انعقاد تفاهم‌نامه همکاری کانون مدیریت دارایی‌های فکری با دانشگاه اصفهان
۱۴ اسفند ۱۴۰۲ انعقاد تفاهم‌نامه همکاری کانون مدیریت دارایی‌های فکری با دانشگاه اصفهان

میترا امین‌لو، مدیر کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری در راستای تسریع و تسهیل ارائه خدمات حمایتی و فرهنگ‌سازی به‌ویژه با رویکرد توسعه فناوری و همچنین ایجاد ساختارهای مدیریت دارایی‌های فکری در دانشگاه‌ اصفهان، توافق‌نامه‌ای را با هادی امیری، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اصفهان در روز ۲ اسفند ۱۴۰۲ منعقد نمود.

اهرمی‌سازی دارایی‌های فکری برای توسعه اقتصاد دانش بنیان اصلی‌ترین رویکرد کانون مدیریت دارایی‌های فکری در تحولات جدید این مجموعه است. میترا امین‌لو، مدیر کانون، تاکید نمود ماموریت این مجموعه بهینه سازی فضای اقتصادی، بازآرایی محیط تقنینی، حکمرانی ساختار نهادی از مسیر توسعه اکوسیستم نوآوری و ترویج و ارتقا آگاهی در حیطه مدیریت دارایی‌های فکری است. در این مسیر گروه‌های مخاطب متناسب وضعیت و الزامات نهادی خود در این حیطه دسته‌بندی و برنامه‌های عملیاتی برای آنها طراحی شده است.

در این مسیر دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی به عنوان نقطه عزیمت توسعه فناوری و ایجاد دارایی‌های فکری باکیفیت هستند و برنامه معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان کمک به تسهیل و تسریع این امر در دانشگاه‌ها به‌ویژه فناوری‌های راهبردی و جهت‌ساز است. لازمه تجاری‌سازی و ورود نوآوری به عرصه عمومی و بهره‌مندی عموم جامعه، ایجاد و شناسایی دارایی‌های فکری، فناوری‌ها و نوآوری‌های باقابلیت در نهادهای توسعه دانشی مانند دانشگاه است.

در این توافق‌نامه‌ها بر ایجاد ساختار مدیریت دارایی‌های فکری، تدوین سیاست مالکیت فکری دانشگاه و توانمند‌سازی و بکار گیری منابع انسانی متخصص در این زمینه در دانشگاه اصفهان به عنوان پیش‌نیاز اجرایی این همکاری تاکید شده است. همچنین مشارکت در رصد، توسعه و مدیریت دارایی‌های فکری دانشگاه اصفهان، کمک به شکل‌گیری و توسعه اکوسیستم توسعه دارایی‌های فکری به‌ویژه تسهیل‌گری آموزش و توانمندسازی، نشست‌ها و رویدادهای تخصصی برنامه‌ریزی و شبکه‌سازی با تأکید بر ماموریت‌های دانشگاه، جریان‌سازی و برنامه‌ریزی توسعه فناوری و حمایت از ثبت و حفاظت از دارائی‌های فکری در داخل و خارج کشور از دیگر موضوعات مورد توافق است.

پربازدید‌ترین‌ها

تحول خدمات حمایتی کانون مدیریت دارایی‌های فکری با رویکرد حداکثرسازی حمایت از فناوران
۷ فروردین ۱۴۰۳

تحول خدمات حمایتی کانون مدیریت دارایی‌های فکری با رویکرد حداکثرسازی حمایت از فناوران

معاون سیاست‌گذاری کانون مدیریت دارایی‌های فکری معاونت علمی ریاست جمهوری با اعلام ارایه ۲۰ خدمت در حوزه مالکیت فکری گفت: در حالی که اختراعات باید برای تجاری‌سازی حمایت شوند، از این نوآوری‌ها بیشتر برای ارتقای رتبه هیات علمی دانشگاه‌ها و دریافت تسهیلات بنیاد ملی نخبگان استفاده می‌شود.