آشنایی با پایگاه اطلاعاتی

در این وبینار یکی از موتورهای جستجوی رایگان برای جستجوی پتنت ها به نام "Espacenet" معرفی و اجزای اصلی آن توضیح داده خواهد شد.

پایگاه جستجوی پتنت دفتر ثبت اختراع اروپا تحت عنوان «Espacenet» شناخته می‌شود. نسخه اولیه این پایگاه در سال ۱۹۹۸ میلادی با هدف دسترسی کاربران به بروزترین پرونده‌های ثبت اختراع معرفی شد. جدیدترین نسخه این ابزار، ویژگی‌های جدید متعددی از جمله: جستجوی ساده‌تر به کمک سیستم دینامیک ارائه شده، ارائه سریع‌تر، غنی‌تر و کارآمدتر لیستی از نتایج جستجو، امکان فیلتر کردن نتایج حاصل از جستجوها، دسترسی بهبودیافته به پتنت فامیلی‌ها، طراحی پویا برای استفاده از ابزار در دستگاه‌های مختلف ابزار فیلترینگ جدید، را فراهم می سازد. از این رو همه این موارد و دیگر امکانات این پایگاه جستجو که در طول وبینار آموزش داده خواهد شد این پایگاه را به یکی از منابع مناسب جستجوی پتنت تبدیل می کند.

 

شرایط ثبت نام:

ثبت نام  تا تاریخ ۵ اسفندماه ۹۸:             ۲۰ هزار تومان

 ثبت نام ویژه دفاتر همکار کانون پتنت:     ۵ هزار تومان   (ظرفیت محدود) 

( برای استفاده  از تخفیف  با دفاتر همکار کانون پتنت به آدرس؛ https://patentoffice.ir/orgs در ارتباط باشید.)

 

 

 

راه های ارتباطی برای کسب اطلاعات بیشتر؛

ایمیلِ؛  academy@patentoffice.ir

شماره تماس؛  ۰۲۱۶۶۵۱۵۹۵۶

تاریخ برگزاری

۰۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۶ اسفند ۱۳۹۸

* شایان ذکر است برگزاری این وبینار به دلیل پیشگیری از ویروس کرونا به سال آتی موکول گردید* این کارگاه بصورت وبینار برگزار می گردد و اطلاع رسانی ها از طریق ایوند به ایمیل شرکت کنندگان و یا از طریق پیامک انجام خواهد شد. شرکت کنندگان می توانند نیم ساعت قبل از ساعت برگزاری به فضای وبینار آموزشی دسترسی یابند.
محل برگزاری
بصورت وبینار
تاریخ ثبت نام
۰۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۶ اسفند ۱۳۹۸