آموزش مقدمات ثبت اختراع

طی این دوره اهمیت ثبت اختراعات، در تسهیل فرآیند انتقال و توسعه تکنولوژی بررسی خواهد شد. همچنین مخاطبان با شرایط، الزامات و روند ثبت اختراعات به عنوان ابزاری برای حمایت از فناوری‌های نوآورانه آشنا خواهند شد.

  یکی از مهم‌ترین الزامات ورود فناوری‌های نوین به بازار، اطمینان از حفاظت حقوق مالکیت فکری و اثبات حق مالکیت افراد یا شرکت‌های نوآور بر آنهاست. مالکیت فکری به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم توسعه فناوری بیش از یک قرن است که در دنیا مورد توجه ویژه قرار گرفته است و در این راستا، معاهدات و کنوانسیون‌های فراوانی وجود دارد که همگی حاکی از اهمیت این مقوله است. عدم توجه به قوانین مالکیت فکری در بازارهای داخلی و بین‌المللی می‌تواند خسارات زیادی را از جمله افشا شدن فناوری در بازار هدف، در پی داشته باشد. در این میان با توجه به اینکه ایران تمام معاهدات بین المللی در زمینه ثبت اختراع(پتنت) را پذیرفته است، امکان حمایت کامل از ایده های فناورانه برای مخاطبان ایرانی وجود دارد.

از طرفی با توجه به اینکه افشا اطلاعات اختراع یکی از شرایط ثبت آن است این موضوع اسناد پتنت را به یکی از ارزشمندترین اسناد اطلاعات فنی تبدیل کرده است. هدف اصلی شرط افشاسازی کامل اختراع، در حقیقت کمک به گسترش دانش در جامعه است. از این رو مطالعه این اسناد و آشنایی به چگونگی دستیابی به این اطلاعات برای تمامی پژوهشگران الزامی است.

  طی این دوره تلاش بر آن است اهمیت ثبت اختراعات، در تسهیل فرآیند انتقال و توسعه تکنولوژی توضیح داده شود و مخاطبان با شرایط، الزامات و روند ثبت اختراعات به عنوان ابزاری برای حمایت از فناوری‌های نوآورانه آشنا شوند.

 

محورهای کارگاه:

  • تعریف و بیان اهمیت حقوق مالکیت فکری
  • بیان اقسام مختلف حقوق مالکیت فکری
  • تعریف اختراع و شرایط ثبت آن
  • بیان فرآیند ثبت پتنت و نگهداری از آن و معاهدات مربوط به آن
  • بررسی اطلاعات اسناد پتنت و آموزش نحوه مطالعه آن

 

به اطلاع شرکت کنندگان محترم می رساند؛

 با توجه به ادامه محدودیت های احتمالی کشور در برگزاری کارگاه های حضوری برای پیشگیری از ویروس کرونا احتمال تغییر در روز برگزاری کارگاه در سال 1399 وجود دارد که در صورت تغییر متعاقباً به شرکت کنندگان محترم اطلاع رسانی خواهد شد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های  ۰۲۴۳۳۷۷۹۰۳۱ و ۰۹۱۲۲۴۱۱۵۳۵  تماس حاصل فرمایید.

لازم به ذکر است دریافت گواهی نامه معتبر از کانون پتنت ایران منوط به ثبت نام از طریق سامانه کانون پتنت ایران است.

تاریخ برگزاری

۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ۲۷ فروردین ۱۳۹۹

ساعت برگزاری: ۸:۳۰ الی ۱۶ / شایان ذکر است با توجه به ادامه محدودیت های احتمالی کشور در برگزاری کارگاه های حضوری برای پیشگیری از ویروس کرونا احتمال تغییر در روز برگزاری کارگاه در سال 1399 وجود دارد که در صورت تغییر متعاقباً به شرکت کنندگان محترم اطلاع رسانی خواهد شد.
محل برگزاری
زنجان، خیابان معلم، خیابان شهید منصوری، دانشگاه آزاد اسلامی زنجان، سایت امام (ره)،ساختمان سهروردی، سالن اجتماعات شهید مطهری
تاریخ ثبت نام
۲۲ اسفند ۱۳۹۸ ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
ثبت نام