آشنایی با پایگاه اطلاعاتی Lens (تقویم آموزشی بهار ۱۴۰۰)

طی این وبینار تلاش بر آن است که پایگاه lens به عنوان یکی از پایگاه های رایگان اسناد پتنت آموزش داده شود.

 

پایگاه lens یک پایگاه جستجوی اسناد پتنت و اسناد اطلاعاتی غیر پتنت است. که توسط یک سازمان بین المللی غیر انتفاعی پایه گذاری شده است. این پایگاه در سال 2000 راه اندازی شده و امکان جستجوی رایگان بیش از 10 میلیون سند پتنت با متن کامل را فراهم می کند. مخاطبان با استفاده از این پایگاه امکان جستجو در اسناد پنت ادارات ثبت اختراع کشورهایی مانند آمریکا، استرالیا، اتحادیه اروپا و ثبت اختراعات تحت معاهده همکاری PCT را دارند.

طی این وبینار، شرکت کنندگان با قسمت ها و ابزار های مختلف این پایگاه آشنا شده تا بتوانند در کوتاه‌ترین زمان، به مرتبط‌ترین پتنت‌های مدنظر خود دست یابند.

 

  • برای آشنایی با یک پایگاه اطلاعاتی رایگان
  • برای دستیابی به حجم عظیمی از اطلاعات اسناد پتنت
  • برای استفاده از پایگاهی که امکانات مناسبی برای پژوهشگران حوزه سلامت فراهم می کند

 

  • مخترعین و پژوهشگران
  • مدیران پژوهش و فناوری
  • مدیران صنعتی
  • مدیران و کارشناسان دفاتر مالکیت فکری
  • وکلای فعال در حوزه مالکیت فکری
     

 

 

 

از پیش زمینه های دستیابی به ایده ها و پژوهش های خلاقانه و حفاظت از آنها، ایجاد ارتباط مؤثر با مؤسسات علمی و پژوهشی است که مراکز اصلی تولید علم و فناوری کشور هستند. در همین راستا، کانون پتنت ایران با حمایت از ایجاد دفاتر همکار خود در این مؤسسات، تلاش دارد تا با شبکه‌سازی در مراکز علمی و پژوهشی کشور، اختراعات کلیدی را به عنوان دارایی‌های فکری کشور جذب و در ادارات معتبر ثبت اختراع جهان ثبت نماید. همچنین کانون با ایجاد یک سازوکار نظام ‌یافته در دفاتر مذکور، قصد دارد تا با تبدیل آنها به دفاتر انتقال فناوری بستر مناسبی را برای تجاری‌سازی دارایی‌های فناوران  در این موسسات فراهم آورد.

مراحل چگونگی استفاده از بلیت ویژه دفاتر همکار

۱- به سایت کانون بخش دفاتر همکار کانون پتنت ایران مراجعه کنید؛

۲- دفتر همکار مرکز خود را پیدا کنید؛

۳- نام ، نام خانوادگی، کد ملی و نام دفتر همکار مرکز خود را به ایمیل event@patentoffice.ir ارسال کنید؛

۴- از طریق بلیت دفاتر همکار کانون پتنت ایران ثبت نام کنید.

 

چنانچه تمایل به دریافت فیلم ضبط شده وبینار را داشته باشید می توانید درخواست خود را ۱۰ روز پس از تاریخ برگزاری وبینار به آدرس ایمیل event@patentoffice.ir ارسال نمایید و با پرداخت هزینه(۵۰۰۰۰ تومان) فیلم را تهیه نمایید.

 

شایان ذکر است این کارگاه بصورت وبینار از ساعت ۱۶ الی ۱۸ برگزار خواهد شد و اطلاع رسانی ها از طریق سایت ایوند به ایمیل شرکت کنندگان و یا از طریق پیامک انجام خواهد شد. شرکت کنندگان می توانند نیم ساعت قبل از ساعت برگزاری به فضای وبینار آموزشی دسترسی یابند و همچنین در ۲۰ دقیقه پایانی امکان پرسش و پاسخ برای آنان فراهم خواهد بود. 

 

 

آشنایی با پایگاه اطلاعاتی Lens (تقویم آموزشی بهار ۱۴۰۰)
آشنایی با پایگاه اطلاعاتی Lens (تقویم آموزشی بهار ۱۴۰۰)
تاریخ برگزاری

۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸

محل برگزاری
بصورت وبینار
تاریخ ثبت نام

۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۱

مدرس
مهندس فاطمه جهان پیما
تاریخ برگزاری

۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ۱۸ خرداد ۱۴۰۰

این وبینار به پایان رسیده است. لینک ثبت نام صرفا برای هماهنگی های لازم برای دریافت گواهی نامه حاضرین در جلسه تا پایان روز جمعه ۲۱ خرداد ماه فعال می باشد.
محل برگزاری
بصورت وبینار
تاریخ ثبت نام
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۱ خرداد ۱۴۰۰