رویداد ملی اسکان موقت
۳۰ دی ۱۴۰۲ رویداد ملی اسکان موقت

ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی خود همواره در معرض تعداد زیادی از سوانح طبیعی، به‌خصوص سیل و زلزله بوده است. وقوع حداقل چندین حادثه‌ی شدید در طول یک سال و ضعف در انجام پیش‌بینی‌های لازم برای کاهش اثرات این حوادث سبب شده است که میزان بالایی از خسارت و ویرانی در کل کشور مشاهده شود. به‌طورمعمول پس از وقوع یک حادثه در ابعاد گسترده و وسیع، مناطق مسکونی موجود به‌نوعی غیرقابل استفاده شده و افراد بازمانده ناگزیر به سکونت در مکانی غیر از خانه‌های خود می‌شوند. از دست دادن سرپناه، باعث شکست روحیه و پراکندگی انسان‌ها می‌گردد. به همین دلیل پس از چنین حوادثی، اولین موضوعی که تا حدی در افراد آسیب‌دیده ایجاد امنیت و آرامش می‌نماید، داشتن سرپناه مناسب و جمع شدن خانواده است.

پژوهشکده سوانح طبیعی با همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، و شرکت بنیاد بتن ایران در نظر دارد رویداد ملی اسکان موقت را در جهت حمایت از ایده‌ها، طرح‌ها و محصولات مرتبط با حوزه اسکان موقت و توسعه فناور در آن، برگزار نماید.

تمامی صنعتگران، کارآفرینان، شرکت‌های دانش‌بنیان، فناوران، اقشار دانشگاهی، صاحبان ایده و کلیه علاقه‌مندان می‌توانند با ثبت‌نام در رویداد مذکور، طرح‌های خود را در فرمت مشخص (فرم ثبت‌نام) ارسال کرده و از مزایای این رویداد بهره‌مند شوند.

فرایند رویداد در چهار مرحله کلی صورت خواهد گرفت؛ مرحله اول به اعلام فراخوان و دریافت طرح‌ها اختصاص دارد. در مرحله دوم فرایند غربالگری و داوری اولیه انجام‌شده و طرح‌های منتخب در فرایند داوری حضوری بررسی می‌شوند. در ادامه طرح‌های برتر راه‌یافته به مرحله بعد در یک دوره توانمندسازی و مشاوره تخصصی شرکت کرده و درنهایت وارد رویداد نهایی، اجرایی‌سازی و حضور در نمایشگاه می‌گردند.

خاطرنشان می‌گردد درصورتی‌که طرح‌ها و محصولاتی بتوانند خواسته‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را در موضوع اسکان موقت پاسخ دهند، در فرآیند بررسی و تأمین نیاز اسکان موقت کشور جهت ذخیره‌سازی و در مواقع بحرانی طی تفاهمی مورداستفاده قرار می‌گیرند.

حمایت رویداد از ‌طرح‌های برتر

شرکت‌کنندگان در این رویداد از امتیازات و حمایت‌های زیر بهره‌مند خواهند شد:

رتبه اول تا سوم: تندیس جشنواره + دیپلم افتخار + جایزه نقدی

رتبه چهارم تا دهم: تندیس جشنواره + دیپلم افتخار

سایر حمایت‌ها شامل:

§         قرارگیری طرح‌های برتر رویداد در فرایند بررسی تأمین طرح‌های ذخیره‌سازی اسکان موقت؛

§         تخصیص گرنت (اعتبار مالی) توسعه فناوری و ساخت نمونه اولیه کامل (MVP) جهت اجرا در نمایشگاه دائمی توسط معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری؛

§         تخصیص اعتبار مالیاتی از محل قانون جهش تولید دانش‌بنیان جهت تشکیل واحد تحقیق و توسعه توسط معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری؛

§         اجرای طرح‌های برتر در نمایشگاه دائمی رویداد جهت ارائه به سرمایه‌گذاران و سایر نهادهای دخیل در امر اسکان موقت.

دبیرخانه رویداد

§         نشانی: تهران، اتوبان تهران کرج، بزرگراه شهید ستاری شمال، خیابان هجدهم، بن‌بست نوزدهم، مرکز رشد سوانح طبیعی.

§         تلفن: 02144974078 داخلی 320 و 105

§         نشانی تارنما: tech.ndri.ac.ir/eskan

پربازدید‌ترین‌ها

برنامه مشترک کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و پژوهشگاه رنگ با محوریت «آشنایی با ماموریت‌ها، برنامه‌های تحولی و حمایت‌های کانون »
۱۰ بهمن ۱۴۰۲

برنامه مشترک کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و پژوهشگاه رنگ با محوریت «آشنایی با ماموریت‌ها، برنامه‌های تحولی و حمایت‌های کانون »

برنامه مشترک کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و پژوهشگاه رنگ با محوریت «آشنایی با ماموریت‌ها، برنامه‌های تحولی و حمایت‌های کانون »، در پژوهشگاه رنگ برگزار شد.