملی نخبگان استفاده می‌شود.

World Intellectual Property Day
۲۸ فروردین ۱۴۰۳

World Intellectual Property Day