"جنگ اول به از صلح آخر" آخرین وبینار از سلسله وبینارهای آموزشی- ترویجی آکادمی کانون پتنت ایران در خدمت پژوهش های کاربردی است. که تحت عنوان رویداد چرخ به مناسبت هفته پژوهش برگزار می شود.

نقش رو به افزایش ثبت اختراع و دیگر ابزارهای مالکیت فکری در دانشگاه‌ها، موجب شده است که وجود سیاست‌های مدون و جامع در این زمینه، ضروری گردد. عدم وجود سیاست‌های مدون مالکیت فکری در دانشگاه‌ها، باعث سردرگمی مخترعین دانشگاهی و همچنین ایجاد کشمش میان آن‌ها، دانشگاه و شرکت‌ها و صنایع مختلف خواهد شد و به‌تبع آن، انگیزه‌های اختراع و نوآوری در چنین محیط‌هایی، تضعیف می‌گردد. از طرف دیگر، نبود سیاست‌ها و قوانین تجاری‌سازی اختراعات دانشگاهی و نیز، زیرساخت‌های لازم موجب می‌گردد که دانشگاه‌ها، به بایگانی‌های بزرگ اختراعات و قتلگاه فناوری‌های بالقوه تبدیل شوند. تمامی این‌ها، نشان می‌دهد که سیاست مالکیت فکری شفاف و جامع، به‌ویژه در حوزه پتنت، از مهم‌ترین نیازهای دانشگاه‌های امروز محسوب می‌شود. از این رو تدوین اسنادی در قالب "سیاست/آیین نامه مالکیت فکری" می تواند مانع از جنگ و تعارض بین ذینفعان یک اختراع دانشگاهی شد و نتایج درخشانی را به همراه خواهد داشت‌.

طی این وبینار تلاش بر آن است تلاش است نتیجه مطالعات کانون پتنت ایران در زمینه رویکرد کشورها و دانشگاه های مختلف دنیا در زمینه سیاست های مالکیت فکری در دانشگاه ها مورد بررسی قرار گیرد.

 

  • مدیران دانشگاهی، اساتید و دانشجویان مخترع برای آگاهی از رویکردهای جهانی در خصوص مالکیت اختراعات دانشگاهی

 

  • افرادی که پیشتر در خصوص سیاست/ آیین نامه های مالکیت فکری مطالعه داشته اند.

 

 

 

جنگ اول به از صلح آخر (رویداد چرخ)
تاریخ برگزاری

۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۶

محل برگزاری
بصورت وبینار
تاریخ ثبت نام

۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۷

مدرس
مهندس محمود مداح پور
تاریخ برگزاری

۲۶ آذر ۱۳۹۹ ۲۶ آذر ۱۳۹۹

این وبینار به پایان رسیده است.
محل برگزاری
بصورت وبینار
تاریخ ثبت نام
۰۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۷ دی ۱۳۹۹