فراخوان حمایت از طرح های فناورانه در حوزه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات
۲۰ دی ۱۴۰۲ فراخوان حمایت از طرح های فناورانه در حوزه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات

این فراخوان با رویکرد حمایت از پژوهشگران، دانشجویان، اساتید و فناروان فعال در حوزه فناوری‌‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات، یکی از کلیدی‌ترین و آینده‌سازترین فناوری‌های قرن حاضر، برگزار شده است. توسعه فناوری در هر کدام از محورهای ذکر شده، نیازمند حمایت مادی و معنوی دارد؛ در همین راستا برنامه نوآفرین با هدف تعیین نقشه راه فناوران و اعطای حمایت‌های بلاعوض به محققین و دانشگاهیان شکل گرفته است.
لازم به ذکر است که صندوق نوآوری و شکوفایی و ستاد ویژه توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات هر کدام تا سقف 5 میلیارد ریال حمایت مالی بلاعوض برای توسعه ایده‌های فناورانه ارائه می‌دهند.
جهت تکمیل پرسشنامه و ثبت ایده خود ابتدا در سایت نوآفرین عضو شده و پس از ورود به صفحه فراخوان، با کلیک بر دکمه تکمیل پرسشنامه وارد صفحه پرسشنامه شوید و اطلاعات مربوط به ایده فناورانه خود را درج نمایید.

***طرح‌های برتر این فراخوان توسط مرکز تحقیق و توسعه همراه اول حمایت خواهند شد***


**تبصره 1: موضوعات صرفا پژوهشی، اعم از پایان‌نامه یا مقاله به تنهایی مورد پذیرش نیست و بایستی یک کاربرد صنعتی با مشتری بالقوه یا به صورت کلی مسیر تجاری‌سازی محتمل برای ایده ارائه شده موجود باشد.
**تبصره 2: وجود نمونه آزمایشگاهی و یا اثبات عملکرد مفهوم ایده توسط فناور برای دریافت حمایت الزامی است.

تاریخ فراخوان:
این فراخوان تا 2 بهمن ماه 1402 ادامه دارد.

شایان توضیح است که به منظور کمک به توسعه فناوری‌های نوظهور و بهره‌برداری از نتایج آن، از تمامی ایده‌های حوزه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات بالاخص حوزه‌های زیر استقبال می‌شود.

محورهای فراخوان:

 1. فناوری‌های نوظهور در ارتباطات نسل ۵ و ۶
 2. (لایه‌های هسته، انتقال و دسترسی)
 3. اینترنت اشیا، اتصال‌پذیری و هوشمندسازی
 4. توسعه راهکارهای هوشمند در تلکام
 5. ارتباطات و فناوری‌های ماهواره‌ای
 6. مخابرات نوری و کوآنتومی
 7. امنیت سایبری 

علاقمندان برای شرکت در این فراخوان کافی است که ابتدا در سایت نوآفرین ثبت‌نام کرده و با ورود به صفحه فراخوان و کلیک بر روی گزینه تکمیل پرسشنامه در همین صفحه، اطلاعات مورد نیاز را در پرسشنامه، وارد کنند. طرح‌های ارسالی مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت تأیید اولیه، جلسه ارزیابی تخصصی طرح با حضور داوران و مسئول ستاد مربوطه  برگزار خواهد شد.

 • این فراخوان در دو مرحله غربالگری(ارزیابی اولیه) و داوری کامل برگزار خواهد شد.
 • در صورت تأیید طرح در جلسه ارزیابی و بر اساس نتیجه جلسه، میزان حمایت از طرح مشخص خواهد شد.
 • گفتنی است ثبت طرح به منزله پذیرش طرح و ورود به جلسه ارزیابی نخواهد بود.
 • فرم‌های پروپوزال اولیه که از طریق پست الکترونیک و سایر روش‌ها ارسال شوند، مورد بررسی قرار نخواهند گرفت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه‌های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید:

شماره تماس 88486764
شماره همراه 09025555439
ایمیل info@noafarintech.ir و noafarintech@gmail.com
تلگرام 09025555439
کانال تلگرام نوآفرین: nooafarin@

پربازدید‌ترین‌ها

برنامه مشترک کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و پژوهشگاه رنگ با محوریت «آشنایی با ماموریت‌ها، برنامه‌های تحولی و حمایت‌های کانون »
۱۰ بهمن ۱۴۰۲

برنامه مشترک کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و پژوهشگاه رنگ با محوریت «آشنایی با ماموریت‌ها، برنامه‌های تحولی و حمایت‌های کانون »

برنامه مشترک کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و پژوهشگاه رنگ با محوریت «آشنایی با ماموریت‌ها، برنامه‌های تحولی و حمایت‌های کانون »، در پژوهشگاه رنگ برگزار شد.