بررسی ثبت اختراعات حوزه سلامت

طی این دوره اهمیت ثبت اختراعات حوزه سلامت، در تسهیل فرآیند انتقال و توسعه تکنولوژی بررسی خواهد شد. همچنین مخاطبان با شرایط، الزامات و روند ثبت اختراعات این حوزه به عنوان ابزاری برای حمایت از فناوری‌های نوآورانه آشنا خواهند شد.

یکی از مهم‌ترین الزامات ورود فناوری‌های نوین به بازار، اطمینان از حفاظت حقوق مالکیت فکری و اثبات حق مالکیت افراد یا شرکت‌های نوآور بر آنهاست. مالکیت فکری به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم توسعه فناوری بیش از یک قرن است که در دنیا مورد توجه ویژه قرار گرفته است و در این راستا، معاهدات و کنوانسیون‌های فراوانی وجود دارد که همگی حاکی از اهمیت این مقوله است. عدم توجه به قوانین مالکیت فکری در بازارهای داخلی و بین‌المللی می‌تواند خسارات زیادی را از جمله افشا شدن فناوری در بازار هدف، در پی داشته باشد. در این میان با توجه به اینکه ایران تمام معاهدات بین المللی در زمینه ثبت اختراع(پتنت) را پذیرفته است، امکان حمایت کامل از ایده های فناورانه برای مخاطبان ایرانی وجود دارد.

از طرفی با توجه به اینکه افشا اطلاعات اختراع یکی از شرایط ثبت آن است این موضوع اسناد پتنت را به یکی از ارزشمندترین اسناد اطلاعات فنی تبدیل کرده است. هدف اصلی شرط افشاسازی کامل اختراع، در حقیقت کمک به گسترش دانش در جامعه است. از این رو مطالعه این اسناد و آشنایی به چگونگی دستیابی به این اطلاعات برای تمامی پژوهشگران الزامی است.

طی این دوره تلاش بر آن است که اهمیت ثبت اختراعات، در تسهیل فرآیند انتقال و توسعه تکنولوژی توضیح داده شود. و مخاطبان با شرایط، الزامات و روند ثبت اختراعات به عنوان ابزاری برای حمایت از فناوری‌های نوآورانه آشنا شوند. همچنین بتوانند از اسناد پتنت برای دستیابی به اطلاعات فنی و راهبردی استفاده کنند و با توجه به مخاطبان تاکید بر اختراعات حوزه سلامت است.

 

ساعات برگزاری: ۸ إلی ۱۴

 

 

جهت دریافت کد ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۳۳۳۸۳۴۱_۰۶۱ تماس حاصل فرمایید.

بررسی ثبت اختراعات حوزه سلامت
بررسی ثبت اختراعات حوزه سلامت
تاریخ برگزاری

۱۳۹۷/۰۹/۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۸

محل برگزاری
اهواز- دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز-دانشکده پرستاری کارگاه شماره یک
تاریخ ثبت نام

۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱

مدرس
مهندس میترا امین لو
تاریخ برگزاری

۰۷ آذر ۱۳۹۷ ۰۸ آذر ۱۳۹۷

این کارگاه به پایان رسیده است.
محل برگزاری
اهواز- دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز-دانشکده پرستاری کارگاه شماره یک
تاریخ ثبت نام
۲۶ آبان ۱۳۹۷ ۱۱ اسفند ۱۳۹۷