آشنایی با معاهده همکاری ثبت اختراع «PCT» و مزایای آن (وبینار)

در این وبینار سعی بر آن تا با معرفی معاهده همکاری ثبت اختراع، جنبه‌ها و ابعاد مختلف استفاده از این سیستم و مزایای آن مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

 

 

سیستم پتنت ابزاری مطمئن برای محافظت از دارایی فکری اختراع است. مخترعین می‌توانند با ثبت آن از حقوق انحصاری ناشی از پتنت استفاده نمایند. متقاضیان برای ثبت اختراع، می‌توانند درخواست‌های مرتبط را در کشور یا منطقه جغرافیایی مدنظر خود، به دفاتر ثبت پتنت ملی و در برخی موارد خاص مثل اتحادیه اروپا، به دفتر ثبت پتنت اروپا «EPO» ارائه نمایند. در این میان پیمان همکاری ثبت اختراع یا Patent Cooperation Treaty مسیر دیگری است که برای تسهیل فرآیند محافظت از اختراعات از سوی سازمان‌ بین‌المللی مالکیت فکری، وایپو «WIPO»، پیش‌بینی شده است.  PCT معاهده ای بین المللی است که سیستمی را برای فایل کردن درخواست های پتنت فراهم می کند که در این سیستم به متقاضی پتنت اجازه داده می شود که بر پایه تنها یک درخواست، در چندین کشور در سراسر جهان برای دریافت پتنت اقدام کند. در این وبینار، سعی بر آن است تا با معرفی معاهده همکاری ثبت اختراع، جنبه‌ها و ابعاد مختلف استفاده از این سیستم، مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

 

محتوای دوره:

·       PCT چیست؟

·       دلایل استفاده از PCT؟

·       مزایای استفاده ازPCT؟

·       آشنایی با روند درخواست تحت معاهده PCT؟

 

شرایط ثبت نام:

ثبت نام  تا تاریخ ۱۲ دی ماه ۹۸:     ۲۰ هزار تومان

 ثبت نام ویژه دفاتر همکار کانون پتنت:    ۵ هزار تومان  ( برای اطلاع از تخفیف ها با دفاتر همکار به آدرس؛ https://patentoffice.ir/orgs در ارتباط باشید.) / (ظرفیت محدود) 

 

 

راه های ارتباطی برای کسب اطلاعات بیشتر؛

ایمیلِ؛  academy@patentoffice.ir

شماره تماس؛  ۰۲۱۶۶۵۱۵۹۵۶

تاریخ برگزاری

۱۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳ اسفند ۱۳۹۸

ساعت برگزاری: ۱۶ الی ۱۸ / این کارگاه بصورت وبینار برگزار می گردد و اطلاع رسانی ها از طریق ایوند به ایمیل شرکت کنندگان و یا از طریق پیامک انجام خواهد شد. شرکت کنندگان می توانند نیم ساعت قبل از ساعت برگزاری به فضای وبینار آموزشی دسترسی یابند. " ظرفیت محدود "
محل برگزاری
بصورت وبینار
تاریخ ثبت نام
۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳ اسفند ۱۳۹۸
ثبت نام