سفر استانی مدیر کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان
۲۵ آذر ۱۴۰۲ سفر استانی مدیر کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان

خانم میترا امین لو، مدیر کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان، در روز دوم سفر استانی خود در استان فارس، شهرستان لارستان جلساتی با مدیران شهر، اعضای هیات علمی مجتمع آموزشی عالی و دانشگاه‌ علوم پزشکی، بازدید از زیرساخت‌های فناورانه و نوآورانه در سطح دانش آموزی و دانشجویی داشت.

 

در نشست با اعضای هیات علمی مجتمع آموزش عالی لارستان، دکتر افروزه رئیس مجتمع، درباره پیشینه این مجتمع، ظرفیت‌های پژوهشی و علمی گفت، همچنین از شکل گیری دفتر ارتباط با صنعت مستقر در برج علم و فناوری لارستان در این دانشگاه خبر داد.

 

امین‌لو، مدیر کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان، گفت که برای توسعه فناوری دانشگاه باید پاتوق صنعت باشد، به نوعی که علاوه بر تدریس اعضای محترم هیات علمی، دانشجویان بتوانند از تجربیات ارزشمند صنعتگران بومی خود استفاده کنند.

 

در ادامه، جلسه‌ای با مدیر عامل محترم بنیاد خیریه نیک اندیشان هاشمی لارستان برگزار شد. طی این جلسه، هاشمی، مدیرعامل‌ این بنیاد ضمن تاکید بر ظرفیت بالای خیرین شهرستان لارستان و همچنین نخبگان این شهرستان از علاقه و برنامه ریزی آنها برای تخصیص کمک‌های‌ مالی جهت توسعه علم و فناوری، کارآفرینی و شرکت‌های دانش‌بنیان خاطر نشان کرد.

 

در بخش بعدی از پژوهشسرای دانش آموزی لار بازدید شد. دانش آموزان در این پژوهشسرا به کسب مهارت‌های مهمی همچون برنامه بنویسی، علوم نوین و علوم مرتبط به هوافضا تحت مربی‌گری جوانان نخبه می‌پردازند. امین‌لو ضمن اشاره به ارزشمند بودن فعالیت‌های این پژوهشسرا، از برگزاری رویداد دانش آموزی استان‌های جنوب ایران با محوریت لارستان جهت ارتقاء خلاقیت و نوآوری دانش آموزان و ترویج فرهنگ خلاقیت و نوآوری مبتنی بر دارایی‌های فکری صحبت کرد.

 

در ادامه نشست هم اندیشی با اعضای هیات علمی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان برگزار و در مورد موضوع با اهمیت گردشگری سلامت و ظرفیت بالای شهرستان لارستان در این خصوص و همچنین شکل گیری مرکز رشد وابسته به دانشگاه صحبت شد و در پایان این دیدار، بازدیدی هم از آزمایشگاه غذا و دارو دانشگاه انجام شد.

 

ظرفیت‌های بومی و لجستیک لارستان می تواند آن را به شتاب دهنده صادراتی برای شرکت‌های دانش بنیان در حوزه خلیج فارس تبدیل کند. این بازدید یک روزه با همایش بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری شهرستان لارستان و تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر شهرستان برگزار شد. امین‌لو مدیر کانون مدیریت دارایی‌های فکری طی سخنرانی‌ای در این همایش از پیشینه شکل گیری کانون، ماموریت‌ها، حمایت‌ها و فعالیت‌های کانون در داخل و خارج کشور در دوره جدید سخن گفت. و تاکید کرد اهرمی سازی دارایی‌های فکری برای اقتصاد دانش بنیان رویکرد محوری این مجموعه است.

 

وی در ادامه از اهمیت توسعه و مدیریت دارایی‌های فکری در راستای توسعه فناوری و گسترش نوآوری با لحاظ نمودن ظرفیت‌های فناورانه و جغرافیایی شهر و همچنین فرهنگ تامین مالی توسط خیرین این شهرستان صحبت کرد.

 

 

ایشان همچنین با حضور در نمایشگاه جانبی این همایش از دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور برج علم و فناوری لارستان در حوزه‌های نرم افزار، معماری، صنایع غذایی و الکترونیک و تجهیزات دیدن کردند.

 

پربازدید‌ترین‌ها

برنامه مشترک کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و پژوهشگاه رنگ با محوریت «آشنایی با ماموریت‌ها، برنامه‌های تحولی و حمایت‌های کانون »
۱۰ بهمن ۱۴۰۲

برنامه مشترک کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و پژوهشگاه رنگ با محوریت «آشنایی با ماموریت‌ها، برنامه‌های تحولی و حمایت‌های کانون »

برنامه مشترک کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و پژوهشگاه رنگ با محوریت «آشنایی با ماموریت‌ها، برنامه‌های تحولی و حمایت‌های کانون »، در پژوهشگاه رنگ برگزار شد.