بررسی سیاست های مالکیت فکری رایج در دنیا (مدرسه پاییزه)

"بررسی سیاست های مالکیت فکری رایج در دنیا" اولین وبینار از سلسله وبینارهای آموزشی- ترویجی آکادمی کانون پتنت ایران در خدمت پژوهش های کاربردی است که تحت عنوان مدرسه پاییزه ویژه مرکز مالکیت فکری دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت برگزار می شود.

 

 

 

نقش رو به افزایش ثبت اختراع و دیگر ابزارهای مالکیت فکری در دانشگاه‌ها، موجب شده است که وجود سیاست‌های مدون و جامع در این زمینه، ضروری گردد. عدم وجود سیاست‌های مدون مالکیت فکری در دانشگاه‌ها، باعث سردرگمی مخترعین دانشگاهی و همچنین ایجاد کشمش میان آن‌ها، دانشگاه و شرکت‌ها و صنایع مختلف خواهد شد و به‌تبع آن، انگیزه‌های اختراع و نوآوری در چنین محیط‌هایی، تضعیف می‌گردد. از طرف دیگر، نبود سیاست‌ها و قوانین تجاری‌سازی اختراعات دانشگاهی و نیز، زیرساخت‌های لازم موجب می‌گردد که دانشگاه‌ها، به بایگانی‌های بزرگ اختراعات و قتلگاه فناوری‌های بالقوه تبدیل شوند. تمامی این‌ها، نشان می‌دهد که سیاست مالکیت فکری شفاف و جامع، به‌ویژه در حوزه پتنت، از مهم‌ترین نیازهای دانشگاه‌های امروز محسوب می‌شود. از این رو تدوین اسنادی در قالب "سیاست/آیین نامه مالکیت فکری" می تواند مانع از جنگ و تعارض بین ذینفعان یک اختراع دانشگاهی شود و نتایج درخشانی را به همراه خواهد داشت‌.

طی این وبینار تلاش بر آن است نتیجه مطالعات کانون پتنت ایران در زمینه رویکرد کشورها و دانشگاه های مختلف دنیا در زمینه سیاست های مالکیت فکری در دانشگاه ها مورد بررسی قرار گیرد.

 

  • کارشناسان مالکیت فکری و مدیران فناوری دانشگاه های علوم پزشکی کشور

 

 

 

این وبینار ویژه مدیران فناوری و کارشناسان دفاتر مالکیت فکری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی است؛

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برگزاری کارگاه های آموزشی با آکادمی کانون پتنت ایران در ارتباط باشید:

ایمیل : academy@patentoffice.ir

 

بررسی سیاست های مالکیت فکری رایج در دنیا (مدرسه پاییزه)
بررسی سیاست های مالکیت فکری رایج در دنیا (مدرسه پاییزه)
تاریخ برگزاری

۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۰

محل برگزاری
بصورت وبینار
تاریخ ثبت نام

۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۹

مدرسین
مهندس میترا امین لو ، مهندس محمود مداح پور ، مسئولین معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت
تاریخ برگزاری

۱۰ آبان ۱۴۰۰ ۱۰ آبان ۱۴۰۰

این وبینار به پایان رسیده است.
محل برگزاری
بصورت وبینار
تاریخ ثبت نام
۲۵ مهر ۱۴۰۰ ۰۹ آبان ۱۴۰۰