گسترش همکاری‌های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و سازمان جهانی مالکیت فکری برای توسعه اکوسیستم نوآوری مبتنی بر دارایی‌های فکری
۲۲ آبان ۱۴۰۲ گسترش همکاری‌های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و سازمان جهانی مالکیت فکری برای توسعه اکوسیستم نوآوری مبتنی بر دارایی‌های فکری

دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون رئیس جمهور در حاشیه شرکت و سخنرانی در اجلاس مجمع اجتماعی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، با دارن تانگ مدیرکل این سازمان جهانی مالکیت فکری دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار دهقانی به اهمیت حفظ حقوق شرکت‌های دانش بنیان ایرانی برای حضور در بازارهای جهانی اشاره کرد و به مساله مالکیت فکری در این حیطه که چالشی اساسی در توسعه بازارهای بین المللی شرکت‌های دانش بنیان ایرانی است، پرداخت. ایشان در این دیدار بر نقش سازمان جهانی مالکیت فکری، وایپو، برای تقویت و ایجاد ساز و کارهای مرتبط در این زمینه تاکید کردند، تا دارایی‌های نامشهود شرکت‌های دانش‌بنیان در فرآیندهای ارزیابی، سرمایه‌گذاری و همکاری فناورانه لحاظ گردد و از حفظ حقوق آنها در بازارهای خارجی اطمینان حاصل شود.

در این نشست در خصوص همکاری‌های دوجانبه و آموزش تیم‌های فعال در ایران در زمینه توسعه و توانمندسازی ارزشگذاری دارایی‌های فکری و حفاظت از حقوق مالکیت فکری شرکت‌های دانش بنیان بحث و تبادل نظر شد و مقرر شد برنامه‌های آموزشی و فرهنگ‌سازی با همکاری مشترک در ایران برگزار شود.

دارن تانگ، دبیرکل وایپو در آینده نزدیک به ایران سفر خواهد کرد و در خلال این سفر برنامه‌های عملیاتی همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان و سازمان جهانی مالکیت فکری هماهنگ خواهد شد. کارشناسان طرفین پیش از این سفر در خصوص تعریف برنامه‌های مشترک ارزیابی‌های تخصصی را انجام خواهند داد.

توسعه همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری با وایپو، گام‌های مثبتی در راستای ارتقای جایگاه ایران در شاخص جهانی نوآوری و همچنین حفاظت و بهره‌برداری حقوق مالکیت فکری شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی خواهد بود.

دهقانی فیروزآبادی همچنین در نشست نقش مالکیت فکری در توسعه تامین مالی نوآوری که هفته آتی برگزار خواهد شد، سخنرانی خواهد نمود.

پربازدید‌ترین‌ها