کارگاه ثبت اختراعات

سایر مراکز

کارگاه ثبت اختراعات
طی این دوره اهمیت ثبت اختراعات، در تسهیل فرآیند انتقال و توسعه تکنولوژی بررسی خواهد شد. همچنین مخاطبان با شرایط، الزامات و روند ثبت اختراعات به عنوان ابزاری برای حمایت از فناوری‌های نوآورانه آشنا خواهند شد.

  یکی از مهم‌ترین الزامات ورود فناوری‌های نوین به بازار، اطمینان از حفاظت حقوق مالکیت فکری و اثبات حق مالکیت افراد یا شرکت‌های نوآور بر آنهاست. مالکیت فکری به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم توسعه فناوری بیش از یک قرن است که در دنیا مورد توجه ویژه قرار گرفته است و در این راستا، معاهدات و کنوانسیون‌های فراوانی وجود دارد که همگی حاکی از اهمیت این مقوله است. عدم توجه به قوانین مالکیت فکری در بازارهای داخلی و بین‌المللی می‌تواند خسارات زیادی را از جمله افشا شدن فناوری در بازار هدف، در پی داشته باشد. در این میان با توجه به اینکه ایران تمام معاهدات بین المللی در زمینه ثبت اختراع(پتنت) را پذیرفته است، امکان حمایت کامل از ایده های فناورانه برای مخاطبان ایرانی وجود دارد.

از طرفی با توجه به اینکه افشا اطلاعات اختراع یکی از شرایط ثبت آن است این موضوع اسناد پتنت را به یکی از ارزشمندترین اسناد اطلاعات فنی تبدیل کرده است. هدف اصلی شرط افشاسازی کامل اختراع، در حقیقت کمک به گسترش دانش در جامعه است. از این رو مطالعه این اسناد و آشنایی به چگونگی دستیابی به این اطلاعات برای تمامی پژوهشگران الزامی است.

  طی این دوره تلاش بر آن است اهمیت ثبت اختراعات، در تسهیل فرآیند انتقال و توسعه تکنولوژی توضیح داده شود و مخاطبان با شرایط، الزامات و روند ثبت اختراعات به عنوان ابزاری برای حمایت از فناوری‌های نوآورانه آشنا شوند. 

 

موضوعات ارائه شده عبارتند از:

 

·       تعریف و بیان اهمیت حقوق مالکیت فکری

·       بیان اقسام مختلف حقوق مالکیت فکری

·       تعریف اختراع و شرایط ثبت آن

·       بیان فرآیند ثبت پتنت و نگهداری از آن و معاهدات مربوط به آن

·       بررسی اطلاعات اسناد پتنت و آموزش نحوه مطالعه آن

 

 

 

 

 

شرایط ثبت نام:

  • هزینه ثبت نام تا ۳۰ مهرماه ۹۸
    ثبت نام فردی:  ۲۸۰ هزار تومان
    ثبت نام گروهی (حداقل ۳ نفر):  ۲۵۰ هزار تومان

 

  • هزینه ثبت نام بعد از ۳۰ مهرماه ۹۸
    ثبت نام فردی:     ۳۸۰ هزار تومان
    ثبت نام گروهی:  ۳۵۰ هزار تومان

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا داشتن هر گونه سوال؛ از طریق ایمیل academy@patentoffice.ir  با ما در ارتباط باشید.

لازم به ذکر است دریافت گواهی نامه معتبر از کانون پتنت ایران، منوط به ثبت نام از طریق سامانه کانون پتنت ایران است.

تاریخ برگزاری

۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۲۳ آبان ۱۳۹۸

ساعت برگزاری: ۹ الی ۱۷ / مرکز برگزار کننده: کانون پتنت ایران / لازم به ذکر است این کارگاه هزینه ای می باشد که جزئیات آن در قسمت " اطلاعات بیشتر" موجود است.
محل برگزاری
تهران
تاریخ ثبت نام
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۶ آبان ۱۳۹۸
ثبت نام