"جنگ اول به از صلح آخر" آخرین وبینار از سلسله وبینارهای آموزشی- ترویجی آکادمی کانون پتنت ایران در خدمت پژوهش های کاربردی است. که تحت عنوان رویداد چرخ به مناسبت هفته پژوهش برگزار می شود.

نقش رو به افزایش ثبت اختراع و دیگر ابزارهای مالکیت فکری در دانشگاه‌ها، موجب شده است که وجود سیاست‌های مدون و جامع در این زمینه، ضروری گردد. عدم وجود سیاست‌های مدون مالکیت فکری در دانشگاه‌ها، باعث سردرگمی مخترعین دانشگاهی و همچنین ایجاد کشمش میان آن‌ها، دانشگاه و شرکت‌ها و صنایع مختلف خواهد شد و به‌تبع آن، انگیزه‌های اختراع و نوآوری در چنین محیط‌هایی، تضعیف می‌گردد. از طرف دیگر، نبود سیاست‌ها و قوانین تجاری‌سازی اختراعات دانشگاهی و نیز، زیرساخت‌های لازم موجب می‌گردد که دانشگاه‌ها، به بایگانی‌های بزرگ اختراعات و قتلگاه فناوری‌های بالقوه تبدیل شوند. تمامی این‌ها، نشان می‌دهد که سیاست مالکیت فکری شفاف و جامع، به‌ویژه در حوزه پتنت، از مهم‌ترین نیازهای دانشگاه‌های امروز محسوب می‌شود. از این رو تدوین اسنادی در قالب "سیاست/آیین نامه مالکیت فکری" می تواند مانع از جنگ و تعارض بین ذینفعان یک اختراع دانشگاهی شد و نتایج درخشانی را به همراه خواهد داشت‌.

طی این وبینار تلاش بر آن است تلاش است نتیجه مطالعات کانون پتنت ایران در زمینه رویکرد کشورها و دانشگاه های مختلف دنیا در زمینه سیاست های مالکیت فکری در دانشگاه ها مورد بررسی قرار گیرد.

 

  • مدیران دانشگاهی، اساتید و دانشجویان مخترع برای آگاهی از رویکردهای جهانی در خصوص مالکیت اختراعات دانشگاهی

 

  • افرادی که پیشتر در خصوص سیاست/ آیین نامه های مالکیت فکری مطالعه داشته اند.

 

 

 

تاریخ برگزاری

۲۶ آذر ۱۳۹۹ ۲۶ آذر ۱۳۹۹

ساعت برگزاری: ۱۹-۱۷ / شروع ثبت نام : ۹۹/۰۹/۰۱ ***رویداد چرخ به مناسبت هفته پژوهش برگزار می شود***
محل برگزاری
بصورت وبینار
تاریخ ثبت نام
۰۱ آذر ۱۳۹۹ ۲۵ آذر ۱۳۹۹
ثبت نام