وبینار آشنایی با پتنت و شرایط احراز آن

با توجه به لزوم محافظت از نوآوری‌ها و دستاوردهای فناورانه، سیستم پتنت به یکی از اجزای کلیدی نظام مالکیت فکری بدل شده است. در طی این وبینار تلاش برآن است که مخاطبین با پتنت، الزامات و شرایط احراز آن آشنا شوند.

 

 

  با افزایش تدریجی نقش دانش و فناوری در کسب‌وکار و لزوم محافظت از نوآوری‌ها و دستاوردهای فناورانه، سیستم پتنت به یکی از اجزای کلیدی نظام مالکیت فکری بدل شده است. امروزه از ثبت اختراع یا پتنت، به‌طور گسترده‌ای استفاده می‌شود و شرکت‌های فناور بزرگ، کسب‌وکارهای نوپا و حتی مخترعین و محققین مختلف، در قالب متقاضیان حقیقی و حقوقی، اقدام به ثبت اختراع و محافظت از ابداعات فنی خود می‌نمایند.

طی این وبینار شرکت کنندگان با مفهوم پتنت آشنا شده و با الزامات رسمی و ماهوی که ادارات ثبت اختراع معتبر دنیا برای ثبت آن بررسی می کنند، آشنا خواهند شد.

 

 • تعریف پتنت و بیان اهمیت آن
 • بیان مزایای دریافت گواهی ثبت اختراع
 • شرایط احراز یک اختراع به عنوان پتنت
   
   
 • برای آشنایی با مفهوم پتنت
 • برای آگاهی از الزامات رسمی و ماهوی ثبت اختراع
 • برای آگاهی از مزایای ثبت اختراع
 • برای آشنایی با معاهدات تسهیل کننده در ثبت اختراع


 

شایان ذکر است این کارگاه بصورت وبینار از ساعت ۱۸ الی ۲۰ برگزار خواهد شد و متقاضیان شرکت در این وبینار برای ثبت نام لطفاً به آیدی تلگرامی JDEVSiust@ مراجعه فرمایند. همچنین  اطلاع رسانی ها مبنی بر نحوه ورود به فضای وبینار و ... از طریق مرکز برگزارکننده به شرکت کنندگان انجام خواهد شد. لازم به ذکر است شرکت کنندگان محترم این وبینار می توانند در وبینار "معرفی کانون پتنت ایران و خدمات آن" که از طرف این مرکز در تاریخ ۷ آبان ماه ۹۹ برگزار خواهد شد نیز شرکت نمایند.

تاریخ برگزاری

۰۶ آبان ۱۳۹۹ ۰۶ آبان ۱۳۹۹

ساعت برگزاری: ۱۸-۲۰ ** مهلت ثبت نام ۹۹/۰۸/۰۵** ویژه دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ** متقاضیان شرکت در این وبینار برای ثبت نام لطفاً به آیدی تلگرامی JDEVSiust@ مراجعه فرمایند.
محل برگزاری
بصورت وبینار
تاریخ ثبت نام
۱۵ مهر ۱۳۹۹ ۱۵ مهر ۱۳۹۹