وبینار آشنایی با پتنت و شرایط احراز آن

با توجه به لزوم محافظت از نوآوری‌ها و دستاوردهای فناورانه، سیستم پتنت به یکی از اجزای کلیدی نظام مالکیت فکری بدل شده است. در طی این وبینار تلاش برآن است که مخاطبین با پتنت، الزامات و شرایط احراز آن آشنا شوند.

 

 

  با افزایش تدریجی نقش دانش و فناوری در کسب‌وکار و لزوم محافظت از نوآوری‌ها و دستاوردهای فناورانه، سیستم پتنت به یکی از اجزای کلیدی نظام مالکیت فکری بدل شده است. امروزه از ثبت اختراع یا پتنت، به‌طور گسترده‌ای استفاده می‌شود و شرکت‌های فناور بزرگ، کسب‌وکارهای نوپا و حتی مخترعین و محققین مختلف، در قالب متقاضیان حقیقی و حقوقی، اقدام به ثبت اختراع و محافظت از ابداعات فنی خود می‌نمایند.

طی این وبینار شرکت کنندگان با مفهوم پتنت آشنا شده و با الزامات رسمی و ماهوی که ادارات ثبت اختراع معتبر دنیا برای ثبت آن بررسی می کنند، آشنا خواهند شد.

 

 • تعریف پتنت و بیان اهمیت آن
 • بیان مزایای دریافت گواهی ثبت اختراع
 • شرایط احراز یک اختراع به عنوان پتنت
   
   
 • برای آشنایی با مفهوم پتنت
 • برای آگاهی از الزامات رسمی و ماهوی ثبت اختراع
 • برای آگاهی از مزایای ثبت اختراع
 • برای آشنایی با معاهدات تسهیل کننده در ثبت اختراع


 

شایان ذکر است این کارگاه بصورت وبینار از ساعت ۱۸ الی ۲۰ برگزار خواهد شد و متقاضیان شرکت در این وبینار برای ثبت نام لطفاً به آیدی تلگرامی JDEVSiust@ مراجعه فرمایند. همچنین  اطلاع رسانی ها مبنی بر نحوه ورود به فضای وبینار و ... از طریق مرکز برگزارکننده به شرکت کنندگان انجام خواهد شد. لازم به ذکر است شرکت کنندگان محترم این وبینار می توانند در وبینار "معرفی کانون پتنت ایران و خدمات آن" که از طرف این مرکز در تاریخ ۷ آبان ماه ۹۹ برگزار خواهد شد نیز شرکت نمایند.

وبینار آشنایی با پتنت و شرایط احراز آن
وبینار آشنایی با پتنت و شرایط احراز آن
تاریخ برگزاری

۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶

محل برگزاری
بصورت وبینار
تاریخ ثبت نام

۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵

مدرس
مهندس لیلا زارعی
تاریخ برگزاری

۰۶ آبان ۱۳۹۹ ۰۶ آبان ۱۳۹۹

این وبینار به پایان رسیده است.
محل برگزاری
بصورت وبینار
تاریخ ثبت نام
۱۵ مهر ۱۳۹۹ ۱۵ مهر ۱۳۹۹